Pokud vás astrologie zajímá, možná vás neustále zajímá, která znamení zvěrokruhu vám odpovídají a která ne. Kteří jsou nejlepší přátelé, nejlepší milostní partneři, s kterými byste se měli setkat? drž se dál atd. Mnozí se obracejí ke hvězdám pro odpovědi. Koneckonců, astrologie se používá k určení, zda jsou dva lidé ideálními partnery po celá staletí, dlouho předtím, než se na scénu dostala jakákoli aplikace pro seznamování. Zde tedy najdete odpověď na dlouho očekávanou otázku: která znamení zvěrokruhu k sobě patří?

Věřte v astrologii?

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která nejsou astrologické kolo sluneční měsíc

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady? Zde je několik rad!

Která znamení zvěrokruhu jdou ruku v ruce a která se nespárují s táborákem na pláži

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která ne

Prvky astrologie a jejich vliv na naše vztahy

Dvanáct znamení zvěrokruhu je podřízeno čtyřem živlům: ohni, zemi, vzduchu a vodě. Každý z nich má jiné jedinečné vlastnosti, přednosti a slabiny. Navzdory rozdílům fungují tyto prvky v přírodě dokonale harmonicky: oheň se nemůže vznítit bez vzduchu a Země zůstává suchá a bez vody pustý. Podobně jsou znamení zvěrokruhu na sobě různými způsoby závislá. Základním pravidlem je, že zástupci znamení zvěrokruhu patřící ke stejnému prvku obvykle udržují harmonické partnerství. V následujícím textu stručně popíšeme každý ze čtyř prvků a jejich zástupce a ukážeme, které z nich se k sobě hodí nejlépe.

Čtyři prvky přírody se navzájem ovlivňují různými pozitivními a negativními způsoby

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která nejsou čtyřmi přírodními znameními

Oheň: Beran, Lev, Střelec

Jsou to vášniví, vřelí a nadšení lidé, stejně jako živel, který jim vládne. Jsou energičtí a známí pro své vřelé srdce a štědrost. Jak jste ale asi uhodli, nejenže mohou lidem kolem sebe přinést teplo a energii. Ohnivá znamení mohou být také zdrojem chaotického ničení. Největší výzvou pro ně je naučit se zůstat klidnější a chladnější v emocionálnějších situacích.

Oheň + oheň: Dvě ohnivá znamení obvykle sdílejí stejnou energii a nadšení, ale často je pro ně obtížné udělat kompromis, pokud jde o důležitá životní rozhodnutí.

Láska na první pohled – to je typické pro ohnivá znamení

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která nejsou ohnivá znamení astrologie

Země: Býk, Panna, Kozoroh

Zemská znamení jsou neuvěřitelně praktická, trpělivá, ukázněná a zodpovědná. Jsou realistické a mají obě nohy pevně na zemi. Od přírody nejsou nijak zvlášť temperamentní. Jejich největší slabinou je, že se často příliš soustředí na materiální svět a někdy zapomínají na svoji spiritualitu.

Země + Země: Dvě zemská znamení obvykle oceňují potřebu stability a rutiny toho druhého. Problémy mohou nastat, pouze pokud jsou jeden nebo oba pesimističtí, protože se pak mohou navzájem strhnout.

Pořádek a objektivita jsou pro zemská znamení důležitá

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která ne Země příroda les krásná znamení

Vzduch: Blíženci, Váhy, Vodnář

Lidé ze tří znamení zvěrokruhu, kteří spadají do této skupiny, jsou společenští, zvědaví a inovativní. Vždy chcete poznat nové lidi a zaujmout svým intelektem a kreativitou. První prioritou pro ně je cítit se svobodně a dělat, co chtějí. Neradi se nudí praktickými detaily života a nejsou nijak zvlášť ovlivněni emocemi ostatních. Vzdušná znamení se zdají být trochu nezodpovědná a často žijí s hlavou v oblacích. Její kouzlo ji ale zachrání před každým trapná situace.

Vzduch + vzduch: Kombinace dvou vzdušných znamení může na první pohled vypadat neprakticky. Ale pouze oni dokážou 100% porozumět komunikačním schopnostem ostatních a bezstarostně mluvit hodiny na různá témata.

Zástupci země a vzduchu se mohou stát přáteli, ale milostný vztah je nepravděpodobný

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která nejsou vzdušnými prvky

Voda: Rak, Štír, Ryby

Stejně jako jejich přirozený prvek mohou být vodoznaky klidné i turbulentní. Mají velmi dobrou intuici a řídí se instinkty, které je obvykle vedou správným směrem. Tato znamení zvěrokruhu jsou často považována za příliš citlivá. Na druhou stranu jsou to ti nejpečlivější, nejrozumnější a nejsoudnější lidé. Touží po bezpečí, což znamená, že jsou velmi oddanými a věrnými společníky v životě.

Voda + voda: Kombinace dvou vodoznaků může být buď velmi dobrá, nebo velmi špatná. Mohou se navzájem pozvednout a nechat vztah vzkvétat, nebo se mohou navzájem strhnout, když ztratí kontrolu nad negativními emocemi.

Kombinace ohně a vodoznaků je skutečným receptem na katastrofu

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která ne

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady?

Oheň + vzduch: Prvky ohně a vzduchu v přírodě dokonale ladí. Vzduch živí oheň a burácí životem a vzrušením, aniž by ho jeho plameny spálily. Jejich kombinace vzbuzuje idealismus, kreativitu a nadšení. Energické a nadšené vlastnosti ohnivých znamení ideálně doplňují sociální a všestranné vlastnosti vzdušných znamení.

Tento pár společně dokáže překonat jakoukoli překážku

Které znamení zvěrokruhu jdou dohromady a které ne.Větrný vzduch oheň tornádo oheň ďábel

Země + voda: Prvky země a voda se v přírodě doplňují stejně dobře jako oheň a vzduch. Zatímco voda živí Zemi, Země ji podporuje a dává jí pocit bezpečí. Spolehlivé a disciplinované vlastnosti zemských znamení doplňují citlivé a intuitivní vlastnosti vodoznaků.

Tento vztah je zosobněn jako harmonie a má vydržet

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která nejsou přirozenou harmonií země a vody

Nakonec může mít kdokoli dobrý vztah s kýmkoli, bez ohledu na to, ke kterému astrologickému znamení oba partneři patří. Vztahy vyžadují náklonnost, pozornost a lásku. Astrologie může pouze poukázat na potenciální povahové vlastnosti člověka.

Která znamení zvěrokruhu se podle vás shodují?

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která nemilují astrologické prvky

Váš vztah nezávisí jen na znamení zvěrokruhu a živlu

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která ne. Požární plážová lucerna

Která znamení zvěrokruhu jdou dohromady a která ne