אם אתה רוצה לשתול את המרפסת שלך בסגנון אקזוטי, הקפד לקרוא! מפעל Dipladenia כובש את ליבם של כל הגננים העירוניים שאוהבים להחיות את האווירה עם תווים יוצאי דופן ורעננים. הוא לא בדיוק הצמח הקל ביותר לטיפול בגיננות תחביב. אבל זה לא אתגר כל כך קשה. יתר על כן, הטיפול משתלם בזכות מגוון אפשרויות העיצוב והצבעים. אתה מתמודד עם יופי טרופי אותנטי.

Dipladenia הוא צמח אקזוטי חובב חום

יסמין הצ'יליאני בצבע ורוד יפה

נשית ומעט רעילה

Dipladenia ידועה גם בשם יסמין סיני ולפעמים פרח משפך. הבית שלכם נמצא בקו רוחב שונה לגמרי משלנו ולכן הוא תובעני יחסית במדינה הזו. ישנן מאות וריאציות של אלה בטבע והן פורחות במגוון כמעט בלתי נתפס של לבן, ורודים, ורודים ולעתים פחות גוונים אחרים..

אז באופן כללי הצמחים האלה נראים די נשיים ואקזוטיים. עם זאת, Dipladenia הוא מעט רעיל ולכן לא הבחירה הטובה ביותר בפרחים אם יש לכם חיות מחמד וילדים קטנים. המיץ החלב שממלא את כל מבנה הצמח מסוכן במיוחד.

Dipladenia ידוע גם בשם יסמין וצמח משפך צ’יליאני

Dipladenia - עציץ חיצוני

הטיפול בדיפלדניה – מייגע בקיץ ופשוט מאוד בחורף

היסמין הסיני מרגיש הכי בנוח בטמפרטורות חמות וכמעט שלא סובל רוח. חם ומוצל חלקי הוא המקום האידיאלי לשתילה שלך. באופן הגיוני, הדיפלדניה ידועה לנו בעיקר כצמח מרפסת רב שנתי. התנאים שם מתאימים ביותר לכך. בנסיבות מסוימות, הצמח האקזוטי היפה הזה יכול גם לקשט כמה חדרים מוארים יפה עם חלונות גדולים או קירות זכוכית. ניתן להשתמש בו גם באופן זמני במקום חם בגינה המוגן מפני הרוח. עם זאת, הוא חייב להיות שם בסיר צמחים ולהכניס אותו לפני העונה הקרה. מקומות רעים אינם באים בכלל בחשבון. בנוסף, החשיפה המתמדת לשמש החזקה לאורך כל היום גם מזיקה להם מאוד.

ורוד, ורד, סגול ולבן הם הצבעים הנפוצים ביותר של Dipladenia

Dipladenia - ניואנסים אדומים גבוהים

פרטים על אופן הטיפול בדיפלדניה

טמפרטורה אופטימלית

הטיפול בדיפלדניה אינו קשה מדי, אך הוא דורש מידה מסוימת של תשומת לב! בראש ובראשונה, עליך לוודא שלצמח זה יש טמפרטורה נוחה. בקיץ הוא ישגשג בצורה הטובה ביותר במקומות עם טמפרטורה של כ -20 מעלות. בחורף הטמפרטורה בסביבת צמחי המשפך אסור שוב לרדת מתחת ל 10 מעלות. זו הסיבה שצמח רב שנתי זה גדל בצורה הטובה ביותר במרפסות. בנקודות המעבר הללו בין פנים וחוץ, החום והשמש נשארים ברמה אופטימלית. אף על פי כן, יש להכניס את צמחי Dipladenia פנימה או לרבעוני החורף לעונה הקרה יותר.

האדום הרווי הזה משתלב בצורה מושלמת בעיצובים מרפסת קלאסיים

Dipladenia - רעיונות אמנותיים למרפסת

השקיה

הביקוש למים של מפעל Dipladenia שונה בחורף ובקיץ. במהלך החודשים החמים, אתה צריך להשקות אותם כל 8 ימים. באביב ובסתיו, המרווח של 10 ימים מספיק בהחלט. בקיץ, אתה יכול להשתמש בבקבוק תרסיס כדי לרענן את העלים מוקדם בבוקר או מאוחר בערב. אם הצמח ממוקם בחוץ בעציץ, יהיה עליך לצפות בו ולהשקות אותו אם האדמה יבשה לחלוטין. השתמש במי פושרים או גשמים לשם כך.

אדמת עציץ, ניקוז ודשן

ראשית הניחו שכבה של חלוקי נחל, חימר מורחב, חרסים או חצץ ספוג בעציץ הפרחים. זה עוזר לניקוז וזה חיוני לדיפלדניה. לאחר מכן מגיעה אדמת העציצים, שבמקרה של צמח המשפך צריכה להיות מעט חומצית ופשוטה חדירה. במהלך תקופת הפריחה ממאי עד ספטמבר, דרישות הדשן של צמח זה מעט גבוהות יותר. עם זאת, דישון טבעי יספיק כדי שהוא ימשיך להתפתח היטב.

בחרו את זני Dipladenia הוורודים המתאימים לכם. כך אתה משיג אופי מוזר בעיצוב המרפסת שלך.

