Test matrace ze studené pěny Výhody Kvalitní vlastnosti

5 tipů proti důlkům

 

Víte to: právě jste si udělali pohodlí ve své posteli a najednou se valíte do propasti, protože se z ničeho nic uprostřed vaší matrace vytvořila prohlubeň? Dobře, dobře, přiznávám, už jsem scénář představil trochu přehnaně, ale nakonec teď každý ví, o čem mluvím – nevzhledný stav pittingu.

Právě jste obdrželi všechny své bližní od svých nekonečně dobrá matrace ze studené pěny hlášeno a nyní v tuto chvíli už v něm nemůžete spát. Otvory od nynějška nevznikají, jsou stále větší a větší. Čeho jste si zpočátku nevšimli, se brzy změnilo v (ne) krásné lehátko, které vám doslova ukradne spánek.

Matrace ze studené pěny v testu

výhody a praktické tipy pro test matrace ze studené pěny

Pocházejí z různých typů matrací: vnitřní pružiny, latexové nebo pěnové matrace. U některých více, u jiných méně. Faktem je, že poté jsou matrace nepoužitelné a musí být vyměněny.

Ve většině případů k důlkům dochází, když je matrace používána delší dobu. Stručně: vaše matrace pak „vypršela“. V jiných případech může být příčinou vzniklé prohlubně také nesprávné použití, například skákáním. A je tu poslední možnost, proč se dutinky objevují – nižší kvalita materiálu, ke které často dochází u matrací ze studené pěny. S několika tipy však můžete tyto tři příčiny vzniku jám odložit.

Otestujte matraci ze studené pěny Vyhněte se ochlazování

Tip 1: matrace = místo na spaní

Matraci používejte pouze ke spaní. Není nic proti tomu, abyste si po probuzení trochu zdřímli nebo si odpolední zdřímli v posteli. Myslím tím například to, že nepoužívám postel jako trampolínu, židli na čtení nebo televizní pohovku. Kvůli tomuto druhu použití je na jedné straně používán nevhodně a na druhé straně je v určitých bodech silně namáhán. Toto bodové zatížení může způsobit, že materiál v důsledku napětí ustoupí dříve.

Tip 2: Matrace pravidelně obracejte

To zpočátku zní trochu divně a lze to provést pouze s výhradou. Zatímco některé matrace by neměly být přesunuty vůbec, některé nelze kvůli své hmotnosti ani přesunout, jiné lze pouze otáčet. Pružinovou matraci byste například měli pravidelně obracet. Na druhou stranu byste měli otáčet pouze matraci ze studené pěny, pokud výrobce nestanoví jinak. To znamená, že z čela se stane stupačka a samozřejmě naopak. S touto motorikou budete moci rovnoměrně využívat zóny vaší matrace. Tím budou současně chráněny další zóny.

Test matrace ze studené pěny Výhody klidného spánku

Tip 3: Matrace pravidelně čistěte

Ve skutečnosti by tento tip neměl být zasvěceným tipem, byť jen z hygienických důvodů. I když byste ve skutečnosti měli ze správných důvodů potah pravidelně čistit, existuje ještě jeden důvod, který hraje hlavní roli při čištění skutečné matrace: v některých případech mohou částice nečistot také ovlivnit materiál vaší matrace. K tomu stačí matraci často vysávat. Měli byste také upřednostnit tento proces před staromódním „vyřazováním“, protože tento proces by se opět počítal jako nesprávné použití.

Tip 4: Věnujte pozornost konkrétním kvalitativním funkcím

Bez ohledu na to, jaký typ matrace jste si vybrali, každá z nich má určité vlastnosti, které můžete použít ke stanovení kvality. Na druhou stranu mnoho typů matrací sdílí některé kvalitní vlastnosti. Můžete to také použít jako vodítko při nákupu: Tvrdost komprese a objemová hmotnost. Bez ohledu na to, zda se jedná o pěnové nebo pružinové matrace, pevnost v tlaku ukazuje, jak odolná je vaše matrace. Čím vyšší hodnota, tím odolnější je vaše matrace. Toto pravidlo platí také pro objemovou hmotnost. Neměli byste uvažovat o matraci pod 40 kilogramů na metr krychlový. Některé matrace ze studené pěny, například od relativně mladého výrobce matrací matrazzo®, mají dokonce hustotu 50 kilogramů na metr krychlový. Tato hodnota hovoří pro vysokou kvalitu, a tedy proti nepřirozeným dutinám.

Vyzkoušejte výhody a vlastnosti matrace ze studené pěny

Tip 5: pravá spodní stavba

Proti opalování můžete také bránit správnou spodní konstrukcí, protože v nejlepším případě to podepře vaši matraci v místech, kde potřebuje další podporu. Vysoké zatížení určitých ležících oblastí lze snížit lamelovým roštem, který je speciálně přizpůsoben vaší matraci. Například u matrací ze studené pěny byste se měli ujistit, že jsou jednotlivé lamely od sebe vzdáleny asi čtyři centimetry.

Když vezmete v úvahu těchto pět tipů, budete si svou matraci užívat dlouho a ze spánku vás neprobudí kráterovitá prohlubeň.

Otestujte matraci ze studené pěny Kvalitní vlastnosti Vyhněte se ochlazování