ריקוד האהבה הנלהבת והצער העמוק

המלכה הבריטית דחתה את “חומר השטן” הזה, קיסר אוסטריה אסר על חייליו לבצע את הריקוד הזה במדיהם הצבאיים הרשמיים, והקיסר הגרמני וילהלם השני אסר על חצריו מהתנהגות זועמת זו; פעם אחת לאחר שהאפיפיור פיוס ה ‘הכחיש את המעשה הזה בניגוד לנורמה המוסרית והמוסרית, הוא עצמו הסיר את האיסור שלו כשראה את הריקוד בוותיקן. אולי זה בגלל שאי אפשר להישאר אדישים לפני הריקוד הזה – התנועות הנלהבות והנגיעות החושניות של שותפי הריקוד מבטאים את עולמם הפנימי, ההרמוניה של הגוף והנפש מגיעה אל פניו של הצופה ומשכרת אותם בו זמנית. טנגו בשום אופן לא מציג דמויות מחול טהורות – מצד שני, הוא מספר סיפור ארוך על אבל ושמחה, פרידה ואיחוד מחדש, תשוקה ורכות. הטנגו הוא מצב של הנשמה!

הדרך הארוכה והקשה של הטנגו מראשיתו ועד היום

ריקוד טנגו תשוקה אהבה

מקורו של הטנגו ארגנטינו בבואנוס איירס לפני יותר ממאה שנים – אינספור המהגרים בשכונות העניות חשבו על ריקוד לבילויים ולנחמה; אולם אז אף אחד לא חשד שרק כמה שנים לאחר מכן הריקוד הזה ישלוט בכל העולם. בסוף המאה ה -19, צעירים מכל רחבי העולם עברו לארגנטינה כדי למצוא מקומות עבודה משלמים יותר.

מתוך געגועים וגעגועים למשפחותיהם, הם שאפו לחום ולביטחון אנושי, וחיפשו במסירות לחבק מישהו. מסיבה זו הריקוד הזוגי הגיע לעולם, עם הזמן הוא נקרא טנגו … כאן המוזיקה האפריקאית טנגאני, המילונגה הארגנטינאית, ההבנרה ההוונית, הפלמנקו הספרדי, הריקודים ההודיים הטקסיים, המזורקה הפולנית ו הוואלס הגרמני מתמזג בשלמות, לקצב רגשי. תחילה צמחה אמנות הרחוב של הטנגו ברחובות החלקים העניים ביותר של העיר, ולאחר מכן הופיע הריקוד בהדרגה בברים, בקפיטריות, בתי בושת וחדרי משחקים..

בתחילה רקדו את הטנגו רק גברים

ריקודי טנגו בואנוס איירס

חיבוקים נלהבים, יד ביד, לחי ללחי, רגליים שלובות, מבטים פלרטטניים … רק בבתי הבושת יכלו גברים בודדים להתנסות בתנועות חדשות, להתנסות במוזיקה ובריקוד, שעבורן עליהן לשלם לנשים בעלות מוניטין רע. המשפחות ההגנות והגברות המכובדות סירבו לקחת חלק בחילול הריקודים הזה בכל עת, אבל רוב הגברים היו עניים למדי … כך שאם גבר ירצה לרקוד טנגו, הייתה לו רק אפשרות אחת – לבחור גבר אחר בתור בת זוג! אולם עם הזמן, הריקוד זכה להתעניינות גוברת בקרב האצולה והבורגנות – בתקופת הזוהר של הכלכלה הארגנטינאית התפשט הטנגו באירופה כתוצאה ממסעותיהם של ארגנטינאים עשירים. כיום הטנגו הוא אחד הריקודים הפופולריים ביותר בעולם, בכל שנה מתקיימות תחרויות מחול במקומות שונים, אנשים רבים חווים את העונג של לרקוד טנגו. טנגו אף היא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו מאז 2009!

רוקדים את הטנגו – כל גרמניה רוקדת איתך

ללמוד לרקוד צעדי ריקוד טנגו

כבר כמה שנים מתקיימים פסטיבלי טנגו בערים הגדולות ביותר בגרמניה, בהשתתפות אנשי מקצוע רבים ומתחילים. מ 19 עד 22 בינואר 2017 יש לך את האפשרות פסטיבל החורף הטנגו החמישי בהמבורג לבקר ולהיקסם על ידי האמנים, התוכנית המגוונת וסדנאות מעניינות. במשך ארבעה ימים תוכלו ליהנות ממופע טנגו עוצמתי ומרגש, לטבול בעולם של מוזיקה, תשוקה ומחול וללמוד לרקוד בעצמכם. כולם מיועדים פסטיבל הטנגו במינסטר מוזמן – האירוע מוכרז בין התאריכים 15-18 ביוני 2017, כאן תהיה לך ההזדמנות הייחודית להתפעל מכמה מהרקדנים הטובים בעולם וללמוד צעדי ריקוד חדשים בתהליך. רקדנים מקצועיים ילמדו אתכם את תעלומת הריקוד, יציגו את הכוריאוגרפיות המוזרות שלהם ויתנו לריקוד המיוחד נופך של הפזרנות שלהם, חלק מהאינטואיציה הפנימית וההשראה שלהם.

לרקוד את הטנגו – לחוות את הרגש במלואו

ריקוד טנגו חושניות אמנות רחוב

הטנגו הנמרץ מגלם תחושה וחושניות, מייצג תחושה ורגש, מגע ותקשורת, משקף תאווה והתרגשות רגשית! הבירה נותנת להומוסקסואלים אפשרות להתקרב לעולם הטנגו – זה יתקיים בברלין מה -27 עד ה -31 ביולי פסטיבל קוויר -טנגו הבינלאומי השביעי במקום. אירוע זה מציע לכל המבקרים חובבי הטנגו חווית ריקוד אינטנסיבית – “דיאלוג רקודי בין שני אנשים על בסיס חילופי שוויון” מבטיח המארגנים לכל האורחים כאן! פשוט בוא לכאן והיה חלק מעולם קסום!

Dancing Tango – פסטיבל הטנגו הגדול בעולם

פסטיבל ריקודי הטנגו ארגנטינה

בכל שנה כל העולם רוקד טנגו בבואנוס איירס באמצע אוגוסט (התאריך המדויק לשנה זו עדיין לא נקבע)! במהלך 18 ימים, תוכלו להתפנק בפיתוי המתוק של הריקודים – בשבוע הראשון אוהדי הטנגו פטופיט ממופעי טנגו רבים, כמה מרקדני הטנגו הטובים בעולם מלמדים אותם את מרכיבי הריקוד הבסיסיים, קטע מרהיב עם טנגו ומוסיקה דרך העיר מתבררים כמוקד המבקרים השכיחים ברוב המקרים! ביום העשירי מתחילה התחרות הבינלאומית האמיתית, בה לוקחים חלק זוגות מחול מיותר מ -40 מדינות – בסופו של דבר זוכים הטובים ביותר של הרקדנים, ההיסטוריה של הטנגו נכתבת כאן מדי שנה, ההצלחה המיוחלת מגיעה לאחר שעות אימון רבות ואחת שנים של הכנה.

גם אתם אוהבים לרקוד? לאחר מכן ארזו ויצאו לדרך – זה בהחלט שווה את זה! את החוויה הזו פשוט אי אפשר לשכוח אחר כך!

 ריקוד הטנגו – חושניות ורגש

תשוקה רגשות לרקוד טנגו

ריקוד טנגו – גיל ומין אינם רלוונטיים כאן!

ריקודי טנגו rgentienstrasse