Podle ezoteriků mají všechny léčivé kameny svou vlastní individualitu a konkrétní úkol. Jsou považováni za nezávislé živé bytosti s vyšší úrovní vibrací než my lidé. Tím, že je držíme kolem sebe, naše vlastní energie stoupá na vyšší úroveň. Skalní krystal, který je nejjasnějším typem křemene, údajně pomohl mnoha lidem rozvinout v tomto ohledu svoji osobní sílu. Proto se v tomto článku zabýváme jeho specifickými vlastnostmi. Léčivé vlastnosti horského krystalu nebyly ve skutečnosti vědecky prokázány. Určitě na to však existuje čistě psychologické vysvětlení, které bychom vám chtěli vnést do mysli. Níže o tom podáme zprávu a poté se s vámi podělíme o obecnou esoterickou teorii o účincích léčivých kamenů. Nakonec shrneme, které konkrétní vlastnosti jsou připisovány krystalům hornin.

Mnozí věří v účinky léčivých kamenů 

Skalní křišťál - dekorace interiéru z drahých kamenů

Skalní krystal – léčivé dobrodružství

Hledání krystalů v přírodě je samo o sobě velkým dobrodružstvím. Některé z nich jsou obrovské a mohou být dlouhé až několik metrů. Najdeme je na těžko dostupných místech, prakticky na všech kontinentech světa. Jejich silná přitažlivost vede mnoho lidí k tomu, aby je hledali v drsných horách, někdy v ohrožení vlastního života.

Setkání se skalními krystaly uprostřed přírody má samo o sobě jistě léčivý účinek. Když si koupíte skalní krystal, přinesete do svého domova kousek této syrové přírody a síly. Už jen tato skutečnost v kombinaci s nádherným, čistým, průhledným vzhledem horských krystalů a jejich mimořádných tvarů má léčivý účinek na naši psychiku. Stojí za energií, radostí, postivismem. Mají také něco exoického, takže nás nutí snít a tím nás pozvednout trochu nad každodenní realitu.

Esoterici věří, že léčivé kameny jsou živé bytosti

Skalní krystal - nápady na šedou půdu

Léčivé kameny se samy regenerují

Stejně jako všem léčivým kamenům je skalnímu krystalu připisována schopnost regenerace a růstu. To vám dává jedinečnou příležitost prolomit uzavřenou smyčku negativní energie. Naše starosti, strachy, nervozita a nejistota jsou přitahovány k jejich vyšším vibracím. Vy zase máte schopnost rozpustit to v léčivé energii naší planety a vesmíru.

Alespoň to je esoterické vysvětlení. Vědecké studie popírají skutečnost, že léčivé kameny mají schopnost uvést naše biorytmy do rovnováhy. To však neznamená, že ztratí svou popularitu. Některá vědecká vysvětlení  jako tento se blíží k průniku mezi vědou a ezoterikou.

Skalní krystaly lze nalézt po celém světě 

Skalní krystal v různých odstínech

Skalní krystaly pro rozvoj vlastní osobnosti

Když máte pocit, že procházíte fází obnovy osobnosti, skalní krystal vám v tomto procesu může pomoci. Přináší s sebou silné energie a může přinést na povrch naší postavy skryté vlastnosti. To zní skvěle, ale některým lidem to také může připadat děsivé. Ne vždy si uvědomujeme vlastní motivaci. Někdy nás děsí náš potenciál a síla. V tomto smyslu by skalní krystal mohl vést k neočekávaným vnitřním konfliktům. Dříve nebo později tomu musíme čelit. Ale nemusí to být vždy hned!

Musíte se sami rozhodnout, zda tento okamžik pro vás osobně nastal. Pokud ne, možná právě teď budete potřebovat léčivý kámen, který vám dá Trpělivost a rovnováha přináší. Aby se předešlo konfliktům, bylo by to vhodnější než skalní krystal, který jasně uvádí energie kolem vás do rychlého pohybu.

Léčivým kamenem můžete do svého domova vnést harmonii přírody

Skalní krystaly přírodní zázračné léčivé kameny

Odrůdy a smíšené formy

Existuje několik běžných smíšených forem skalních krystalů a dalších minerálů. Známé jsou například populární léčivé a drahé kameny, například růžový křemen a ametyst. Mezi čistými skalními krystaly existují také různé variace. Liší se od sebe hlavně svými tvary. Některé takové příklady jsou kosterní nebo krychlový křemen. V závislosti na vašich osobních vlastnostech a přáních může být jedno nebo druhé pro vás obzvláště vhodné.

Existují různé varianty horských kamenů 

exotická nálada - skvělý skalní krystal

Dekorace a interiérový design

Díky různým tvarům a průhlednému vzhledu se skalní krystaly jeví jako zcela přirozená volba pro současnou výzdobu interiéru. Díky minimalistickému, skandinávskému a neutrálnímu interiérovému vybavení vypadají jako stylové a zároveň poutavé akcenty. Tmavší rohy v různých místnostech se tak mohou stát jasným a vzrušujícím vrcholem. Díky svému individuálnímu charakteru jsou ideální do pracovních místností, ložnic, útulných koutků na čtení a dalších míst, kde jste rádi sami se sebou.

Skalní krystaly jsou skvělý nápad na dekoraci

Skalní krystal Špičatý drahokam

Mnoho umělců se cítí inspirováno skalními krystaly

Skalní krystaly na široké zrcadlové ploše

Skalní krystaly mají sílu podporovat rozvoj naší osobnosti

Černé pozadí - moderní skalní krystal

Existují malé, ale také velmi velké skalní krystaly, které mohou být až dva metry dlouhé 

Nápady na stůl se skalním krystalem

Nalezení krystalu Brg je samo o sobě dobrodružstvím 

Skvělé nápady kameny skalní krystal

Vědci jsou stále skeptičtí ohledně účinků léčivých kamenů, ale zůstávají velmi populární

Lesní nápady - přírodní nápady - skalní krystal