V dnešní době se již člověk nemusí smířit se systémovým vypadáváním vlasů. Transplantaci vlasů lze použít k nápravě vypadávání vlasů transplantací vlastních vlasů k doplnění plešatých míst. Zde se můžete dozvědět vše o Postup, metody a náklady na transplantaci vlasů a co dalšího o zákroku potřebujete vědět. Tímto způsobem můžete sami získat představu, zda by pro vás byla možnost transplantace vlasů.

transplantace vlasů růst mužské vlasy

Kdy má transplantace vlasů smysl??

Padání vlasů má mnoho příčin – od podvýživy po stres a autoimunitní onemocnění. Ve většině případů ale vlasy prostě vypadnou, protože stárneme. Vskutku kdy to vlastně má smysl, nechat si transplantovat vlastní vlasy?

V případě dědičná ztráta vlasů Transplantace vlasů může být užitečná například v okolí Doplňte ustupující vlasovou linii nebo tonzuru. Je však důležité, aby pacienti věděli, že vypadávání vlasů nelze zastavit ani transplantací. Předpokladem intervence je, že stále je k dispozici dostatek vlasů dárců a vypadávání vlasů nebylo způsobeno nemocí.

Vhodná je ale i transplantace na zakrytí jizev. Kromě vlasů na hlavě lze transplantovat také obočí, například k zakrytí jizev nebo plešatin, které vzniknou následkem nehody s vlasy.

transplantace vlasů nechte vlasy narůst

Jak funguje transplantace vlasů?

V zásadě se používá transplantace vlasů Vlastní vlasy odstraněny z hustších oblastí, většinou z okrajů vlasů na zátylku. Poté jsou připraveny štěpy a přesazeny do lysin. Operace se provádí jako hospitalizovaný a díky místnímu anestetiku pacient z postupu nic necítí. V závislosti na použité transplantační metodě však existují rozdíly ve způsobu odstraňování chloupků. V dnešní době jsou zapojeni hlavně dvě běžné metody:

· Metoda FUT

V případě transplantace folikulárních jednotek nebo páskové metody, jak název napovídá, se používá skalpel ze zadní části hlavy odstraněn pruh chlupaté kůže. Ten se pak rozloží na menší jednotky, které se zase připraví v živném roztoku a později znovu vysadí. Přestože lze poměrně rychle získat velké množství vlasů, nevýhodou je, že se jim nevyhnete, jizva na zátylku odnést. Krátké účesy už bohužel nejsou možné.

· Technika FUE

Poněkud novější metoda extrakce folikulární jednotky je na druhé straně mnohem jemnější pro látku. Tato technika používá speciální dutou jehlu, takže Rouby pořízené jeden po druhém a poté lze ihned znovu zasadit. Tímto způsobem nejsou žádné viditelné jizvy, ale aby chirurg postupoval opatrně, je obvykle nutné oholit celou hlavu. Kromě toho probíhá ošetření metodou FUE více času na dokončení, protože odstranění vlasových folikulů je únavnější.

transplantace vlasů rostou vlasy

Kdy vidíte konečný výsledek?

Několik týdnů po transplantaci transplantované vlasy opět vypadnou a přejdou do klidové fáze. To je však zcela normální a součást procesu. Pak to trvá asi tři měsíce do prvních výsledků uvidíme a další tři, dokud vlasy nezačnou znovu energicky růst. Konečný výsledek transplantace vlasů však je viditelné až po roce.

Kolik stojí transplantace vlasů??

Je těžké přesně určit, kolik peněz očekávat za transplantaci vlasů. Koneckonců, náklady se nejen liší od poskytovatele k poskytovateli, ale jsou také vypočítány podle metody a použité metody příslušné číslo požadované folikulární jednotky. V německy mluvících zemích je však léčba určitě dražší než v zahraničí a může být možná až 8 000 eur vypnout. Zdravotní pojištění bohužel nic z toho nehradí.

Z tohoto důvodu došlo v posledních letech ke skutečnému rozmachu Transplantace vlasů v zahraničí. Zvláště Turecko se ukázalo jako hotspot pro cestování za zdravím Protože díky nižší podpoře života a personálním nákladům tam transplantace vlasů může a je mnohem levnější za necelých 2 500 eur k dispozici. Ti, kdo jsou předem důkladně informováni, mohou obvykle velmi rychle rozlišovat mezi renomovanými poskytovateli a klinikami s nízkou kvalitou.

vlasy rostou rychleji transplantace vlasů

A co rizika s transplantací vlasů?

Jako každý chirurgický zákrok, transplantace vlasů přináší určitá rizika. Na rozdíl od mnoha jiných operací jsou však tyto relativně nízké, protože jedna Transplantace vlasů je považována za velmi nízké riziko. Největší nebezpečí je obvykle chytit pochybného poskytovatele a poté není s výsledkem spokojen být. U zkušených a certifikovaných chirurgů si však pacienti nemusí dělat starosti.

Možné vedlejší účinky jsou také dočasné krvácení nebo otok, které však obvykle brzy zase odezní. U metody FUT je riziko infekce poněkud větší kvůli velké oblasti rány v zadní části hlavy, ale to je také omezeno správnou hygienou.

Každý, kdo trpí dědičným vypadáváním vlasů, je rozhodně možností transplantace s vlastními vlasy. Na prvním místě je pak a podrobná diskuse s chirurgem podle vašeho výběru, ve kterém jsou stanoveny rámcové podmínky a objasněny všechny důležité otázky. Za levnou léčbu lze také zvážit zdravotní výlet do Turecka.

    muži růst vlasů transplantace vlasů muži