יתרונות בית קטן יותר יער חיצוניבית קטן יותר

הגיע הזמן לפרק את הבית?

שמתם לב למגמה החדשה של מגורים קטנים יותר? בעלי בתים כבר מבינים כי “לחיות בנדיבות” לא תמיד אומר “לחיות טוב יותר”. למעשה יש יתרונות רבים לצמצום הבית שלך. אתה משנה את העבודה או שאתה חווה אירוע אחר?

תירגע, גם לזה יש יתרונות מסוימים. אם אתה אוהב לחסוך כסף, אנרגיה, משאבים ותחזוקה – אלה רק 10 מהיתרונות של “חיים נוחים”.

1. חסכון בכסף מחיים לא זהירים:

בואו נהיה רציניים, ככל שחלל המגורים גדול יותר, כך עליכם למלא יותר מקום. אחד היתרונות של צמצום הבית שלך הוא שאתה לא צריך להוציא יותר כסף על רהיטים, מכשירים ואביזרים. פירוק לבית קטן יותר יעזור לך להקל על חייך ורק להשיג את מה שאתה באמת צריך.

2. ליהנות מהיתרונות של מגורים בבית קטן יותר:

בעלי בתים רבים מדווחים כי מגורים בבית גדול יוצרים יותר מתח ותחזוקה. ניקיון, תחזוקה, ריהוט, גינון – כל זה לוקח זמן ומלחיץ. פירוק הבית יכול להיות הצעד הראשון לקראת חיים מינימליסטיים ופשוטים יותר. תתפלאו כמה זמן פנוי נשאר למשפחה, תחביבים ופנאי. כך אתה אוהב את הבית שלך יותר.

חסוך אנרגיה ומים במטבח

מטבח בית יתרונות קטנים יותר

3. בית קטן יותר גורם לאנשים הרבה יותר אושר

הניסיון מראה שהבתים הקטנים יותר מאפשרים למשפחות להתחבר ולעבוד יחד, בניגוד לתוכניות רצפה מרווחות ומפוזרות. בבתים קטנים יותר יש סביבה שבה בני המשפחה מתארגנים ומתפשרים. כך שהבית לא נראה צמוד, אך נוח. אל תחשוב על בתים קטנים יותר כעל באיכות ירודה, אלא כמגורים מאושרים.

4. חסוך באנרגיה על ידי כרייה:

עלויות האנרגיה גבוהות יותר בבתים גדולים יותר – חימום וקירור טמפרטורת האוויר והמים. הבתים הקטנים יותר ידידותיים לסביבה ויש להם חשבונות חשמל ומים נמוכים יותר בחודשים החמים והקרירים יותר. תוכל לשאול את ספק החשמל שלך לייעוץ לגבי כמות הצריכה שלך בבית קטן יותר.

כדאי לארגן את חדר האמבטיה שלך

יתרונות בית קטן יותר מראה ארון עץ

5. פירוק יכול לשחרר אותך לנסיעות

לפני היציאה צריך לעשות הרבה בשביל בית גדול – מערכות אבטחה מחוברות כמו שצריך, דלתות וחלונות, מחוברות לתאורה החיצונית. אם אתה גר במתחם קטן יותר, במיוחד דירה או בית משותף, ניתן לארגן את עזיבתך במהירות רבה.

6. פירוק יכול לעזור לך לעשות צעד חדש

מעבר לבית קטן יותר יכול להיות שלב חדש בחיים. אולי ילדיך גדלו או שאיבדת את בן זוגך. עם הפירוק אתה יכול להתחיל חיים חדשים בבית חדש. חשבו על משהו קטן יותר עם אפשרות להתאחדות בעלי הדירות לתחזק את הנכס והמתקנים.

האם יהיה לך יותר זמן לגור בבית קטן יותר?

בית קטן מיטיב עם פינת אוכל לאח

7. מגורים בשטח קטן פופולריים יותר באזורים עירוניים

שמתם לב שחדר בעיר המהירה נראה קוסמופוליטי יותר מחדר גדול פי חמישה מהפרברים? הפק את המקסימום – הוסף הרבה צבע, ציוד רב תכליתי יצירתי והרבה אור. אתה לא יכול לגור בפנטהאוז שאתה רוצה, אלא לשחק עם הדירה הקטנה עם העיצוב הצבעוני והאור שלה.

8. אל תדאג להוציא קצת כסף על כמה רהיטים בבית הקטן שלך

בית קטן לא אומר שהוא לא יכול להיראות נחמד. כמה מהמגורים הטובים ביותר הם בעלי הסגנון והשימוש היצירתי בחלל ובפרופורציות. בדוק את עבודותיהם של מעצבי הפנים הפופולאריים שלהם. קנה כמה רהיטים יקרים, כגון ספה, שמושכים את תשומת הלב לעיצוב ולא לגודל החדר. עיצוב יפה הוא על אופן השימוש בחלל מבחינה פונקציונלית, המשטח לא אמור להוות מכשול!

כמה רהיטי תמיכה יכולים להאיר את החלל הפנימי הקטן שלך

בית קטן יותר יתרונות ספה צבעונית כריות סגולות צהובות

9. הנקודה היא בארגון היצירתי

לתבל את הפנים שלך עם ארגון יצירתי. ארונות ספרים מובנים יכולים להפוך קיר חשוף לספרייה. ניתן לשפר את הארגון האנכי בארון בגדים בעזרת מחיצות לבגדים מקופלים. לא יכול להיות בלאגן בבית קטן – אתה רק מארגן את הדברים החשובים.

נצל את המדפים והארונות המובנים

שולחן כיסא ספריית בית יתרונות קטנים יותר

10. אורח החיים המושפל מרחיק אותך מחובות כספים

זה אולי לא ישפיע על כל בעל בית, אך בדרך כלל מגורים באזור קטן יותר יכולים לסייע בהימנעות מבזבז יותר מדי כסף, מתשלום עמלות גבוהות מדי וקניית יותר מדי דברים לבית. ממילא אין לך מקום להכל. אם אתם מחפשים לחסוך כסף או לשמור על אשראי בצד הירוק, שקול לעבור לבית קטן יותר.