Lepší spánek: 1 × 1 ložnicového nábytku

Vybavení ložnice má zásadní vliv na spánek. Pokud místnost vypadá neklidně a chaoticky, je obtížnější se uklidnit. Abyste tomu zabránili, měla by být ložnice pečlivě zařízena. V této příručce najdete řadu tipů pro příjemnou atmosféru.

Nábytek do ložnice Spánek Lepší tipy Nábytek do ložnice

    • Uzavřená čela pro větší pořádek

V ložnici by se mělo co nejvíce vyhýbat nepořádku, protože neklidné prostředí také podporuje vnitřní neklid. Pro uklizený vzhled je zásadní, aby za dveřmi skříněk a zásuvkami zmizely různé drobnosti.

Protože čím více drobností se otevřeně povaluje, tím je celkový dojem chaotičtější. Pro uložení oblečení a doplňků jsou Šatní skříně s posuvnými dveřmi, tak jako internetový obchod neromoebel.de prezentovány v různých verzích, dobře se hodí. Prodejce nábytku vysvětluje: „Praktické rozdělení interiéru nabízí spoustu úložného prostoru a úhledné rozdělení oblečení a dalších věcí.“ Interiér těchto skříní by měl co nejlépe vyhovovat vašim individuálním potřebám a nabízet spoustu přihrádek. Největší výhodou takovýchto skříňových systémů jsou uzavřená čela, která lze také díky posuvným dveřím otevřít, aby se ušetřil prostor. I u komod, nočních stolků nebo jiných kusů nábytku by měla být hodnota kladena na uzavřená čela. To také přináší řád a Klid v ložnici.

Dekor do ložnice Nábytek do ložnice komoda dřevo

    • Méně je více

Ložnice není komora, ale měla by přispívat k relaxaci. To je možné pouze tehdy, je -li místnost vhodně vyzdobena. Odstraňte vše, co nemusí být nutně uloženo v této místnosti ve sklepě nebo na půdě, aby se uvolnilo místo. Domácí spotřebiče, jako jsou vysavače nebo úklidové kbelíky, nemají v ložnici místo. Takové předměty připomínají domácí práce a nepřímo upozorňují na různé úkoly. Tomu je třeba se v ložnici vyvarovat. Nic by zde nemělo připomínat práci, jen výlučně zveme vás k relaxaci. Psací stoly proto také nejsou na místě.

    • Umístěte postele správně

Ideální místo pro postel neexistuje. Zatímco někteří dávají přednost spánku s výhledem na okno, jiní raději leží naproti dveřím místnosti. Než dokončíte zařizování ložnice, měli byste se tedy nejprve zaměřit na umístění postele. Otestujte různá řešení, abyste našli ideální variantu pro vás.

Nábytek do ložnice Spánek Lepší tipy Nábytek do ložnice a nápady

    • Matrace a lamelové rošty

Investování ve vysoké kvalitě Matrace a dobrý Lamelový rám za žádných okolností byste neměli šetřit. V ideálním případě podložka na spaní podporuje zdravou spací polohu a ulevuje páteři. Jedině tak dosáhnete požadovaného efektu a můžete začít nový den fit a odpočívat další ráno. Necháme si při nákupu podrobně poradit a v každém případě vyzkoušejte několik designů! Jedině tak můžete sestavit postel, která splní vaše osobní požadavky.

   • Barvy pro duši

Barvy jsou důležité pro psychiku a mají na ni přímý vliv. Je proto zásadní zvolit barvy rozumně. Tmavé tóny země vytvářejí pocit bezpečí a dodávají ložnici útulné kouzlo. Lehké nuance, jako je krémová, bílá nebo růžová, vytvářejí čistou atmosféru. Kdo spoléhá na výrazné barvy, neměl by je nadměrně používat. V případě nástěnných barev by pak bylo vhodnější namalovat pouze jednu stěnu nebo části stěn a použít neutrální barvu jako útočiště pro ostatní povrchy. Živý časopis westwing.de má některé z Barvy do ložnice uvedené a vhodně uspořádané informace. Například o bílé se říká: „Bílá je barvou naší doby – mnoho moderních lidí splňuje elementární potřebu: méně podnětů.“

Nábytek do ložnice spí lépe tipy barva ložnice zelená

    • Pokládání koberců

Koberce jsou předurčeny pro ložnice. Na jedné straně zajišťují velmi útulnou atmosféru a na druhé straně tlumí kročejový hluk. Pokud je ve vašem prostoru na spaní položena jiná podlaha, můžete pokoju s koberci dát pohodlí. Zejména před postelí vám útulní běžci zaručí, že se budete ráno i večer cítit naprosto v pohodě.

Nábytek do ložnice lépe spí tipy do ložnice koberec

    • Vyrovnejte problémové oblasti

Ne každý pokoj má optimální podmínky. Některé pokoje jsou příliš nízké, jiné nepříjemně vysoké. Pomocí několika triků lze takové problémové oblasti snadno kompenzovat. Díky velmi vysokým místnostem mohou chytře zvolené barvy stěn strop vizuálně přiblížit. Nábytek od podlahy ke stropu dává nízkým místnostem větší výšku.

    • Harmonická dekorace

Nějaký dekorace jde dobře do ložnice. Ale i zde platí: méně je více. Nepřehledné oblasti s příliš mnoha šancemi a konci jsou kontraproduktivní. Soustřeďte se na pár krásných věcí a o to láskyplněji je dejte do scény. Skupiny tří až pěti doplňků vždy vypadají elegantně. Zvláště pokud jsou barevně sladěny s místností.

    • Žádné elektrické spotřebiče

Elektrické spotřebiče nemají dobrý vliv na váš spánek. Bez ohledu na to, zda se jedná o televizi, notebook nebo smartphone. Z ložnice by mělo být zakázáno veškeré vybavení. Vyhněte se také kontrole pošty nebo čtení zpráv těsně před spaním. Jasné světlo obrazovky zařízení narušuje váš přirozený biorytmus a brání vám usnout.

A protože osvětlení také hraje důležitou roli, měli byste se podívat na naše další tipy.

Další triky, jak lépe spát, byly shromážděny v následujícím videu z kanálu YouTube „Made My Day“:

Obrázky shora dolů: pixabay.com, ErikaWittlieb – WerbeFabrik – jf28858 – ErikaWittlieb – JohnSitter