Když se podíváte na skvělý obraz, je těžké uvěřit, že každý malíř byl v jednom nebo jiném bodě úplný začátečník. Každý, dokonce i každý velký umělec, však začíná jako začátečník. A to je naprosto v pořádku! Jedině tak lze krok za krokem rozvíjet a prohlubovat svůj talent. Ve skutečnosti trvá dlouho, než se z amatéra stane profesionál.

Ale víte, co vlastně slovo amatér znamená? Pochází z latiny a znamená „ten, kdo miluje“. Takže děláte něco, co opravdu milujete. Pokud je pro vás malování důležité, nebojte se být amatérem. Malování je však super koníček a má relaxační a terapeutický účinek. Proto podporuje naše zdraví. Buďte na sebe hodní a buďte trpěliví. Každý se může naučit malovat, ale to samozřejmě vyžaduje určitý čas.

Každý umělec byl zpočátku amatér

Naučte se malovat malování jako koníček

Rádi bychom vám s tím pomohli, a proto jsme se pokusili zodpovědět některé hlavní otázky o „učení se malovat“. Tento seznam 10 často kladených otázek vám může pomoci začít malovat a bavit se při tom.

1. Musím se nejprve naučit kreslit?

Pokud navštěvujete tradiční uměleckou školu, naučíte se rok nebo dva kreslit, než se dotknete barvy.

Stejně jako se učit nový jazyk. Mnoho učitelů malby se domnívá, že člověk by se měl nejprve naučit základům perspektivy a stínování. Proto má smysl nejprve zapracovat na své kreslící technice.

První krok – naučte se kreslit

naučit se malovat, naučit se kreslit

2. Jaké barvy mám použít?

Vybírat můžete z akrylových barev, olejových barev, vodou ředitelných olejových barev, vodových barev a pastelů. Materiál každého umělce má typické výhody a nevýhody, které byste měli dobře vědět, abyste jej mohli dobře zvládnout.

Olejová barva se používá po staletí a je známá svými hlubokými, bohatými odstíny. Akvarely jsou naopak průsvitné a jemné.

Akrylová barva se velmi doporučuje začátečníkům, protože rychle schne a dobře se mísí. Kromě toho lze akrylovou barvu použít na téměř jakýkoli povrch, na papír i na plátno a lepenku.

Více o různých malířských technikách si můžete přečíst na paint-lernen.org zjistěte, kde najdete podrobnější informace o kresbě, malbě a umění.

Akrylová barva je ideální pro začátečníky

Naučte se malovat Malování jako hobby Akrylové barvy

Malování akvarely – malířská technika, kterou je poměrně snadné se naučit

naučit se malovat akvarely školní kvality

3. Jakou značku uměleckých barev si mám koupit?

Záleží na vašem rozpočtu. Vyzkoušejte různé značky a zjistěte, které vás baví.

V zásadě existují dva druhy barev: barvy v umělecké kvalitě a školní barvy. Školní barvy jsou levnější a nemusí být tak barevné jako drahé Barvy umělce.

Techniky malby různými štětci 

Naučte se malovat štětce různých typů

4. Mohu míchat různé značky barev?

Ano, můžete míchat různé značky barev i barvy různé kvality. Buďte ale opatrní při míchání různých typů barev. Olejové barvy můžete například nanášet na zaschlé akrylové barvy, ale v žádném případě ne naopak.

5. Musím se naučit teorii barev?

Teorie barev je gramatikou umění. Čím více o barvách víte, tím lépe je můžete použít. Nenechte se zastrašit slovem „teorie“. Základy míchání barev nejsou nijak zvlášť obtížně pochopitelné.

Správně naneste akvarely

Naučte se malovat akvarely

6. Na co mám namalovat??

Akrylovou barvu lze aplikovat na papír, lepenku, dřevo nebo plátno, nejprve s použitím základního nátěru nebo bez něj. Akvarel lze namalovat na papír, lepenku nebo na speciální akvarelová plátna.

Vozidlo pro olejovou barvu musí být nejprve opatřeno základním nátěrem, jinak olej v barvě nakonec roztočí papír nebo nitě plátna.

7. Kolik štětců potřebuji?

Sami tak málo nebo tolik, kolik chcete. Nezapomeňte kartáčky pravidelně čistit a vyměňovat.

Kompletní kartáčové vybavení

nejlepší značka štětců - Typy a tvary uměleckých štětců

8. Jak často mám čistit štětce??

Pokud chcete, aby vám štětce dlouho vydržely, důkladně a úplně je očistěte pokaždé, když přestanete malovat. Akrylové a akvarelové barvy lze odstranit pouze vodou. K odstranění olejové barvy však budete muset použít chemické rozpouštědlo, například čistič štětců.

9. Kdy je obraz skutečně hotový??

Je lepší přestat příliš brzy než pozdě. Je jednodušší přidat něco později, než něco vrátit zpět. Odložte obrázek asi na týden. Nechte ho někde, kde ho můžete pravidelně vidět, dokonce si sednout naproti němu a kriticky na něj zírat.

Nechte svou kreativitu ovládnout vaši mysl a tělo!

naučit se malovat techniky malování

10. Mohu nakreslit fotografii?

Na použití fotografie jako reference není vůbec nic špatného. Pokud však chcete reprodukovat fotografii jako obraz, je to něco jiného, ​​protože záleží na tom, kdo vlastní práva k obrázku a zda hodláte své dílo prodat.

Pokud jste snímek pořídili, vlastníte práva k tomuto obrázku a můžete jej reprodukovat. Pokud jste ale vyfotili jinou osobu nebo skupinu lidí, možná budete potřebovat jejich souhlas k reprodukci jejich podoby na obraze.

Pokud ale chcete namalovat obrázek pořízený někým jiným (např. Fotografii z módního časopisu) a poté tento obrázek prodat, musíte získat povolení od dané osoby nebo agentury.

Naučte se malovat akvarely

Easy-Abstract-Watercolor-Painting-For-Beginners-Fox-Hazel-for-Page-Flutter-4

Malování ve volném čase podporuje kreativitu a má relaxační účinek na mysl. Pokud je to vaše vášeň, poslouchejte své srdce a rozvíjejte svůj talent.

Vyzkoušejte a procvičujte různé malířské techniky

Naučte se malovat technikou malování akrylovými barvami