נמאס לכם מסוס הבגדים המעצבן והתליית הקבועים של סדינים גדולים והרבה גרביים? ובכן אז סוף סוף כדאי לך להשיג מייבש כביסה מתאים. למרות שאתה משקיע בו סכום מסוים, הוא משתלם במהרה לגמרי. עם הזמן, אתה לא רק חוסך כסף וזמן, אלא גם תורם תרומה אמיתית לשמירה על הטבע בו זמנית. כי מייבשי כביסה מודרניים הם לא רק עוצמתיים ונוחים במיוחד, אלא גם די חסכוניים באנרגיה. יש כיום מבחר עצום של דגמים ומותגים בשוק. מציאת הגרסה האופטימלית לצרכים שלך יכולה להיות אתגר של ממש. בעזרת מדריך קטן זה נרצה לסייע לכם בהחלטת הרכישה המוצלחת ולתת לכם מושג טוב יותר לגבי מייבשי כביסה.

קנה מייבש כביסה כמו שצריך

אילו סוגי מייבשי כביסה קיימים?

מייבשי הכביסה הנפוצים ביותר כרגע הם מייבש אוויר הפליטה, מייבש הקבלים ומייבש משאבות החום. לשלושה יש את היתרונות והחסרונות שלהם, אבל צריך לומר מראש שמייבשי משאבות החום היו מאוד במגמה בזמן האחרון, למרות שהם מעט יקרים לרכישה. שלושת סוגי מייבשי הכביסה שונים בטכנולוגיית הייבוש שלהם ולכן מתאימים פחות או יותר לתנאים שונים.

לדוגמה, מייבש אוויר הפליטה המיושן במקצת הוא הרבה יותר זול, אך הוא מעלה את חשבון החשמל שלא לצורך. זה נובע בעיקר מהדרך שבה זה עובד. כי בעת הייבוש, האוויר החם והלוח מוציא מהמכשיר באמצעות צינור פליטה כלפי חוץ. יותר מדי אנרגיה פשוט מבוזבזת. המיקום הוא אחד הפרטים הנוספים של מייבש כביסה מסוג זה. ניתן למקם מכשירים אלה רק בחדרים עם חלונות או לחילופין: או שצריך פתח קיר או חיבור למערכת אוויר הפליטה..

מייבש כביסה חסכוני בחשמל

בניגוד לכך, מייבשי עיבוי ומשאבות חום אינם תלויים במיקום. למכשירים אלה יש מעגל חום ולחות סגור ובזבוז הרבה פחות אנרגיה. למרות שמייבש משאבות חום יקר יותר, הוא גם נחשב ליעיל הרבה יותר באנרגיה ועדין יותר על הכביסה. לעומת זאת, מייבשי קבלים רבים הם הרבה יותר שקטים ובעלי זמן הפעלה מעט קצר יותר לטעינה בהשוואה למייבשי משאבות חום..

תוכל למצוא עוד פרטים על כך, כמו גם בדיקות מועילות ומקצועיות של מייבש כביסה בפורטלים מומחים כגון אדמת ייבוש.

אומד נכון את הקיבולת

קריטריון זה חשוב לא פחות בבחירת מייבש כביסה, מכיוון שאם קנית מייבש כביסה קטן מדי או גדול מדי, גם תהליך הייבוש לא יהיה יעיל מספיק. בנוסף, כאשר המכשיר טעון יתר, לא רק שהמכשיר סובל מבחינת אריכות ימים, הוא גם יכול לפגוע בבגדים שלך. לכן עדיף להתאים את הקיבולת של מייבש הכביסה לזה של מכונת הכביסה שלך. שימו לב כי מייבש הכביסה עוסק בכביסה רטובה, הכבדה מעט יותר מהייבשה. אז, עם מכונת כביסה שמספיקה כ -5 ק”ג, למשל, מומלץ לקנות מייבש בנפח של כ-7-8 ק”ג.

בחר נכון את המייבש

יעילות אנרגטית – שימו לב לתווית האנרגיה של האיחוד האירופי!

כשזה מגיע לחיסכון בחשמל ואנרגיה, כדאי לנסות לא להתפשר. תמיד תסתכל על תווית האנרגיה של האיחוד האירופי שיש בכל מכשיר. אם אתה עוסק ביעילות אנרגטית והגנה על הסביבה, עליך לבחור לפחות את סוג האנרגיה A. ברוב המקרים, למייבשי משאבות החום יש אפילו A +++, שהוא רמת האנרגיה הגבוהה ביותר. על תווית האנרגיה של האיחוד האירופי תוכלו למצוא גם את צריכת החשמל בשנה, סוג המכשיר, משך התוכנית הכותנה הסטנדרטית, העומס המרבי לתוכנית זו ורמת הרעש בדציבלים.

מייבש כביסה ומכונת כביסה בחדר הכביסה

עוצמת הקול כגורם מכריע

אם כבר מדברים על רעש: מכשירים באיכות גבוהה הם בעלי רמת רעש של סביב 65 דציבלים (dB), וזה בסדר גם לדירה. אם הנפח גבוה בהרבה, מייבשי כביסה מתאימים אז רק למרתף או לבית חשוף. מומחים מייעצים לשימוש במנועים המכונים “מהפך” כטכנולוגיית הנעה, שהם די שקטים ובעלי חיי שירות ארוכים..

פונקציות חשובות אחרות של מייבש כביסה

בהתאם לתקציב שלך, תוכל לבחור בפונקציות שונות. לאחרונה יצרנים ידועים רבים צברו נקודות והקלו אפילו על ייבוש הכביסה שלנו. כמה מהתכונות החשובות ביותר של מייבש כביסה טוב הן כדלקמן:

  • תוכניות עיקריות כגון צמר, פוך, חולצות, טיפול קל, עדין וכו ‘חיוניות.
  • חיישני לחות – אלה מגנים על הכביסה שלך מפני ייבוש יתר וחוסכים בחשמל. בדרך זו תוכל להסיר את הבגדים מהמייבש כשהם לחים מברזל או מיובשים בארון.
  • בחירת זמן התחלה מראש – כך שתוכל להגדיר את תחילת תהליך הייבוש אם תרצה.
  • תאורת תוף פנימית – מבטיחה לך מבט אידיאלי על החלק הפנימי של מייבש הכביסה.
  • צליל אות לסיום התוכנית – מזכיר לך בזמן טוב כאשר ניתן להוציא את הבגדים.

טיפ נוסף: אם אין מספיק מקום, אתה יכול להעדיף מייבש טעינה עליון שבו הכביסה נטענת מלמעלה. או ערם את מייבש הכביסה על גבי מכונת הכביסה. חיוני למקם שטיח כביכול נגד רטט הן מתחת למכונת הכביסה והן בין המייבש למכונת הכביסה. לחלופין: קבל מסגרת ביניים מיוחדת מקמעונאי מומחה.

    מייבש כביסה הניתן לערמה