Otravné skvrny koberec gauč modrý stůl obývací pokoj sedací souprava kožený krb televizeNepríjemné skvrny – Odstraňte otravné skvrny z vašeho koberce metodami šetrnými k životnímu prostředí!

Chcete z koberce odstranit otravné skvrny? Jsem si jistý, že všichni oceňujeme pohodlí mít doma čistý koberec. Pravdou ale je, že je za tím obvykle spousta práce.

Ale odstranění těchto otravných skvrn z vašeho koberce může být jednodušší, než byste si mysleli.

S čím to funguje Jako příklad účinného prostředku vám dám tento recept: ¼ šálku octa, 1 čajovou lžičku mýdlové misky, teplou vodu a to vše ve spreji. Tímto způsobem můžete v domácnosti odstranit spoustu skvrn.

Pozor:

Než odstraníte skvrnu z koberce, určitě někde vyzkoušejte rozpouštědlo. Přečtěte si také pokyny k čištění od výrobce koberců. Pokud jde o starožitné koberce, měli byste vždy požádat o radu odborníka.

Otravné skvrny – odkud pocházejí?

1. Jídlo a nápoje

2. Domácí zvířata

3. Děti

4. Nečistoty, olej a dehet

jídlo a pití

Člověk se často musí potýkat se skvrnami některých neopatrných jedlíků a pijáků. K odstranění skvrn můžete použít několik jednoduchých metod.

Kromě výše popsané směsi existují ještě další účinné přístupy. Čistý peroxid vodíku lze například použít na velmi světlé koberce. Poté byste měli oblast odstranit velkým množstvím perlivé vody. Abyste se ochránili před poškozením, vyzkoušejte nejprve malé oblasti.

Žvýkačku můžete odstranit vložením kostek ledu do plastového sáčku.

Rada: skvrnu byste neměli otírat. Může tak proniknout hlouběji do látky. Místo toho několikrát vymažte.

Chcete -li odstranit všechny nepříjemné pachy, pokropte je perlivou vodou

Nepríjemné skvrny Koberec Pes Obývací pokoj Gauč Polštářová stolní lampa

Domácí mazlíčci

Často se jedná o největší nepřátele vašeho koberce.

Nejprve byste měli setřít mokré skvrny a teprve poté použít čistič na koberce. Chcete -li odstranit všechny nepříjemné pachy, pokropte je perlivou vodou.

Je skvrna ještě suchá? Navlhčete teplou vodou!

Rada: Hadřík by měl být čistý a světlé barvy. Jakmile se zašpiní, měl by být vyměněn.

Hrací doba může být pro koberce špatná

Otravné skvrny na koberci v dětském pokoji ve skříni

děti

Hrací doba může být pro koberce špatná. Ale pro většinu skvrn pro vás máme připravená vhodná řešení.

Křída: K tomu vám pomohou všechny výše uvedené metody DIY. Pokud se křída roztavila do koberce, může být nápad na zmrzlinu velmi užitečný.

Inkoust nebo barva: Čerstvý nátěr byste měli vymazat co nejdříve, než zaschne. Nejlepší způsob, jak to udělat, je hadřík namočený v alkoholu. Opakujte to, dokud skvrna nezmizí. Opláchněte teplou vodou.

Lepidlo: K vyřešení situace byste zde mohli použít odlakovač. Použít a vymazat.

Krev: Vždy byste zde měli použít studenou vodu. Teplá voda umožňuje skvrně proniknout hlouběji do látky. Hodně může pomoci i míchání octa a vody.

Mají koberce, které vypadají, jako by se kvůli špíně navždy ztratily?

Otravné skvrny na chodbě po kobercových schodech

Nečistoty, olej a dehet

Máte nějaké koberce, které vypadají, jako by se kvůli špíně navždy ztratily? Žádná panika! Zde je několik řešení pro vás!

Špína a bláto:

Povrchové nečistoty nejprve odstraňte vysavačem. Nyní naneste čistič na koberce a vetřete.

Olej a tuk:

Na skvrnu naneste kukuřičnou mouku. Absorbuje nečistoty. Kartáčujte oblast kartáčem na nečistoty. Nyní znovu použijte vysavač k odstranění mouky.

Dehet: Nejprve byste měli otřít skvrnu, abyste odstranili nečistoty na povrchu. Poté byste měli použít čistič koberců a zbytek vyčistit.

Jak to vypadá? Chcete vyzkoušet tyto nové způsoby, jak se zbavit nepříjemných skvrn a ušetřit nějaké peníze na profesionálních společnostech? Přeji ti úspěch!

Debbie Basnett, Vintage Scout Interiors, TerraCotta Properties, Alexander Johnson Photography, Artistic Designs for Living, Tineke Triggs