Ekologický design zahrady s krbemKrby jsou vhodné pro romantické večery

S ohnivými jámami je spojena romantika na zemi, která je spojena s ohništi. To platí zejména pro ty, kteří spalují dřevo. Připomínají nám útulné večery kolem krbu. Všichni ale víme, že takové pěkné úpravy krajiny přispívají ke znečištění ovzduší.

Z tohoto důvodu existují v mnoha zemích regiony, kde je to zakázáno.

Zahradní designéři a krajináři okamžitě zareagovali a uchýlili se k vytvoření zařízení využívajících zemní plyn, bioethanol a další alternativy dřeva. Ekologicky šetrným způsobem se tedy rodina a přátelé mohou shromáždit kolem ohně na zahradě a poblíž rostlin.

Níže uvedené příklady ukazují moderní krby vyrobené ze současných materiálů, které rozptýlí tohoto kouzelného ducha. Neměli byste si dělat starosti ani se cítit jakkoli omezováni.

Hledejte styl nebo prvek, který doplní vaši zahradu nebo dům.

Ekologický design zahrady s ohništi

Ekologický design zahradního ohniště exteriéru domu

Zemní plyn

Tato volba vám velmi usnadní ovládání zařízení. Je to oblíbená možnost, která se používá již mnoho let. Měla za úkol přilákat pozornost lidí k okrajům nádvoří a kochat se nádherným výhledem na nemovitost.

Zemní plyn je do krbu dodáván plynovým potrubím. Proto musí být nepohyblivý a nehybný.

Plánujete si objednat krb u designéra na míru? Pokud ano, měli byste si předem dobře rozmyslet, jaký typ setkání obvykle pořádáte. Krb může v mnoha případech sloužit i jako konferenční stolek. To by byl skvělý nápad pro zahradní design, že??

Skvělé posezení

Ekologický zahradní design ohniště kámen

Krycí materiály

Tento plynový krb staví do kontrastu neformální, organický charakter ohniště se současnými skleněnými povrchy. Dnes můžete najít ekologické sklo od mnoha výrobců. Zajímá vás, z čeho je vyroben? Jedná se o recyklované sklo, které by se po prvním použití roztavilo a poté vybarvilo skvělý design.

Krb můžete také přikrýt lávou a opracovanými říčními kameny. V žádném případě nepoužívejte neošetřené kameny, protože ty se mohou v ohni rozpadnout.

Bioethanol

Ekologický design zahrady, moderní ohniště

Bioethanol

Mnoho z nás již tuto možnost pro ekologická auta zná. Mohou být také použity na plyn nebo dřevoplyn.

Zde musíte přidat bezpečnostní pokyny: Tyto krby nakonec obsahují oheň. Musí být umístěny na materiál, který je v tomto ohledu neškodný. Nejlépe se pokládají na beton, kámen, oblázky nebo špínu.

Přestože tyto instalace nerozptylují zářící popel, měli byste přesto zajistit vzdálenost asi 10 metrů od vašeho domu. Při plánování zahradního designu se také vyhněte umístění pod strom s nízkou korunou.

Úžasný exteriér

Exteriérové ​​ohniště ohniště šetrné k životnímu prostředí

Ohnivé prvky se ve vodě krásně odrážejí. Pomocí bioetanolu je můžete také snadno přemístit na různá místa. Černé židle pro Android by také byly nádherné kolem tohoto.

Dokonalá atmosféra venku

Ekologické terénní úpravy ohnišť bazény

Bioetanolové krby mohou být navrženy v různých tvarech. Zde vidíte retro gril a lze jej zatlačit do rohu a vytvořit tak ohnivou atmosféru.

Krásný výhled

Ekologický design zahrady s ohništi

Co ale musíte udělat, když už krb na dřevo máte?

Nejprve zkontrolujte, z jakého materiálu je vyroben. Pokud se jedná o moderní zařízení, pak téměř jistě produkuje o 80 procent méně emisí než běžné spalování dřeva. Také budete muset méně čistit stěny kolem krbu.

Materiály šetrnými k životnímu prostředí jsou přírodní vosk, piliny, kávová zrna, sója a trávník.

Jak tyto nápady zjistíte?

Ekologický design zahrady s lesem ohnišť

Krb nemusíte nutně nechat hořet!

Poslední dnešní příklad má zdůraznit dekorativní hodnotu krbu. Protože tento vzhled není přitažlivý pouze v hořícím stavu. Zrezivělý povrch vytváří hřejivý pocit. Široká a úzká mísa z nerezové oceli Cor-Ten představuje základnu, na které můžete reprezentovat umělecké dřevo.