Zahradní design moderní zelená oáza

Atraktivní a moderní úprava zahrady na zahradě je bezesporu snem každého hobby zahradníka. Jak lze tohoto cíle dosáhnout? Odpovědi na všechny své otázky najdete zde! V tomto příspěvku se dozvíte vše o moderním zahradním designu a získáte inspirativní nápady, které si můžete sami vyzkoušet. Nechte se inspirovat a proměňte svou zahradu v úchvatný zelený ráj! Přejeme hodně zábavy a úspěchů!

Moderní design zahrady: vytvořte jasný řád

Tipy pro plánování zahrady

Vaření jasné struktury geometrických tvarů

Zahradní design moderní zelená oáza

Geometrické tvary zahradních záhonů

Moderní zahradní design oddělující jednotlivé oblasti

Postupně navrhujte záhony, abyste ušetřili místo

Zahradní malé záhony beton

Zde najdete základní tipy na moderní zahradní design, které vám mohou pomoci. Níže se dozvíte, jaké jsou nejdůležitější vlastnosti současné zahrady a na co byste měli při změně vlastní zahradní krajiny myslet. Naše fotografie by vám také mohly sloužit jako vzor. Začněme klíčem k modernímu zahradnímu designu, a to – přehlednou organizací. Současné zahrady mají jasně definovanou strukturu, kde jsou jednotlivé oblasti od sebe jasně odděleny. Jako rozdělovače obvykle slouží zahradní cesty, květináče, květinové záhony z kamene nebo betonu atd. K dosažení takové jasné struktury je ve skutečnosti nejdůležitější dobré plánování.

Pokud ve vaší zahradě v tuto chvíli chybí takový pořádek, doporučujeme vše naplánovat znovu a nakreslit schéma, jak své nápady vizualizovat. Nejdůležitější je vytvořit snadný přístup do všech oblastí v zahradě. Tak velká změna by mohla trvat trochu déle, ale výsledek vyplatí veškeré úsilí!

Moderní design zahrady – naplánujte si zahradní cesty

Moderní design zahradního plánu zahradní cesty

Zahradní design moderní trávníková terasa

Zahradní design moderní vysoký plot schod obklady mramor

Zahradní design moderní jasné linie geometrických tvarů

Zahradní design moderní cesty štěrkový rybník

Jak již bylo zmíněno, cesty hrají v moderní zahradě hlavní roli. Zajišťují nejen snadnější přístup do všech zón, ale také vám dávají možnost užít si krásy zelené krajiny blíže. Z tohoto důvodu, pokud ve vaší zahradě není dostatek cest, měli byste jich naplánovat více. Ty mohou být pokryty schůdky z kamene, štěrku nebo jiného materiálu podle vašeho vkusu.

Stylové geometrické tvary

Zahradní design moderní krokový kámen

Zahradní design moderní dechberoucí výhled na město

Malé zahradní úpravy užitečné rady

Zahradní záhony betonová dřevěná podlaha

V dnešním zahradním designu dominuje minimalistický styl, pro který jsou charakteristické geometrické tvary. Jasné geometrické tvary lze vytvořit pomocí záhonů, květináčů, rovných zahradních cest nebo určitých druhů rostlin. Vypadají docela stylově a také pomáhají vnést do zahradní krajiny pořádek: úkol, který, jak jsme viděli výše, má zvláštní význam.

Vytvořte rozmanitou krajinu

Zahradní design moderní pestrá krajina

Zahradní atraktivní akcentovaná zeď

Zahradní design exotické rostliny

Elegantní design moderních geometrických tvarů pro zahradu

Moderní zahradní design Sezení vytváří pohovku

Zahradní design moderní pestrá krajina

Moderní zahradní design Rozmanitost druhů rostlin

Zahradní design exotické rostliny

Další charakteristikou moderní zahrady je rozmanitost. Vytváření rozmanité krajiny není bezpochyby příliš snadné, k tomu vám možná pomohou příklady na našich fotografiích. Cílem je použít co nejvíce různých materiálů – dřevo, štěrk, kov, kámen, a vytvořit tak celkový zajímavý obraz, který upoutá pozornost. Stejně rozmanité by měly být i druhy rostlin – záhony a stromy by se měly střídat se zelenými trávníky a keři. To vytváří příjemný kontrast v zahradní krajině.

Dekorativní rybníky a vodopády

Zahrada s bazénem nádherný vzhled

Bazén na zahradě pampy tráva stylový vzhled

Zahradní jezírko různé materiály

Zahrada s luxusním bazénem

Zahradní design vytvoří moderní zahradní jezírko

Luxusní bazénová zahradní dřevěná podlaha

Zahradní jezírko s akcentovým osvětlením vodopádu

Důležitým prvkem moderního zahradního designu je voda. Nejde ale o zavlažovací systém. Dekorativní jezírka a vodopády promění zahradu ve skutečnou zelenou oázu, kde můžete trávit svůj volný čas. Navrhnout si zahradní jezírko sami ve skutečnosti není obtížný úkol – podrobný návod najdete zde. Totéž platí pro vodopády, které jsou skutečným poutačem. Zvuk tekoucí vody navíc působí velmi uklidňujícím dojmem. Nejnovějším trendem je stavět luxusní bazény uprostřed zahrady, ale tento úkol vyžaduje větší rozpočet.

Sezení a ochrana soukromí

Zajistěte moderní zahradní design pro sezení

Zahradní design moderní plot na ochranu soukromí Corten ocel

Zahradní obrazovka pro ochranu soukromí různorodá krajina

Zahrada s venkovním krbem

Zahradní plotové gabiony

Útulné zahradní posezení

Posezení zahradní terasa

A v neposlední řadě: nezapomeňte navrhnout sedačky na zahradě. To vám dává příležitost sednout si uprostřed zelené krásy a přečíst si zajímavou knihu, nebo si jednoduše odpočinout po náročném pracovním dni. Pokud trávíte hodně času na zahradě, měli byste také zajistit, aby existovaly dobré obrazovky pro ochranu osobních údajů – v tomto ohledu existuje několik skvělých nápadů tady.