V létě musí každá zahrada vyzařovat radost a barvy. Proto je důležité, jaké květiny si vyberete do záhonu a jako kontejnerové rostliny. Africká lilie je nádherná letní květina, která dodá vaší zahradě nejen štěstí, ale i eleganci. Protože okrasné lilie zaujmou oko jak v květináči, tak v posteli. V následujícím textu vám prozradíme, co byste měli o této jemné a robustní letní květině vědět!

Africká lilie je půvabná letní květina

okrasná lilie čerstvé zahradní nápady letní nápady

Obecné informace o africké lilii

Dekorativní lilie jsou trvalky a patří do čeledi pórkovitých. Jejich původ pochází z Jižní Afriky. Druhé jméno africké lilie je květ lásky. Pochází z botanického názvu rostliny – Agapanthus, který pochází z řeckých slov „agape“ pro lásku a „anthos“ pro květinu.

Africké lilii se stále říká africká lilie. Africké lilie kvetou od července do srpna. Ne všechny okrasné lilie jsou však letní květiny. Mezi deseti druhy okrasných lilií jsou také stálezelené exempláře. V Německu se stálezeleným druhům daří jen v kbelících. Je nezbytné, aby tito lidé hibernovali uvnitř. Listnaté druhy lze naopak vysadit do záhonu. Samozřejmě pokud se jim daří v mírných oblastech.

Africká lilie fascinuje zvonkovitými květy. Ve většině případů se jedná o modrofialové nebo bílé. Stojí v zaobleném, terminálním květenství. Okrasné lilie mají dlouhé stonky a krásné listy. Listy různých typů a odrůd vypadají různě. Agapanthus zaujme nejen zelenými listy, ale také pruhovanými nebo bíle zbarvenými listy. Některé odrůdy mají listy dlouhé 10 cm, jiné dosahují 100 cm.

Africká lilie má krásné, svěží květy

okrasné lilie bílé zahradní květiny letní květiny zahradní nápady nápady

Jak se starat o africkou lilii?

Africká lilie v této zemi krátce kvete. Pokud se o něj řádně staráte, změní se ve skutečného poutače, i když jen na krátkou dobu. Z slunný a chráněný před větrem místo je nejlepší pro africkou lilii. Přesto se mu dobře daří i ve stínu. Agapanthus potřebuje hodně vody, zejména v období květu. Minimálně jednou týdně ji tedy důkladně zalévejte. Ujistěte se, že rostliny v květináčích mají dostatek drenážních otvorů, aby byly kořeny chráněny před zamokřením. Rovněž se doporučuje, aby v tácku nezůstala žádná voda.

the Země protože africká lilie na zahradě by měla být možná výživný a dobrý propustné pro vodu být. Pokud je agapanthus zasazen do kbelíku, promíchejte půdu s trochou písku.

Oplodnit Africká lilie jednou měsíčně s vysoce kvalitním kontejnerovým rostlinným hnojivem. Důvod: rostlina potřebuje spoustu živin. Pokud agapanthus nadměrně zásobíte hnojivem, téměř nevytvoří žádné květiny. Doporučujeme nepoužívat hnojivo na konci léta a na podzim, aby nebyly problémy se zimováním.

Stálezelené okrasné lilie je třeba chovat ve světlých zimovištích přezimovat. Některé okrasné lilie mohou naopak zimovat i v tmavých místnostech. U všech okrasných lilií však zimní ubikace nemusí být ani příliš teplá, ani příliš chladná. Teplota se musí pohybovat mezi pěti a osmi stupni Celsia. Květy je také nutné přezimovat co nejsušší. Zalévejte tedy pouze tehdy, když půda vyschla.

Okrasné lilie se v zásadě nezlomily, aby byly nařezány. Pokud však existují uschlé květiny, měli byste odstranit celou květní stopku.

Kořeny africké lilie jsou citlivé na trvalé podmáčení

okrasné lilie čerstvé zahradní květiny nápady zahradního designu

Africká lilie onemocní?

Okrasné lilie jsou zpravidla obzvláště robustní. Nemoci rostlin a škůdci jim mohou jen stěží ublížit. I přesto je u mšic běžný výskyt napadení listů.

Africká lilie často produkuje mnoho listů, ale téměř žádné květy. V takových případech můžete rostlině pomoci přidáním vhodného hnojiva. Někdy je důvodem to, že zima je příliš teplá.

Agapanthus má rád teplo a slunečno

Africká lilie svěží letní barevné zahradní rostliny zahradní květiny

Dekorativní lilie jsou ideální pro balkon a terasu

okrasné lilie zahradní nápady nápady letní čerstvé deko nápady

Ale stejně dobře vypadají i na záhonu!

okrasná lilie zahradní design zahradní rostliny rostliny v květináčích

okrasné lilie zahradní nápady letní květiny

okrasné lilie dvorek tvar oblázky dřevěný plot

okrasná lilie fialová krásná zahrada nápady léto

okrasná lilie krásné barvy neobvyklé květiny

okrasná lilie vybrat stylové zahradní nápady zahradní rostliny

okrasné lilie hrnkové rostliny nápady zahradní dekorace

Africká lilie bílá rozkvetla čerstvé letní květiny

okrasné lilie bílé květiny moderní zahradní dekorace nápady

okrasná lilie jemná barva krásné odbarvení

okrasné lilie zahradní nápady nápady léto