מהם צמחים רב שנתיים ומדוע הם כה פופולריים? מונח כללי זה כולל צמחים פורחים שהם רב שנתיים. מאפיין אופייני נוסף הוא שהם עוברים לגור בחורף. אז, אתה לא יכול לסמוך עליהם לקשט את הגינה שלך בתקופה זו של השנה. סוגים אחרים של צמחים מתאימים יותר לכך. אך כעת נענה בפירוט מתי וכיצד כדאי ליצור מיטה רב שנתית.

המיטות הרב שנתיות נמצאות שם כדי למלא את הגינה בצבע 

צור מיטה רב שנתית בעיצוב חזית מודרנית

מדוע צמחים רב שנתיים כל כך פופולריים?

ככלל, קל לטפל בהם ולכן יכול להוסיף בקלות כתם של צבע לגינה שלך. האם כבר ענינו בערך על השאלה מדוע כדאי ליצור מיטה רב שנתית? כנראה שכן, אך ניתן להוסיף גם יתרונות נוספים. עכשיו איך זה עובד? התשובה הקצרה היא, די קל!

הפרטים יופיעו בשורות הבאות.

מיטות רב שנתיות קלות מאוד לטיפול וניתן להשתמש בהן בכל מקום 

מיטות רב שנתיות יוצרות רעיונות מודרניים לגינה

מתי כדאי ליצור מיטה רב שנתית??

עדיף ליצור מיטה רב שנתית באביב או בסתיו. במילים אחרות, תקופות הזמן הטובות ביותר לכך הן לפני הכפור האחרון או הראשון. אז עכשיו תוכל להמציא תוכנית טובה בקיץ הקרוב ולהתחיל לבצע אותה מיד לאחר סיום ההקפות הגדולות. אתה יכול ליצור גבול עשבוני מהר מאוד אם כבר יש לך את הצעדים החשובים ביותר בחשבון. עם זאת, כמה זנים כבר ניתן להשתמש בקיץ. חסר הסבלנות מביניכם יכול להתחיל עכשיו להכניס קצת יותר צבע לגינה שלכם באופן מיידי.

מיטות רב שנתיות לעיצוב גינה מונוכרום? למה לא??

מיטות עשבוניות יוצרות פרחים לבנים ויפים

מצא את המקום הנכון

יש מגוון גדול של צמחים רב שנתיים וזה חל גם על צמחי צל. חלקם משגשגים טוב מאוד בשמש, אחרים אינם זקוקים לה כלל. ישנם גם סוגים אחרים שהם מאוד אוניברסליים בהקשר זה. קבע את המיקום של המיטה הרב שנתית בהתאם לסדרי העדיפויות שלך. האם תרצה לרהט אזור מוצל עם צמחי פריחה יפים? אז אתה צריך רק צמחים רב שנתיים שמתפתחים היטב בתנאים כאלה. אם הגיוון חשוב לך יותר מכל דבר אחר, אתה צריך אזור אחד או יותר העונים לדרישות שונות של צל שמש.

יש מגוון רחב של צמחים שיכולים לשמש למיטות רב שנתיות

צור רעיונות לצבעונים של מיטה רב שנתית

הכינו את האדמה

כנראה החלק המתיש ביותר הוא הכנת הרצפה. ראשית עליך לחפור אותו בעזרת אתים. במידת הצורך, יש להסיר את העשבים. אתה עשוי להתייחס לעבודה זו כעבודה גופנית כללית טובה בגוף. ייתכן שיש לך יותר מוטיבציה בדרך זו. כך שתוכל להיכנס לכושר לקיץ במהירות על ידי יצירת גבול עשבוני. זה יכול לעזור גם אם תוסיף הרבה אדמה טרייה לאדמה. אז אתה יכול להשתמש חומוס או דשן ביולוגי להעשיר את כדור הארץ. אפשרות חלופית תהיה להשתמש במפעיל קרקע אקולוגי טוב. זה ייצור חומוס וגם שורשי הצמחים הרב שנתיים יתפתחו טוב מאוד. השלב האחרון הוא להחליק את פני השטח. אתה יכול לעשות זאת בעזרת מגרפה. אתה יכול גם להוסיף קצת חול לאדמה לחדירות טובה יותר.

