Helicobacter pylori je bakterie, která žije v žaludku mnoha lidí. Ve skutečnosti to má většina světové populace. Ale pro některé lidi je počet těchto bakterií příliš vysoký a to způsobuje docela nepříjemné příznaky. Vědci diskutují o tom, jak může Helicobacter pylori poškodit naše zdraví. Především se věří, že lidem znepříjemňuje kvalitu života kvůli plynatosti a citlivosti na řadu výživových produktů. Diskutuje se také o tom, zda by měl být Helicobacter pylori vyléčen antibiotiky nebo jinými prostředky. Je to diskutabilní, do jaké míry můžete bakterii zcela zničit nebo to jednoduše zmenšit. Pokud máte obavy, doporučujeme vám požádat o radu několik specialistů.

Bez ohledu na to, jaké teorii nakonec věříte, následující rady jsou rozhodně užitečné.

Mnoho z nich má kvůli Helicobacter pylori závažné problémy

helokobakter pylori příznaky

Výživa Helicobacter pylori

Mnoho nemocných lidí vykazuje podstatné zlepšení pouze prostřednictvím svých stravovacích návyků. Je dokázáno, že existují potraviny, které bakterie rády „žerou“. Těm by se mělo vyhnout a nahradit je alternativami. Patří do něj všechny kyselé produkty i pálivé koření. Do této skupiny patří také tučné a červené maso.

Mléčné výrobky také nejsou zvlášť zdravé pro osoby s Helicobacter pylori. Jezte s méně pečivem a nejlépe se zdravějšími odrůdami, jako je špalda nebo einkorn. Čím méně lepku sníte, tím lépe. S Helicobacter budete vždy cítit vysoce kvalitní jídlo silněji. To je vlastně pozitivní stránka věci: tato bakterie vám bude vadit, ale také vás jednoduše donutí jíst zdravěji.

Rajčata jsou obecně zdravá, ale pokud je přítomen Helicobacter, měla by být méně konzumována 

salát nápad vynikající jídlo

Typické produkty, kterým je třeba se vyhnout

Zde jsou některé oblíbené potraviny, kterým bychom se u Helicobacter pylori měli vyhýbat. Mezi kyselými produkty jsou rajčata a ocet. Kromě toho byste měli jíst co nejméně mléka, jogurtů a sýrů. Byliny, fazole a čočka také nejsou příliš zdravé pro lidi s příliš velkým množstvím těchto bakterií, protože dráždí střeva, což je jeden z hlavních příznaků. To jednoduše zvýší plyn a zhorší vaše zdraví.

Káva, čokoláda a kakao bohužel také nejsou dobrou volbou pro tuto cílovou skupinu. Je třeba se vyvarovat cukru. To ale neznamená, že byste tato jídla neměli za žádných okolností jíst. Můžete to zkusit na pár týdnů vynechat, abyste pocítili rozdíl. Pak si je můžete po malých dávkách užít jeden po druhém. Z dlouhodobého hlediska by se jim mělo vyhýbat a úplně je vyloučit, jakmile se v nich budete cítit dobře.

Zelenina na grilu – skvělé jídlo s Helicobacter Pylori

zdravé stravování helikobakter pylori

Přírodní probiotika a prostředky

Čisté vývary, kokosové mléko a řada bylin jsou přírodní léčiva a probiotika. Nezapomeňte je zahrnout do nabídky. Kokosové mléko a kokosové máslo lze například přidat do kávy ráno. Můžete to tak pít. Čiré vývary můžete kombinovat se zeleninou a jednoduše je pít častěji! Osvědčený pozitivní účinek má také šťáva z mrkve nebo brambor. Pokud milujete med, je nejlepší med z lipového květu! Pozor! Citrus a jiné exotické ovoce, stejně jako některá zelenina, také dráždí žaludek.

Zázvor je skvělý lék na všechny žaludeční potíže

zázvor skvělý na žaludek

Potraviny, které by mohly problém vyřešit

Nyní bychom vám rádi představili některé bylinky a potraviny, které podle některých odborníků mohou dokonce pomoci vyléčit problém. Alespoň neuškodí to vyzkoušet. Lze je kombinovat se speciálními probiotiky. Určitě vám nějakým způsobem zlepší pocit v žaludku.

Kefír je přírodní probiotikum 

kefír zdravé jídlo skvělý nápad

kefír

Tento jednoduchý, i když poněkud neznámý produkt může působit proti Helicobacter pylori. Potřebujete k tomu šálek tohoto kyselého nápoje a lžíci olivového oleje. V zásadě ho můžete použít k vyléčení různých žaludečních potíží. Vypijte to jednou, než půjdete spát na 1 až 2 měsíce.

Pomoci může i lněné semínko

Lněné přípravky pro helicobacteria

lněné semínko

Přichází recept s lněnými semínky! Dvě polévkové lžíce zalijte horkou vodou do skleněné nádoby (nejlépe zavařovací sklenice) a uzavřete. Směs necháme přes noc uležet. Druhý den ráno to protáhněte cedníkem a pijte 30 minut před prvním jídlem.

Praxe ukázala, že šalvěj je v tomto případě jedním z nejlepších prostředků

šalvěj kraueter nápad helicobacter pylori

Takto vypadá jitrocel

jitrocel zdravý život helikobakter pylori

Šalvěj a jitrocel

Budete potřebovat lžíci každé ze dvou bylin. Stejně jako u lněných semínek byste je měli zalít horkou vodou. V takovém případě jej nemusíte nechat na celou noc, stačí 2–3 hodiny. Pijte každý den po dobu 10 dnů. Poté pokračujte v procesu několik měsíců a před jídlem vypijte půl sklenice.

Řebříček obecný je také skvělý lék

skvělý prostředek proti helicobacter pylori

Řebříček obecný

Řebříček obecný pomáhá i proti Helicobacter pylori. Po dobu 4 až 5 týdnů pijte každý den horký čaj před jídlem.

Aloe Vera pomáhá proti této bakterii

léčivá rostlina aloe vera

Aloe vera

AloeVera je také velmi účinným prostředkem proti Helicobacter pylori. Listy byste měli pečlivě očistit od ostnů a žvýkat dvakrát denně po dobu 20 minut před jídlem. Pokračujte v žvýkání, dokud nezůstanou pouze nitě. Dělejte to každý den po dobu tří měsíců a poté si dejte měsíc pauzu. V případě potřeby pokračujte.

polévky nápady zdravé jídlo