Mravenci jsou ve skutečnosti ušlechtilá stvoření a nikdo jim nechce ublížit, ale když zaútočí na naše domy, naše myšlenky se změní rychlostí blesku. Stačí, když necháte v domě otevřeně něco chutného a nebudete se moci před těmito skladovacími škůdci zachránit měsíce. Máme ale několik jednoduchých a neškodných triků, jak můžete s mravenci bojovat a zaručit, že je vyženete z domu.

Nenechávejte ležet žádné zbytky jídla

zbavit se mravenců

Více o mravencích

Mravenci jsou užiteční i škodliví. Jsou užitečné pro růst rostlin, protože uvolňují půdu svými rozsáhlými tunelovými systémy. Ale pro nás lidi jsou méně užitečné. Živí se potravinami s vysokým obsahem cukru a bílkovin, a proto využívají každé příležitosti k nakažení uvolněných potravin.

Potraviny, které mravenci okusují, by měly být okamžitě zlikvidovány, protože mohou obsahovat a přenášet zárodky.

Mravenci v Německu jsou obecně neškodní pro člověka, pokud nejsou alergici. Vaše kousnutí a bodnutí by mohlo způsobit nepříjemné podráždění pokožky, ale rychle to projde.

Mohou také způsobit problémy s elektrickými zařízeními, protože do nich lezou, a dokonce mohou způsobit požár kabelu.

Mravenci mají ve skutečnosti svá hnízda na zahradě a jen zřídka se nechají nalákat do domu. Pokud je to ale váš případ, použijte níže uvedené tipy a triky.

Malý trik s kávovou sedlinou

kávová sedlina proti mravencům

Boj s mravenci – kávová sedlina jako účinná bariéra

Využíváte nejen povznášející kvalitu ranní kávy, ale také kávovou sedlinu. To lze ve vaší domácnosti využít mnoha způsoby. Jedním z nich je účinná kontrola mravenců. Mravenci se obvykle shromažďují na určitých místech v domě a právě tam byste měli vytvořit bariéru z kávové sedliny. Nepotřebujete toho tolik používat a brzy uvidíte výsledky.

Bojujte proti mravencům se skořicí

Skořice proti mravencům – vlastnost aromatického koření, kterou zná jen málokdo

Toto aromatické koření, které se nachází v každé kuchyni, se může ukázat jako nejúčinnější lék na mravence. Posypte něco z toho tam, kde jste viděli mravence nebo těsně nad jejich hnízdem v zahradě. Na rozdíl od vás nemají mravenci skořici vůbec rádi.

Bojujte s mravenci jablečným octem

Několik kapek jablečného octa je osvědčený způsob, jak přirozeně vyděsit tyto malé škůdce z domova. Než si ale ocet koupíte, věnujte pozornost etiketě, protože běžný jablečný ocet vám s tím nepomůže. Potřebujete organický jablečný ocet.

Použijte citronovou šťávu, jablečný ocet nebo obojí

použijte citronovou šťávu proti mravencům

Citronová šťáva vám také přijde na pomoc

Pokud nemáte doma jablečný ocet, může být jeho skvělou náhradou citron. Metoda je stejná. Citronovou šťávu byste měli zředit trochou vody a posypat jí oblast zamořenou mravenci.

Další levná metoda – mýdlová voda

Velmi jednoduché řešení mýdlové vody vás překvapí dobrým výsledkem. Skutečného zabijáka mravenců získáte, když do tohoto roztoku přidáte pár kapek citronové šťávy nebo jablečného octa.

Rozpálit mravence peklo

Vystrašte mravence chilli

Chilli proti mravencům

Suché chilli papričky jsou nejlepší způsob, jak bojovat s otravnými mravenci v domě. Princip je stejný jako u kávové sedliny a skořice. I zde můžete použít všechny tři komponenty dohromady, abyste dosáhli ještě efektivnějšího výsledku.

Odstraňte mravence základními bylinkami

Na mravenčí stezku dejte tymián, citron, kapradinu, květy levandule nebo levandulový olej. Ty naruší mravencům orientační smysl a dlouhodobě je vyženou. Bylinky pokládejte opakovaně.

Tyto metody můžete libovolně kombinovat. Jediným cílem je trvale ovládat mravence.

Narušte mravenčí orientační smysl

Mravenci bojují s éterickými oleji

Mohou zaplavit mravenčí hnízdo

Ovládejte mravence jednoduchými prostředky

jablečný ocet k boji s mravenci

Zkombinujte několik nápravných opatření navzájem

přirozený znamená bojovat s mravenci

nenechávejte žádné zbytky jídla

Jednoduchá metoda proti mravencům

bojujte s mravenci mýdlovou vodou

přírodní prostředky proti mravencům

posypeme solí proti mravencům

kombinovat různé prostředky

proti mravencům použijte křídu

Shoo mravenci s levandulí