Jak se z úplného začátečníka stane skvělý zahradník? Je to prostě takto: Začnete jednou rostlinou a poté následuje další a poté další … V určitém okamžiku máte skvělý balkon nebo zahradu plnou bujné zeleně. Abyste se odvážili udělat první krok rychleji, sestavili jsme dnes tipy pro návrh zahrady pro úplné začátečníky. Pokud si tento článek přečtete nyní, pravděpodobně budete do konce léta opravdu dobrým zahradníkem. Možná téměř profesionální.

Mnoho obyvatel měst vytváří na svých balkonech velké malé zahrady

Nastavení balkonu Vkládání rostlin

Tipy pro zahradní design pro výběr správného nářadí

Než s čímkoli začnete, je dobré sestavit si sadu nástrojů pro zahradní design. Níže máme speciální výběr pro začátečníky. K nim můžete postupem času přidat další konkrétní nástroje:

  • Ruční lopatka na zahradu,
  • Zahradní ruční vidlička,
  • Zahradnické nůžky,
  • Obvyklé nůžky,
  • rukavice,
  • Kropící konev.

Ne tak moc a tak složitě, že? Už jsme trochu odstranili váš strach?

Vložte rostliny - navrhněte police rostlin

Vytvořte nebo získejte plán na správný čas používání rostlin

Každá země a region je jiný a vy musíte přesně zjistit, co s vámi a kdy dělat. Takto můžete dosáhnout nejlepších výsledků s malým úsilím! Existují dva možné přístupy:

Strategie plánování číslo 1

Vytvořte si seznam rostlin, které chcete, a proveďte malý průzkum. Nejdůležitější je, kdy něco zasadit, zalévat, prořezávat, přesazovat, hnojit. Je také důležité, zda to musíte udělat. Zahradní tipy na konkrétní rostliny obsahují informace o nich. Vytvořte si seznam příslušných akcí na kus papíru a rozdělte je do různých kategorií. Níže zadejte příslušná data.

Rostliny vyžadují péči, ale přinášejí nám také spoustu radosti 

Vložte rostliny - krásný květináč

Strategie plánování číslo 2

Najděte si pěknou knihu, která vám poskytne informace o správných obdobích zahradního designu ve vaší oblasti. To je tam obvykle velmi dobře strukturované. Získáte také nápady na různé druhy rostlin, na které jste dřív nemysleli. Vyberte si osobně a vytvořte si znovu seznam, jak bylo právě popsáno.

Zahradní design má terapeutický účinek

Vkládání rostlin - skvělé nápady pro Zemi

Tipy pro zahradní design pro motivaci

Chcete zeleninovou nebo spíše dekorativní zahradu??

Radost ze zahradničení je tou nejlepší motivací pro správnou péči. Co by vám přineslo větší požitek – skvělá zelená dekorace, relaxace nebo krásně voňavá zahrada s mnoha druhy zeleniny a bylin? Odpovězte na tuto otázku spontánně a začněte se správnými druhy rostlin. Výsledek bude obzvláště příjemný a budete na něm tvrdě pracovat.

Co je podle vás více motivující – bylinky nebo dekorativní rostliny?

Vložte rostliny - skvělé nápady na květináče

Stanovte si realistické cíle!

Pouze s praktickými zkušenostmi získáte realistickou představu o péči požadované pro určité rostliny. Nejprve roztřiďte rostliny podle sezóny. Začněte snadno ošetřovatelným, který můžete aktuálně používat. Pokud vás to příliš nezajímá, můžete pokračovat ve své práci s jinou rostlinou, která bude použita o něco později.

Přizpůsobte si svůj zahradní design pomocí květináčů pro kutily 

Použijte nápady na stromové dekorace rostlin

Tipy pro zahradní design pro udržitelnost

Začínající zahradníci by měli vědět, že moderní zahradní design je také udržitelný. Dovolte nám, abychom vám poskytli přehled.

Exotické nebo původní rostliny?

V zásadě udržitelná údržba zahrady zahrnuje především původní rostliny. To pomáhá lépe udržovat rovnováhu ve vašem vlastním mikroklimatu. Exotické rostliny ve velkém množství mohou být škodlivé různými způsoby. Pokud chcete pro své klimatické pásmo zachovat něco netypického, měli byste zjistit, jaký to má dopad na životní prostředí. Teprve poté, co jste si tato rizika uvědomili, jste je mohli s čistým svědomím používat.

Moderní zahradní design je také vždy velmi udržitelný

Vložte nápady na květináče s rostlinami

Přírodní hnojiva

K udržitelnosti samozřejmě patří také používání hnojiv, která jsou co nejpřirozenější. Ideálně také v menším množství. Vytvořte si seznam přírodních látek, které lze použít. Rostliny s nízkou údržbou jsou v tomto ohledu zvláště užitečné pro životní prostředí.

Funkční zahradní design

Funkční design zahrady vám ušetří zdroje. To je samo o sobě velmi šetrné k životnímu prostředí a udržitelné. Správným designem zahrady byste například mohli poskytnout stín na obzvláště teplých a slunečných místech. Tímto způsobem ušetříte například na jiných prostředcích na ochranu před sluncem a v konečném důsledku snížíte své výdaje. To v konečném důsledku zvyšuje vaši energetickou účinnost. Kuchyňská zahrada by byla udržitelnou volbou. Jedlé rostliny omezují spotřebu průmyslově vyráběných potravin. To také zvyšuje úroveň udržitelnosti ve vašem vlastním životě. Nezapomeňte také vzít v úvahu přírodní zahradu!

Začněte s rostlinami se snadnou péčí a s realistickou investicí času a peněz 

Používejte nádherné rostliny v květináčích

Zahradní design není vůbec obtížný

S uvedenými tipy na zahradní design jsme vám chtěli ukázat, že na těchto aktivitách není nic složitého. Nakonec z toho budete mít velké využití! Vytvářejí hezčí venkovní prostor a také mají na dosah něco jedlého! Zahradní design má samozřejmě také velmi silný terapeutický účinek. Pokud tedy máte chuť to udělat, neztrácejte čas. Určitě to uděláte dobře!

Spolehněte se na udržitelnou údržbu zahrady bez hnojiv!

Vložte rostliny do půdy

Přírodní zahrada je poměrně snadno udržovatelná a udržitelná

Používejte krásné zahradní rostliny