Dipladenia - ורוד נהדר - פרחים אדומים

בחר את סוגי הקישוט הנכונים למרפסת שלך

ישנם מספר סוגים של יסמין יפני שניתן להשתמש בהם לעיצוב מרפסת. זמינים לכם צמחים מטפסים ושיחים בגבהים שונים. חלקם מתאימים לפירמידות צמחים ותוכלו למצוא גם צמחים מדורגים של Dipladenia. כאשר אתה מגלה את סוג הצמח המתאים לך, עליך לשקול את השימושים השונים. בנוסף לתחזוקה, זהו הגורם השני בחשיבותו מבחינת העיצוב החיצוני.

Dipladenia מותר להישאר בחוץ רק בקיץ

רעיונות לרשת Dipladenia

צורות גידול שונות של צמחי Dipladenia

תן כיוון לצמיחה בעצמך

הבה נעסוק מעט יותר במבחר הספציפי של צמחי Dipladenia. סונדאוויל, מנדווילה, רוביניאנה, ריו ווייט וקרם ורוד פופולריים מאוד, אם כי אלה נחשבים גם לקטגוריות עליונות. צורות הגידול וצבעי הפרחים שלהם מגוונים מאוד וזה נותן לך הרבה חופש בעת עיצוב המרפסת שלך. למנדווילה יש גרסאות רבות בצורת טיפוס שגדלות מאוד. בעזרת תומכי טיפוס אתה יכול לתת כיוון לצמיחתם. אתה יכול גם לגרום לדיפלדניה שלך לקבל צורת פירמידה בעזרת מקל או מסגרת טיפוס. לשם כך, יהיה עליך להכניס צמחים סביב המקל ולקשור את קצותיהם העליונות בקצהו. אחרי הכל, אלה יכולים להתפתח כצמחים מטפסים. להלן אנו נותנים לך כמה דוגמאות עם גרסאות שונות של Mandevilla.

השילוב הזה של עלים ירוקים ראוותניים ופרחים ורודים עדינים נראה מאוד וינטג ‘

רעיונות לצבעים ורודים בהירים של Dipladenia

גידול שופע שצריך לשמור עליו בשליטה לפעמים

Madevilla טרופידניה צומחת כמו שיח. זה יכול להיראות נפלא במרפסות ובמרפסות גדולות יותר. Mandevilla sanderi ישמח אותך עם פרחים בהירים ועליזים כבר באביב. לאופי מודרני ומינימליסטי בעיצוב המרפסת שאתה מעדיף להשתמש בו Mandevilla laxa. כמעט כל הזנים לא מתאימים רק לתליית סלים, אלא יעילים במיוחד בדרך זו. Mandevilla “Diamantina Opale Citrine צהוב” זורח בצבע הצהוב המודרני. ללא קשר להרגל הצמיחה, Dipladenia יכולה לגדול ממש שופע. מסיבה זו, לפעמים יש להשתמש בבולמי צמיחה מיוחדים, למעט כאשר רוצים לטבול את המרפסת בירוק פראי.

בחר את צמח המשפך למראה רענן ואקזוטיניואנסים ורודים ולבנים של Dipladenia

עיצוב המרפסת שלך בסגנון שלך עם Dipladenia

בהתחלה אמרנו שצמח Dipladenia נראה נשי ואקזוטי בו זמנית. אנחנו עדיין עומדים בזה, אבל יש גם ניואנסים. בהקשר מתאים, צמחי משפך עם פרחים אדומים יכולים ליצור עיצוב מרפסת קלאסי ביותר. עם פרחים לבנים, סגולים וצהובים תוכל להוסיף מבטאים נהדרים למרפסות, טרסות או גנים מודרניים. הדגשת היבט כזה או אחר באופיים של פרחים אלה תלויה בעיצוב הפנים. אתה יכול גם להדגיש אותם על ידי שילובם עם צמחי קיץ אחרים.

עֵצָה: בעת ההזדווגות עם צמחי קיץ אחרים, אתה יכול להרגיש חופשי יחסית ברגע שיש להם צרכי תחזוקה דומים! אז השתמשו בכשרון האקזוטי של הדיפלדניה לפי טעמכם. המגוון עצום ואתה רק צריך להגדיר את הצרכים שלך. אני מקווה שמצאת את המידע במאמר שלנו מועיל!

דיפלדניה חייבת בהכרח להתעלות בחורף בחדר חמים ומואר

פרח משפך יפה Dipladenia

קנה גוונים אדומים בוהקים של Dipladenia

מפעל טיפוס לקישוט קירות Dipladenia

פרחים נהדרים בצבעים שונים Dipladenia

פרחים סגולים ולבנים יהיו אידיאליים לעיצוב גינה מודרנית

משפכים מגמות צמח משפך רעיונות לגינה

רעיונות שונים לגינה Dipladenia

Dipladenia חייב להיות בעציץ בגינה כדי שניתן יהיה להזיז אותו בחורף

רעיונות נפלאים לקישוט פנים Dipladenia

פרחים שונים - רעיונות אופנתיים - Dipladenia

מגמת רעיונות לצמחי גינה נהדרים

רעיונות נפלאים - דיפלדניה נהדרת