Vytvořte námořní zahradu

Pokud jde o to, jak udělat zahradu na moři, obvykle se jedná o přímořský terén. Pobřežní oblasti se vyznačují velmi teplým, někdy dokonce horkým a suchým podnebím a specifickou flórou. Pobřežní zahrady jsou však často vysazovány v oblastech s drsnějšími povětrnostními podmínkami. Jedinou důležitou věcí je vybrat správné rostliny.

Blízkost moře má své výhody i nevýhody. Proto je v každém případě vyžadován individuální přístup. Hlavní nevýhodou je zpravidla poměrně silný vítr, který fouká z moře a slanost ve vzduchu. Bohužel to může být pro některé rostliny fatální. Na druhou stranu blízkost vody činí klima mírnějším, zejména v zimě, takže pokles teploty nemá na rostliny negativní vliv.

V mořské zahradě může obecně prosperovat široká škála různých druhů rostlin. Pokud správně naplánujete terénní úpravu a chráníte rostliny před větrem, zahrada bude vypadat nádherně! K ochraně zahrady před větrem není nutné kolem zahradního pozemku stavět vysoké zdi. Výsadba stromů a velkých keřů, hlavně stálezelených, dělá skvělou práci, protože chrání zahradu před větrem, neblokuje výhled na moře a nenarušuje přirozenou harmonii.

Navrhněte námořní zahradu – správné plánování je důležité

Navrhněte plánování námořní zahrady

Mnoho lidí je fascinováno nápady na design námořní zahrady, zejména romantickou krajinou ve středomořském stylu s popínavými rostlinami, aromatickými bylinami, oblouky, pavilony a vodními prvky. Pokud jste jedním z těchto lidí, v tomto příspěvku vám dáme pár nápadů pro vaši vlastní zahradu, které by se vám mohly hodně líbit!

Jaké jsou hlavní rysy zahrady u moře??

Romantický vzhled pobřežní zahrady

Když začínáte plánovat svůj venkovní prostor, musíte pochopit klíčové vlastnosti přímořských zahrad. Například:

  • Jednoduchý design
  • Ochrana před povětrnostními vlivy a větrem nutná
  • Nutná ochrana stínění
  • Prostor pro venkovní stolování
  • Vodní prvky jako důležitý prvek
  • robustní a vytrvalá výsadba
  • velké vyhlídky

Je obzvláště důležité zvážit umístění vašeho majetku a podmínky, protože tyto budou mít vliv na druhy rostlin. Vítr má přirozeně větší dopad na zahrady, které jsou téměř na pobřeží, než na oblasti, které jsou daleko od moře. Silný vítr omezuje rozmanitost druhů rostlin, ze kterých si můžete vybírat. V takových případech se raději soustředíte na architektonické prvky designu pobřežní zahrady: například dlažební kostky, nádvoří, cesty atd..

To samozřejmě neznamená, že se musíte omezit pouze na trávníky a nejodolnější a nenáročné druhy. Citlivé vzorky lze obvykle vysázet do kbelíků, závěsných košů a hrnců. A v případě potřeby mohou být rostliny přineseny do domu, umístěny pod baldachýn nebo proti zdi.

Navrhování námořní zahrady: jaké jsou výzvy?

Vytvořte námořní zahradu s nápady a návrhy

Další výzvou, kterou je třeba si uvědomit, je skutečnost, že půda v pobřežních zahradách je obvykle suchá, písčitá nebo kamenitá. To znamená, že neudrží vlhkost dlouho po zalévání nebo dešti. Proto potřebujete druhy rostlin milující sucho.

Na dláždění dvorů a cest se používají různé materiály: kámen, cihla, dekorativní dlaždice, pískovec, dřevo, dlažební kostky atd. Prostory mezi deskami jsou vyplněny trávou odolnou vůči suchu.

Proměna pobřežní zahrady v malý ráj: nápady a návrhy

Vytvářejte kreativní nápady pro námořní zahrady

Stín a ochrana – to jsou důležité prvky při navrhování pobřežní zahrady, pokud chcete zůstat venku co nejvíce. Existuje mnoho možností (pergoly, pavilony atd.), Které vás během dne ochrání před slunečními paprsky a v noci před větrem.

Zahradní osvětlení je zásadní a musíte si ho předem naplánovat. Ať už dáváte přednost jasnému světlu nebo jemnému, romantickému osvětlení, ujistěte se, že je nainstalováno před výsadbou.

Pokud vidíte oceán a slyšíte zvuk vln, máte opravdu štěstí. Pokud jste však dále od pobřeží, vodní prvek, malý rybník nebo bazén na zahradě budou vypadat velmi působivě.

V neposlední řadě je třeba zvolit styl pobřežní zahrady. Středozemní, tropický, Cape Cod, štěrk a skály, zahradní domky – každý má své vlastní speciální vlastnosti. Středomořské zahrady jsou například bohaté na jasné barvy – oranžovou, zlatou, námořní modrou, bílou, červenou, fialovou a zelenou. Můžete si také vybrat téma – námořní výzdoba, pláž a moře, Provence, Itálie, ostrovní oáza, skalka atd..

Navrhněte námořní zahradní dekoraci dřeva

Navrhněte námořní zahradu Ochrana před větrem a sluncem

Námořní design zahradního posezení

námořní deco venkovní prostor

Zahradní rostliny nenáročné na péči

Zahradní záhon zahradní cesta štěrková dlažba

Okrasné trávy a keře

Zahradní dekorace námořní loď

Zahradní dekorace námořní přírodní materiály

Námořní zahrady vyrábějí dekorace originálním způsobem

Výsadba stromů v námořní zahradě

Zahrada na pobřeží

Romantický vzhled pobřežní zahrady

Lehátka na pobřeží s nádherným vzhledem

Vytvořte pobřežní zahradu daleko od moře

Tipy pro návrh pobřežní zahrady

Zahradní záhony

útulné posezení pobřežní zahrada

Vytvořte pro děti hřiště na námořní zahradě

Vytvořte sazeč výsadby námořní zahrady

Navrhněte zahradní dvorek v námořní zahradě

Námořní zahradní design rostliny nádherné dekorace

Zahradní námořní design trávník plocha záhonu

Ozdobné plážové lucerny žabky hvězdice

Okrasné trávy ve středomořské zahradě

Vytvořte námořní zahradu

Venkovní posezení ratanový nábytek

Navrhněte si vlastní zahradu u moře