המיטות המוגבהות נהנות מפופולריות הולכת וגוברת בגרמניה. הטרנד שייך לעיצובי גינות DIY שהם אינדיבידואליים ויצירתיים במיוחד. המיטות המוגבהות מאפשרות ליצור נוף גן טבעי ויפה,

מאמר זה מספק מידע על בנייה, מילוי ושתילת מיטות מוגבהות. ככלל, גינון במיטות מוגבהות הוא קל ומעשי במיוחד. טיפול במיטות הוא ידידותי לגב ואתם בעצם לא צריכים הרבה מקום כדי להשתמש ביתרונות הרבים של המיטה המוגבהת. נדרשת בנייה יציבה, מילוי מוקפד וממוקד ובסופו של דבר נטיעה נכונה למיטה מוגבהת מסוג זה.

כך נראית התוצאה הסופית ממיטה מוגבהת מתוכננת היטב

מיטה מוגבהת עשויה עץ

מיטה מוגבהת עבור עשה זאת בעצמך

אם אתה רוצה לבנות מיטה מוגבהת בעצמך, אז יש לנו את הגישה הנכונה עבורך. בדרך כלל מספיק כמה עמודי פינה ולוחות תריסים. התהליך כולו אינו פשוט ועליכם לשים לב לכמה נקודות חשובות הדרושות לבנייה היציבה.

לפני התקנת הקירות הצדדיים, א רשת תיל מגולוונת להיות מונח על הרצפה. זה מונע ביקורים לא מתוכננים ובלתי רצויים של שונאים, למשל.

בחירת חומרי הבנייה חשובה מאוד לבנייה לטווח ארוך. רצוי להשתמש בקרשים מעץ לקירות הצדדיים. הם סובלים את הלחות היטב. אתה צריך קרשים מעץ עשוי אשוח דאגלס, אלון או לגש. אין לשלול כי המיטה המוגבהת גם היא לבנה. אם בחרתם מיטה מעץ, יש צורך בניילון. חשוב מאוד שתכסה את הקירות הפנימיים בניילון. הסיבה לשימוש בנייר הכסף היא שהקומפוסט אינו בא במגע עם העץ. לוחות אשוח דאגלס הם מחומרי הבנייה הפופולריים ביותר למיטות מוגבהות.

יש צורך בדחיפות בניילון

סרט פלסטיק למיטה מוגבהת

סמנו תחילה את מיקומה של המיטה המוגבהת וחפרו כ- 25 ס”מ של קרקע באזור. את העמודים ואת העמודים הפינתיים העשויים אשוח דאגלס יש למקם לאחר מכן. לאחר מכן התחל להכניס אותם והחזק אותם אנכית. אם יש לך מיטה מוגבהת ארוכה בראותך, רצוי להציב עמוד מרכזי. את הלוחות, שהם קצוות חלקים או מהוקצעים מסביב, יש להבריג יחד בגובה הרצוי. אל תשכח את הניילון.

יש לבחור במיקום המיטה המוגבהת באופן אסטרטגי

מיטה מוגבהת ארוכה מעץ

מילוי נכון

מיטה מוגבהת ממולאת בארבעה שלבים, שעוקבים אחר כללים ברורים מאוד. אם אתה מתכנן לשתול מיטה מוגבהת לעונה הקרובה, עליך לבצע הוראות מסוימות. ככלל, ישנן ארבע שכבות בסך הכל, המבטיחות כי הצמחים גדלים במרץ. לפני קביעת השכבות, חשוב מאוד למלא את המיטה המוגבהת. במילים פשוטות, יצירת ירקות קצת יותר קשה, כיוון שהשכבות צריכות להיות בעלות הרכב מורכב.

  • ככלל, השכבה הראשונה חייבת להיות רופפת. שכבה תחתונה זו מבטיחה שהשכבות העליונות מאווררות היטב מלמטה. לשם כך מומלץ להשתמש בזרדים, עלים, ענפים גסים ו קני שורש.
  • תפקידה של השכבה השנייה הוא להגן על הצמחים המשמשים מפני נרקב. מסיבה זו, יש להשתמש כאן בשאריות צמחים עדינות יותר ובעץ חתוך קטן.
  • השכבה השלישית היא תערובת של אדמה וקומפוסט גס, שעוביו חייב להיות כ 15-20 ס”מ. יש לך אפשרות להשתמש בקומפוסט מהגינה שלך אם אתה בטוח שרכיבי הקומפוסט הם אורגניים.
  • השכבה הרביעית והאחרונה מורכבת מאדמת מיטה מוגבהת, המוגדרת כעשירה בחומרים מזינים. אנו ממליצים למלא עד אפס מקום באדמה עשירה בחומרים מזינים.

מילוי מיטה מוגבהת 4 שכבות שטוח

שתילת מיטה מוגבהת

בסיום הבנייה והמילוי המוצלחים מתבצעת השתילה הנכונה של המיטה המוגבהת. כמובן שיש פרטים חשובים שצריך לקחת בחשבון. בשנה הראשונה עליכם לגדל צמחים בעלי דרישות תזונה גבוהות. צמחים כאלה הם, למשל, מלפפונים, עגבניות וכרישה. עם הזמן ניתן להוסיף גם את הצמחים. המשמעות היא שיש להשתמש גם בתרבויות מעורבות, המשלימות זו את זו באדמה. הצמחים השונים מפיקים כמויות שונות של חומרים מזינים מכדור הארץ. גזר, בצל ועשבי תיבול משתלבים מאוד ביחד. לפני השתילה, יש טעם לשים את הזרעים באדמה בזמן הנכון. זמן השתילה הוא בדרך כלל מפברואר עד אוקטובר והנטיעה בפועל של המיטה מוגבהת היא מאמצע עד סוף מאי.

עיצוב גינות מותאם אישית דורש הרבה יצירתיות שמובילה לתוצאה סופית מתוכננת היטב. הטיפים וההנחיות המועילים שלנו יעזרו לך להשתמש ביתרונות הרבים של המיטה המוגבהת. מעל לכל, 3 התהליכים דורשים דרך עבודה פונקציונלית וממוקדת. אנו מקווים שתיהנו לבנות, למלא ולשתול מיטות מוגבהות שלכם!

המיטות המוגבהות מאפשרות עיצוב גינה יפהפה ומותאם אישית

גינת ירק במיטה מוגבהת עשויה עץ

ציוד עץ עם סרט פלסטיק

   בנייה עשויה מיטה מוגבהת מעץ

עיצוב גינה עם מיטה מוגבהת עשוי עץ

עיצוב מיטות מוגבהות בקלות רבה

בנה עצות למיטה מוגבהת

מיטה מוגבהת מעץ 3 מפלסים

מיטה מוגבהת עשויה עץ

סוגי עיצוב פשוטים