Křepelčí vejce se vaří jak dlouho

Křepelčí vejce byla v minulosti opravdovým luxusním zbožím, ale dnes tomu tak není – lze je najít v každém dobře zásobeném supermarketu a stojí mnohem méně, než byste čekali. Průměrné křepelčí vejce váží kolem 10–12 gramů a s jeho strakatou skořápkou je na pohled opravdu zajímavé. Křepelčí vejce jsou také zdravější než slepičí vejce, protože obsahují podstatně více vitamínů, minerálů, esenciálních aminokyselin a asi o 15% méně cholesterolu. Tyto druhy vajec navíc chutnají mnohem lépe a nezpůsobují alergické reakce. V tomto článku najdete pokyny k vaření křepelčích vajec a také skvělé recepty s nimi. Nechte se inspirovat!

Vaření křepelčích vajec: jak na to?

jak dlouho vařit křepelčí vejce Pokyny recepty

jak dlouho se vaří křepelčí vejce

Doba vaření křepelčích vajec

jak dlouho vařit křepelčí vejce návod

jak dlouho se musí křepelčí vejce vařit

Vaření křepelčích vajec

Pokyny k vaření křepelčích vajec

jak dlouho se musí křepelčí vejce vařit, dokud nejsou měkká jako vosk

Vaření času křepelčích vajec chutné zdravé

Většina lidí může mít pravdu, když si myslí, že nejjednodušší částí kuchyně je vařit vejce. Existuje však několik důležitých pravidel, která byste měli při vaření křepelčích vajec dodržovat – liší se od slepičích vajec, proto také vyžadují speciální způsob přípravy. U vařených křepelčích vajec nejprve přiveďte k varu velký hrnec vody – pro vajíčka by měl být dostatek místa, aby do sebe nenarážely. Vložte křepelčí vejce do vroucí vody a počkejte potřebný čas: u vajíček natvrdo asi 4 minuty, u voskových vajec – 2,5 minuty a u měkkých – ne více než 2 minuty. Poté uvařená vejce vložte do ledové vody a počkejte, až úplně vychladnou. Křepelčí vejce se ve skutečnosti hůře loupou než vejce slepičí – k tomu je nejlepší použít ostrý nůž. Vařená křepelčí vejce můžete podávat například jako pochoutku na večírku – vaši hosté určitě zůstanou ohromeni! Níže uvádíme několik lahodnějších receptů s křepelčími vejci.

Pošírovaná křepelčí vejce

Recept na křepelčí vejce

Pokyny k uvaření křepelčích vajec

Sázené recepty na vaření křepelčích vajec

jak dlouho musí křepelčí vejce vařit recepty pytláctví

Ve skutečnosti existuje jiný způsob vaření křepelčích vajec. Možná jste už jedli pošírovaná kuřecí vejce – křepelčí vejce lze také takto vařit. Na jednu porci potřebujete asi 5 křepelčích vajec – toto množství je vlastně ekvivalentem jednoho slepičího vejce. Vejce rozbijte na talíři ostrým nožem a přiveďte k varu hrnec s vodou se lžící octa. Vejce dejte asi na 1-1,5 minuty do vroucí vody a lžící zabraňte tomu, aby bílky stékaly všemi směry. Sázená křepelčí vejce můžete ochutit solí a pepřem a podle chuti podávat ve sklenici s cibulí nebo bylinkami. Můžete jej také použít k přípravě lahodných párty kousků – naskládaná vejce položte na rohlík potřenou majonézou a podle potřeby přidejte pár plátků uzeného lososa, smetanového sýra a cibule.

Křepelčí vejce v bramborovém hnízdě

Křepelčí vejce recept bramborové hnízdo krevety

Bramborové hnízdo recept na křepelčí vejce

Křepelčí vejce recept vejce v bramborovém hnízdě

Pro tento recept budete potřebovat následující přísady: 6 křepelčích vajec, 2 velké brambory, trochu mléka nebo smetany, trochu másla, sůl a pepř. Brambory nakrájíme na malé kousky a dáme vařit do osolené vody. Vodu slijeme a vařené brambory rozmačkáme vidličkou. Přidejte trochu másla a mléka nebo smetany, posypte solí a pepřem a velmi dobře tuto směs promíchejte. Pomocí sáčku na tvarování vytvarujte vajíčkové hnízdo z bramborové směsi. Připravte křepelčí vejce s trochou másla jako smažená vejce a vložte je do hotového hnízda. Podáváme s krevetami nebo čerstvým salátem jako přílohu.

Teplé toasty se šunkou a sýrem s křepelčími vejci

Recept na křepelčí vejce teplé toasty

Křepelčí vejce vaří teplé toasty se šunkou

Doba vaření křepelčích vajec připravuje teplé toasty

Vaření křepelčích vajec recepty na přípravu teplých toastů

Toasty se šunkou a sýrem s křepelčími vejci jsou také ideální pro párty a jsou rychlé a snadné na přípravu. Potřebujete: 12 malých plátků chleba, 12 křepelčích vajec, 12 plátků šunky dle vašeho výběru, 12 plátků sýra, sůl, pepř a trochu másla. Každý plátek chleba namažte máslem a navrch položte plátek šunky a sýra. Plátky chleba vložte na několik minut do dobře předehřáté trouby, dokud se sýr nezačne tát. Smažte křepelčí vejce jako smažená vejce a každé vejce položte na toast se šunkou a sýrem. Přejeme dobrou chuť!

Příprava křepelčích vajec – další nápady

jak dlouho musí křepelčí vejce vařit recepty finger food

Křepelčí vejce Recept na vaření Salát Hovězí steak

Uvařte křepelčí vejce a podávejte ve sklenici

Recept na křepelčí vejce s houbami a bramborami

Vaření křepelčích vajec, příprava finger food

Vaření času křepelčích vajec recepty kreativní nápady

Uvařte křepelčí vejce a podávejte ve sklenici s přílohou

jak dlouho vaří křepelčí vejce recepty finger food

Křepelčí vejce recept vařené kreativní nápady

jak dlouho vaří křepelčí vejce originální recepty finger food party

Doba vaření křepelčích vajec měkká jako vosk

Doba vaření křepelčích vajec originální recepty

jak dlouho musí křepelčí vejce vařit recept

Křepelčí vejce recept na přípravu smažených vajec

Křepelčí vejce vaření party prstové jídlo losos recepty

Křepelčí vejce recepty na párty vepřové jídlo

Křepelčí vejce vaří recepty těstovinový salát

Křepelčí vejce vaří čočkový salát recepty

Křepelčí vejce recept blinis s kaviárem