Koupelnové obklady si namalujete potřebné materiály

Chcete zrekonstruovat kuchyň nebo koupelnu a vyměnit starou dlažbu? V tomto článku vám ukážeme variantu, která vám ušetří spoustu času, peněz a námahy, a to – jak můžete malovat dlaždice svépomocí! S našimi pokyny byste rychle a snadno dodali staromódním obkladům a dlažbám svěží a moderní vzhled bez jakýchkoli nečistot a hluku. Níže vám také přinášíme několik praktických tipů, které vám mohou pomoci s vaší prací. Nechte se inspirovat!

Malování obkladů: dodá koupelně nebo kuchyni nový vzhled

Jak si sami malovat obklady do koupelny Návod

Koupelnové obklady natřete červenou barvou

Jak malovat obklady do koupelny Pokyny a tipy

Kuchyňské obklady malují skvělé vzory

Dlaždice jsou bezpochyby jednou z nejpreferovanějších podlahových a obkladových krytin pro kuchyně a koupelny, protože jsou obzvláště odolné a snadno se čistí. Pokud ale váš byt není nový, možná jste už slyšeli o staromódních květinových dlaždicích, které už nejsou žádané a neharmonizují s moderním vybavením. Tak co dělat Vlastní výměna dlaždic není snadný úkol, který také zabere spoustu času – nejen samotnou práci, ale i úklid poté. Také to nejde rychle, i když jste si najali profesionála, a hluk by určitě obtěžoval vaše sousedy. A v neposlední řadě nejsou nové dlaždice levné. Malování je levná a mnohem lepší alternativa. Pokud se vám nápad začíná líbit, čtěte dále! Níže vám krok za krokem ukážeme, jak si můžete malovat dlaždice sami.

Malování dlaždic – podrobné pokyny

Malování dlaždic, jak se to dělá

Malování obkladů do koupelny Obnova spár obkladů

Malování kuchyňských obkladů, jak na to

Prvním důležitým krokem, který byste si rozhodně neměli nechat ujít, je důkladně vyčistit dlaždice příslušným prostředkem na mytí nádobí. K tomu použijte měkký hadřík a pokud možno také rukavice a ochranné brýle. Také musíte podlahu předem vysát, abyste odstranili případné nedokonalosti. Když jsou dlaždice již suché, můžete začít nanášet barvu – existují speciální barvy, vhodné pro koupelnovou keramiku, které najdete na internetu nebo v železářství. Pro trvalý výsledek by mělo být do epoxidové barvy přidáno také tužidlo – pečlivě dodržujte pokyny k balení.

Malování podlahových dlaždic krok za krokem

Malování dlažby do koupelny DIY

Pokyny pro malování podlahových dlaždic

Malovat podlahové dlaždice šedou barvou

Začněte malovat tak, že nejprve spoje a hrany překryjete barvou. Použijte akrylový štětec a až budete hotovi, malířským válečkem opatrně rovnoměrně rozetřete barvu po celém povrchu dlaždice. Nechte dlaždice zaschnout po dobu nejméně 3 hodin a v případě potřeby naneste druhou vrstvu barvy. A hotovo! Bez ohledu na to, zda malujete obklady nebo dlažby, je princip stejný: nejprve dlažbu vyčistěte, poté naneste barvu do spár a nakonec celý povrch natřete malířským válečkem. Pracujte shora dolů a zprava doleva – jinak by na již natřenou spodní oblast mohly shora padat nevzhledné kapky. Zní to snadno, že? Některé barvy také vyžadují speciální základní nátěr, proto stojí za to poradit se s profesionálem, než začnete malovat.

Namalujte si kuchyňské obklady sami

Namalujte si obklady na kuchyňskou stěnu sami

Obnovte spoje obkladů a dlažeb v kuchyni

Obklady do koupelny obarví užitečné rady

Malování obkladů kuchyňské stěny bílou barvou

Malování kuchyňských obkladů Vytvořte šachový vzor

Malování obkladů v kuchyni Obnovte spáry obkladů

Malování obkladů do kuchyně vytváří skvělé vzory

Malování obkladů dodá koupelně nový vzhled

Obklady do koupelny natírají geometrické vzory

Pokud se vám monochromatické dlaždice zdají příliš nudné, můžete je osvěžit originálními vzory. Jak to funguje? Potřebujete pouze dvě různé barvy, stejně jako úzkou malířskou pásku nebo spojovací pásy z železářství. Nejprve byste měli dlaždice natřít jednou barvou a nechat je dobře zaschnout. Poté byste měli přivést proužky například na spárovací hmotu a aplikovat druhou barvu, jak je znázorněno na fotografiích výše. Díky čtvercovým dlaždicím můžete vytvářet skvělé šachové vzory bez pruhů. Používejte veselé barvy, které se vám líbí – světle modrá, korálově červená, pistáciová zelená, slunečně žlutá, aby měla vaše kuchyně nebo koupelna zcela nový, svěží vzhled! Po třech dnech barva řádně ztvrdne a spáry můžete vyplnit silikonem nebo spárovací hmotou. Malované dlaždice jsou samozřejmě citlivější, proto byste měli používat pouze mírnější čisticí prostředky.