Příznaky gastrointestinální chřipky bolest břicha

„Gastrointestinální chřipka“ (také nazývaná gastroenteritida) je zánět sliznice žaludku a tenkého střeva. Nemoc trvá jen několik dní, ale pokud se neléčí, mohou nastat nebezpečné komplikace. Z tohoto důvodu vám v tomto článku poskytujeme užitečné informace o příznacích gastrointestinální chřipky, příčinách tohoto onemocnění a možné lékařské léčbě. Doufáme, že vám naše tipy mohou pomoci!

Gastrointestinální chřipka – příčiny

Příznaky gastrointestinální chřipky

Gastrointestinální potíže tělo bolí bez horečky

Známky příznaků chřipky gastrointestinální chřipka

Příznaky gastrointestinální infekce průjem a zvracení

Chřipkové příznaky toho, jak dlouho trvá gastrointestinální trakt

Gastrointestinální onemocnění akutní průjem

Jak již bylo uvedeno výše, je velmi důležité včas rozpoznat příznaky chřipky v gastrointestinálním traktu a navštívit lékaře, aby se předešlo možným komplikacím. Při této chorobě je trávicí trakt poškozen škodlivými patogeny – jedná se především o viry, ale někdy také o bakterie a různé parazity. Příznaky se mohou vyvinout pouze během několika hodin a jsou obvykle velmi nepříjemné. Jeho intenzita závisí na typu patogenu a také na některých individuálních faktorech, jako je stav imunitního systému a fyzický stav pacienta. Patogeny by také mohly nakazit jiné lidi tím, že se dostanou do úst rukama, pokud nejsou řádně hygieničtí. Vzácněji se nemoc může šířit také kapkami infekce – to platí zejména v případech, kdy patogeny jsou viry. Můžete se také nakazit kontaminovanými potravinami nebo kontaminovanou pitnou vodou, ale to je charakterističtější pro teplejší oblasti a ne pro Německo. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak rozpoznat typické příznaky gastrointestinální chřipky!

Jaké jsou nejčastější příznaky chřipky v gastrointestinálním traktu?

Příznaky chřipky 2016 gastrointestinální potíže

Inkubační doba gastrointestinálního viru

Inkubační doba gastrointestinální chřipka

Příznaky gastrointestinální chřipka vodnatý průjem

Příznaky gastrointestinální chřipky zvracení průjem

Nejběžnějšími příznaky gastrointestinální chřipky jsou:

• nevolnost

• zvracení

• Průjem

• Břišní křeče a bolest

• horečka (někdy)

Příznaky začínají náhle a často samy zmizí po několika dnech. Přestože gastrointestinální chřipka netrvá dlouho, je to opravdu nepříjemné – často je výstelka žaludku a střev tak podrážděná, že si tělo nedokáže samo nic udržet. Při zvracení a průjmu se ztrácí obrovské množství elektrolytů a tekutin, proto je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Gastroenteritida však může být také závažnější – zejména u starších osob, malých dětí a kojenců. U těchto rizikových skupin lze pozorovat závažnější příznaky, jako jsou bolesti břicha trvající déle než 48 hodin, vysoká horečka, závratě a potíže s krevním oběhem. S takovými příznaky je návštěva lékaře prostě povinná.

Lékařské ošetření a prevence

Trvání gastrointestinální chřipky

Gastrointestinální chřipka u malých dětí

Rozpoznejte příznaky gastrointestinální chřipky včas

Trvání gastrointestinální infekce

Příznaky gastrointestinální chřipky Účinné domácí prostředky

Domácí opravné prostředky gastrointestinální chřipka minerální voda

Chřipka jako dlouhá nakažlivá žaludeční střeva

Příznaky chřipky rozpoznávají trávicí trakt

U gastrointestinální chřipky mohou být předepsány různé léky v závislosti na typu patogenu. Pokud jsou na vině bakterie, lze s nemocí bojovat i antibiotiky. Antibiotika jsou také předepisována, pokud má pacient slabý imunitní systém, má krvavý průjem nebo vysokou horečku (příznaky obecné infekce). Je také zvláště důležité, aby pacient vypil spoustu tekutin, aby nahradil ztráty – zvláště se doporučuje neslazené bylinné čaje a minerální voda. Nejlepší způsob, jak zabránit infekci, je adekvátní hygiena. To znamená pracovat čistě při přípravě jídla, často si mýt ruce a při cestách do teplých zemí (například v Africe) pít pouze převařenou vodu a případně se vyhýbat konzumaci syrového ovoce a zeleniny.

Možné komplikace

Průjem droga krvavý průjem

Virus gastrointestinálního traktu 2016

Komplikace gastroenteritidy se vyskytují jen zřídka (zvláště když je imunitní systém slabý), ale jsou obzvláště nebezpečné a mohou být dokonce smrtelné. Nejčastější komplikace je spojena se ztrátou solí a tekutin. Mírná dehydratace ve skutečnosti není nebezpečná, ale v extrémních případech může být masivní, neošetřený nedostatek elektrolytu a vody smrtelný. Příznaky těžké dehydratace jsou: suchá kůže, silný pocit žízně, neobvyklá ospalost, závratě při vstávání, vzpřímené záhyby kůže (například při natažení kůže) a špatný celkový stav. Mezi nebezpečné důsledky gastrointestinální chřipky patří neprůchodnost střev, která vyžaduje chirurgický zákrok, prasknutí střeva a zánět pobřišnice (zánět pobřišnice).