Inspirovalo vás vánoční období k tomu, abyste si sami vyrobili něco krásného na ozdobu svého domu? Možná jste si ale již vyrobili vlastní adventní kalendář, věnec na vchodové dveře nebo dekoraci na parapet a krbovou římsu a nyní chcete vyzkoušet něco jiného? Pak si přečtěte tento článek! Zde najdete 5 jednoduchých rukodělných návodů na Vánoce, které vám mohou pomoci vyrobit si krásné ozdoby na vánoční stromeček sami.

Ruční návod na Vánoce: ozdobné hvězdičky

Tinkerová vánoční hvězda sama

Ruční návod na vánoční originální vánoční hvězdu

Návody na výrobu Vánoc si sami vyrobte hvězdičky z papíru

Papírová hvězda ozdoby na vánoční stromeček

Ruční návod na vánoční barevné hvězdy z papíru

Ruční návod na vánoční barevné papírové hvězdy

barevné papírové vánoční hvězdy DIY

Ruční návod na vánoční hvězdu z hudebního papíru

Ruční návod na vánoční originální papírovou hvězdu

Návody na výrobu Vánoc si vyrobte papírové hvězdy sami

Myslíte si, že váš vánoční strom potřebuje nové koule a dekorace? Vytvořte si jedinečné vánoční ozdoby podle jednoho z našich vánočních návodů! Zde uvedené nápady si snadno vytvoříte sami, takže se mohou zúčastnit i vaše děti. Můžete například spolupracovat na výrobě velkolepých hvězd z papíru. K tomu potřebujete barevnou kovovou fólii (například červenou nebo zlatou), sklo, kuličkové pero, nůžky, lepidlo a nit. Nejprve položte sklenici na fólii a obklopte ji perem. Poté vyřízněte získané kruhy (jejich počet odpovídá počtu hvězd). Vezměte kruh a třikrát ho přeložte na polovinu, dokud nezískáte trojúhelníkový kus. Poté by měl být řezán tak, aby vznikl kosočtverec (k tomuto účelu byste měli nůžkami vytvarovat další symetrický bod naproti bodu trojúhelníku). Zbývá jen otevřít bit, abyste viděli výsledek! Pomocí nitě a lepidla můžete hotovou hvězdu zavěsit na vánoční stromeček.

Ruční návod na Vánoce: Andělé z papíru

Andělé z hudebního papíru vyrábějí vánoční návody na ruční práce

Návody na výrobu vánočních zajímavých papírových andělů

Vyrobte si z papíru vlastní ozdoby na vánoční stromeček

Ruční návod na vánoční andílky z papíru

Vytvářejte s dětmi nápady pro kutily vánočních andělů z papíru

Ručně vyráběné návody na vánoční papírové girlandy andělů

Vyrobte si návod na vánoční anděly quilling sami

DIY quilling anděl

Vytvořte si vánoční návody na výrobu malých andílků z papíru

Ruční návod na vánoční jemné postavičky andělů z papíru

Další originální řemeslný nápad, který si můžete sami vyzkoušet, je výroba quillingových andělů. Možná jste slyšeli o quillingu – je to originální řemeslná technika, která zahrnuje použití srolovaných proužků papíru. Na výrobu roztomilých malých quillingových andílků vám stačí nůžky, párátka, lepidlo, quillingový papír a držák na zeleninu. Omotejte proužky papíru pro andělské tělo a křídla přes držák na zeleninu. Přilepte je na vrch a nechte lepidlo dobře zaschnout. Poté omotejte několik pásků papíru přes párátko, dokud nebude výsledný disk dostatečně velký pro vaši hlavu. Hlava je poté přilepena k tělu. Chcete -li vytvořit kudrlinky pro svého anděla, vezměte si proužky papíru dlouhé pět až čtyři palce. Ty mají být také přetočeny přes párátko a poté přilepeny na hlavu. kompletní!

Vyrobte si vánoční ozdoby z plsti

Ruční návod na vánoční vánoční stromeček z plsti

Jedle z plsti si sami vyrobte na Vánoce ruční práce

Ruční návod na vánoční koule na vánoční stromeček z plsti

Ruční návod na vánoční dárky z filcu

Plstění sněhuláci sami vyrábějí ruční vánoční návody

Ruční návod na vánoční andělské postavičky z filcu

Ale krásné ozdoby na vánoční stromeček lze vyrobit i z jiných materiálů – například plsti. Na internetu najdete mnoho návodů na ruční výrobu Vánoc s plstí, protože se jedná o levný materiál, se kterým se snadno pracuje. Vánoční stromeček si vyrobíte sami z vrstev plsti velmi snadno: stačí, když ze zelené plsti vystřihnete kousky ve tvaru hvězdy v různých velikostech, naskládáte na sebe a poté jednotlivé vrstvy slepíte nebo sešijete k sobě. Co stále chybí, je čtvercový, hnědý kus plsti pro kufr, hvězda pro „top“ a stuha k zavěšení. Z plsti můžete také vyrábět hezké koule na vánoční stromeček a vtipné figurky – například anděly, sněhuláky a sladké sovy nebo tučňáky. Barevné malé „dárky“ z plsti by také mohly dát vašemu vánočnímu stromku originální vzhled. Jen popusťte uzdu své fantazii! Zde najdete krásné nápady na šperky na vánoční stromeček.

Řemeslo s borovicovými šiškami

Ruční návod na vánoční originálně zdobené šišky

Řemeslný návod na vánoční vtipnou sovičku

Tipy na vánoční výzdobu šišky

Vánoční dekorace s šiškami

Návody na výrobu vánočních ozdob ozdobte šišky třpytkami

Máte rádi ruční práce s přírodními materiály? Pak právě pro vás máme skvělý nápad – ruční práce s šiškami! Původně zdobené šišky se jednoduše hodí jako dekorace na vánoční stromeček. Sbírejte šišky různých velikostí a pomocí různých barev laků na nehty je proměňte ve skutečná umělecká díla! Šišky mohou být také ozdobeny perlami nebo kamínky – k tomuto účelu potřebujete pouze speciální lepidlo na dřevo.

Vánoční ozdoby ze slaného těsta

DIY vánoční ozdoby ze slaného těsta potřebné materiály

Návody na výrobu vánoční přípravy slaného těsta

Návody na výrobu vánočních vykrajovaných figurek ze slaného těsta

DIY figurky ze slaného těsta, návod na výrobu Vánoc

Návod na sestavení vánočního pečení figurek ze slaného těsta v troubě

Návody na výrobu vánočních omalovánek ze slaného těsta

Návody na výrobu Vánoc ozdobte figurky ze slaného těsta barvou

Návody na výrobu Vánoc připravte ze slaného těsta figurky na zavěšení

Ruční návod na vánoční ozdoby na vánoční stromeček ze slaného těsta

Ze slaného těsta lze vyrobit i velkolepé vánoční ozdoby. Budete potřebovat následující materiály: dva šálky mouky, jeden šálek soli, jeden šálek vody, váleček, vykrajovátka, štětec, akrylová barva, pevná páska a ozdobné kameny podle vašeho výběru. Inspiraci najdete v obrázkovém průvodci výše!