Zahradní nápady venkovní posezení

Pokud máte přídělovou zahradu, ze zkušenosti již víte, že její návrh může být skutečnou výzvou. Máte jen malé množství prostoru, který byste měli využívat co nejmoudřeji, aby zahrada vypadala krásně a splňovala vaše potřeby. V tomto článku najdete kreativní nápady pro návrh zahrady a několik praktických rad, které vám mohou pomoci zasadit vaši malou zahradu. Příjemné čtení!

Úkol navrhnout zahradu s přidělením

Zahradní nápady nápady přidělení zahrady

kreativní nápady designu zahrady přidělení zahrady nádherný vzhled

Zahradní nápady pro posezení na zahradě

Zahradní nápady nápady posezení

Zahradní nápady nápady přidělení zahrada nádherný vzhled

Nápady na zahradní design Terasa Sitecke

V malé zahradě je pro všechno málo místa, takže pečlivé plánování je prostě nepostradatelné. Nápady na zahradní design v tomto příspěvku vám poskytnou informace o tom, které jsou základní prvky, které by neměly chybět na každé zahradě, a také o tom, jaké druhy rostlin si můžete vybrat, abyste ušetřili více místa. Podívejte se také pozorně na fotografie – možná vám poskytnou kreativní nápady, které můžete později uplatnit v praxi. Dobrou variantou je předem nakreslit schéma vaší zahrady – to vám pomůže vše si mnohem podrobněji představit. V tomto případě se také doporučuje odborná rada – zvláště pokud máte pocit nejistoty. Samozřejmě není nemožné to udělat úplně sami – stačí popustit uzdu fantazii a hodně štěstí!

Nápady na zahradní design: Zajistěte optimální ochranu soukromí!

Zahradní nápady živé ploty na ochranu soukromí

Zahradní nápady nápady na ochranu živých plotů vysoké

Zahradní nápady na ochranu osobních údajů plotové popínavé rostliny

Nápady na zahradní design zajišťují obrazovku vysokého soukromí

Zahradní nápady pergola japonský styl

Zahradní nápady pergola

V první řadě je ochrana soukromí pro každou zahradu velmi důležitá. I když máte vysoký plot, dávají se přednost živým rostlinám – mohou ve vás vyvolat pocit, že nejste na vlastním dvoře, ale v zelené oáze. Možností je mnoho – živý plot kolem zahrady, pergola, osázená popínavými rostlinami. Pergola je prostě ideální pro trávení hezkých letních večerů nebo pro pozvání hostů – postavte ji co nejdále od domu a zajistěte, aby byla obklopena stromy nebo velkými keři. Pro tento účel jsou rostlinné druhy jako břečťan, úponky vinné révy, plamének a dokonce i bambus ideální.

Nápady na design zahrady: pořádně si naplánujte chodníky

Zahradní nápady vytvářejí mozaiku cest

Zahradní nápady vytvářejí zahradní cesty z přírodního kamene

Zahradní nápady plánují a vytvářejí cesty

Zahradní nápady nápady schody kamenné vyvýšené postele

Zahradní nápady nápady zahradní cesta dlažební kostky

Zahradní nápady vytvářejí odrazové můstky pro zahradní cesty

Je také velmi důležité naplánovat dostatek zahradních cest. V malé zahradě někdy není dostatek místa ani pro rostliny, ale cesty jsou nezbytné pro snadný přístup ke všemu na nádvoří. Pamatujte si, které jsou nejdůležitější body ve vaší zahradě, a podle nich si naplánujte cesty – od vchodu do vyvýšených záhonů, do prostoru pro grilování, do pergoly atd. Ve větších zahradách jsou chodníky často betonové, pro příděly, ale tato varianta je spíše nevhodná. Proto je nejlepší zvolit dlažební kostky nebo štěrk – tato varianta není ve srovnání s betonem tak stabilní, ale vypadá mnohem přirozeněji.

Zahradní nápady: osvětlení a zásobování vodou

Zahradní nápady Solární lampy podél zahradních cest

Nápady na design zahrady akcentní osvětlení noci

Nápady na osvětlení zahrady osvětlovací lampa

Zahradní nápady osvětlení solárních lamp

Fontána s nápady na zahradní design

Zahradní nápady nápady dekorativní rybník

Zahradní nápady nápady rybník nádherný vzhled

Zahradní nápady nápady dekorativní rybník velký

Zahradní nápady rybník se zlatou rybkou

Zahradní nápady nápady rybník geometricky zajímavý vzhled

kreativní nápady pro zahradní design mini rybník dekorativní kameny

Důležitou roli v zahradě hraje také přívod vody a osvětlení. Pokud chcete na své zahradě pěstovat ovoce a zeleninu, měli byste je také pravidelně zalévat. Zahradní jezírka a kašny jsou pro mnoho lidí velmi atraktivní, ale to není vždy dobré řešení pro zahradu s přidělením, protože takové objekty zabírají spoustu místa a vyžadují pravidelnou údržbu. A pokud jde o osvětlení – zahradní lampy šetrné k životnímu prostředí, které ve dne uchovávají sluneční energii a v noci září, jsou dobrý nápad. Můžete je umístit například podél zahradních cest.

Nápady na zahradní design: vyberte druhy rostlin

Zahradní nápady vyvýšené záhony

Nápady na zahradní design vyvýšené postele

Zahradní nápady exotické rostliny

Zahradní nápady pěstování zeleninových záhonů

Nápady na zahradní design vyvýšené postele nádherný vzhled

Zahradní nápady nápady výběr druhů rostlin

Nápady na zahradní design vyvýšené postele

Myšlenky zahradního designu bylinný šnek

Zahradní nápady pěstování espalier ovoce

Zahradní nápady nápady espalier ovoce

Pro úspěšný návrh přidělené zahrady je výběr rostlin možná tím nejdůležitějším faktorem. Rozhodněte se pro robustní a snadno ošetřovatelné druhy rostlin, které nerostou příliš velké ani vysoké-například zelený salát, zelí, čerstvé bylinky. Můžete také pěstovat espalier ovoce na fasádách a zdech – tato varianta nejenže vypadá velmi atraktivně, ale také ušetří spoustu místa! Rostliny byste měli rozumně kombinovat – pokud máte ve své přídělové zahradě například vysoké stromy, vybírejte druhy rostlin milující stín, kterým se daří pod nimi. Stálezelené a odolné rostliny jsou také dobrou volbou, aby zahrada vypadala krásně i v chladném období.