אתה יכול לעצב את המיטה הרב שנתית הנהדרת הזו לפי הטעם שלך

מיטות רב שנתיות יוצרות סוגים שונים של פרחים

הוציאו את הצמחים מהעציצים והעשירו במים

את רוב הצמחים הרב שנתיים אפשר לקנות בעציצים. לשם כך, עליך להוציא אותם ולאחר מכן לשים אותם במים. ברגע שהבועות מפסיקות לצאת, הן מושקות כראוי. המשמעות היא שהצמחים מוכנים לשתילה באדמה. החורים צריכים להיות קצת יותר גדולים מהסירים.

מיטות רב שנתיות לגינה טבעית יכולות להיראות בערך כך

מיטות רב שנתיות יוצרות רעיונות עיצוב נפלאים

נסו עם מיקומי הצמחים

הכללים החשובים ביותר בעת הפצת צמחים רב שנתיים הם כדלקמן:

  • צמחים שאוהבים שמש, צל וצל חלקי צריכים להיות מופצים בהתאם;
  • בעת ההפצה, שקול את הגובה שבו הצמחים יגדלו;
  • שימו לב שהם פורחים בתקופות שונות בשנה ובדרגות הפאר שונות;
  • השאר מספיק מקום בין הצמחים הרב -שנתיים השונים כדי שיוכלו להתפתח היטב ברוחב.

האבנים הדקורטיביות הן רעיון מצוין לעיצוב מיטות רב שנתיות

צור מיטה רב שנתית רעיונות צמחים נהדרים

עם כל הגורמים הללו בחשבון, תוכל להמציא עיצוב משלך למיטה רב -שנתית. ישנן כמה גישות קלאסיות כגון חלוקת הפרחים באופן שווה לפי גודל וצבע. הזנים בעלי צמיחה נמוכה ממשיכים לעלות על הפרק. אתה יכול וצריך להמשיך בהתאמה אישית עם העיצוב. לדוגמה, אתה יכול לעצב גבול עשבוני מונוכרום. טיפ מהנה נוסף יהיה למיין את הצמחים לפי גודל כך שייווצר משהו כמו מפל. אם תיתן לדמיון שלך להשתולל, אתה בטוח יעלה הרבה יותר רעיונות! אז אל תתנו לדפוסים מיושנים להגביל אתכם.

בעזרת מיטות רב שנתיות תוכלו, בין היתר, ליצור אזור טוב לגינה שלכם

יצירת רעיונות לאטריום של מיטה רב שנתית

מקשטים ושופכים

המוטיבציה העיקרית ליצירת מיטה רב שנתית היא האפקט הדקורטיבי לגינה. אז אתה צריך לעשות כל מה שאתה יכול כדי לתת לדמות זו אופי עצמאי. רעיון מצוין יהיה להשתמש באבנים דקורטיביות שונות. מנקודת מבט של מעצב, אלה הם מכריעים בהתחלה מכיוון שהם ממלאים את החללים הפנויים בין הצמחים השונים.

ניתן ליצור מיטות רב שנתיות שונות לעונות השנה השונות 

צור מיטה רב שנתית מעוצבת

הטיפול

מיטות רב שנתיות פופולריות מאוד דווקא בגלל אופין הקל. אחרי הכל, כמובן, אתה צריך להשקות אותם באופן קבוע. אתה מעדיף להשתמש במקלחת בשביל זה. סוגים מסוימים של צמחים פורחים מספר פעמים בעונה. יש לחתוך את הפרחים כדי להשיג את האפקט המתאים.

צפה בסרטון זה כדי לגלות כמה רעיונות נהדרים למיטות רב שנתיות!

מיטות רב שנתיות בשני צבעים מנוגדים? רעיון נפלא!

צור רעיונות צבע מצוינים במיטות רב שנתיות צהובות וסגולות

לבסוף, רעיון מצוין לגן הטבעי

צור מיטה רב שנתית צמחים גדולים