pozitivní účinek rostlin zahradnictví váza květinyAspekty pozitivního účinku rostlin na zahradničení

Asi se v péči o výsadbu orientujete. Výsadba původních druhů má však mnohem více výhod než úspora hnojiv a vody

Dnešní příběh byl inspirován zahradou rodiny, která se jako mnoho dalších vdala 7. července 2007.

Muž se nabídl, že navrhne zahradu. Oba se rozhodli myšlenku realizovat. Ale ani jeden z nich v té době neměl žádné zkušenosti. Výsledky jsou však nádherné a můžete to vidět na obrázcích níže.

Pár tvrdí, že se díky této iniciativě dozvěděl mnohem více o sobě a svých rodinných vztazích.

Mluví o prvních dvou letech zahradničení jako o svém prvním polibku: je to špinavý, zbloudilý obchod, který je ještě více zvědav. Rodina si také tentokrát spojuje s obrovským množstvím peněz, které utrácí.

Rostliny jsou většinou jen šťastnou náhodou

pozitivní účinek rostlin zahradnické vázy

Zde je třeba zdůraznit: Pokud předem získáte správnou radu a vyberete správné věci, nemusíte utrácet tak velké částky peněz. V tomto případě jde o velký experiment, který ve skutečnosti není nutný.

Šťastné nehody

Právě v takových věcech se toho o přírodě hodně dozvíte. Rostliny, které skutečně rostou, jsou většinou jen šťastnou náhodou. Myslíš! Ale to není tak úplně pravda. Protože v tomto případě rostou hlavně původní rostliny. Právě těmto se od přírody dostává dostatečné péče.

Pokud s nimi začnete, bude váš život jednodušší. Je to každopádně lepší pro udržitelný rozvoj naší přírody.

To je obecná zkušenost!

Zde jsou však další tři velmi silné argumenty, proč jsou tyto rostliny pro začátečníka mnohem lepší.

Méně péče

pozitivní účinek rostlin zahradnických květin

1. Méně údržby

Rostliny potřebují lásku, ale pravdou je, že starosti z vaší strany nepomohou, pokud se o sebe nedokážou postarat. Nejlépe to dělají v místním klimatu.

Pokud jsou rostliny typické pro váš region, téměř nemusíte nic dělat, snad kromě pomoci se zaléváním během opravdu suchých období.

Co musíte udělat, abyste vysadili původní zahradu? V takovém případě byste měli zasadit hustě. Takže ve své zahradě budete mít bohatství rostlinných druhů.

pozitivní účinek rostlin zahradnického prostředí

Člověk si tak vytvoří soběstačný ekosystém, který sám využije výhody a odstraní nevýhody.

Nelíbí se vám přirozený vzhled? Ani v tomto případě nemáte problém. Přírodní úpravy lze vyrobit z přírodních rostlin. Věděli jste o schopnosti root mixování a sdílení informací?

Vzájemně se „informují“ o nemocech a nebezpečích. Samotná přítomnost takových rostlin poskytne přirozenou ochranu před chorobami typickými pro váš region. Plodnost se zvyšuje a voda jde hlouběji. Plevel zeslábne, hladoví a pomalu odcházejí.

Lepší přístup k divoké zvěři

pozitivní účinek rostlin zahradnictví motýl fialová

2. Větší přístup k divoké zvěři

Nové rostliny spí, lezou a hopsají. To je vše. První rok se zdálo, že nic nedělají. Ve druhém udělají trochu víc a kolem třetího se vyřádí!

Měsíční krajina z prvních let se brzy změní v prérii. Užijete si také spoustu zábavy s motýly, které budou milovat vaši zahradu.

Splnil se tak sen každého zahradníka. Protože každý chce mít ve své zahradě více života. Stvoření s křídly bych nazval čtvrtou dimenzí zahrad.

Pták

pozitivní účinek rostlin zahradnických ptáků

Tyto druhy jsou přitahovány původními rostlinami, protože ostatní prostě nejsou vhodné pro jejich vývoj a pro položení další generace.

Bujné nastavení

pozitivní účinek rostlin zahradnické trávy

3. Zdravé prostředí pro celou rodinu

V případě rodné zahrady prakticky nepotřebujete k údržbě chemikálie. Bezprostřední prostředí vaší rodiny proto není otráveno.

Bude také více hmyzu. Nevidíte to jako výhodu? Bez nich bychom dnes existovali v mnohem menším počtu.

Prostředí vytvořené z původních rostlin je také skvělým prostorem, se kterým mohou děti experimentovat. Psychologové již dávno dokázali, že příroda má pozitivní vliv na rozvoj tvůrčích schopností dětí. Vaše dítě bude mít obecně také mnohem více radosti ze života.

Zdravé prostředí pro celou rodinu

pozitivní účinek rostlin zahradnické hry

Země má také schopnost zvyšovat serotonin v lidském těle. Z tohoto důvodu bude vaše rodina šťastnější s dotekem přírody.

Vaše rodina bude prostě šťastnější s dotekem přírody

pozitivní účinek rostlin zahradnictví strom

Se zahradou se budete mnohem více hýbat, čímž se stanete otevřenějším a zdravějším člověkem. To také posílí vztah ve vaší rodině, i když někteří z vás mají méně rádi zahradničení než ostatní.

Benjamin Vogt, udržitelný zahradní design perth

Lady Bird Johnson Wildflower Center

Společnost Xerces