Category

גינה וצמחים

Category

בעבר השתמשו יותר במתקנים ציבוריים, מסעדות, בתי מלון ובתי קפה, כיום גם אדניות פופולריות מאוד ולעיתים קרובות מועדפות במשקי בית פרטיים. הם אף משמשים כמחלקים בחדר ובאזור ייעודי בגינה או במרפסת. מעט יותר גדולים ומעל הכל עציצים קונבנציונליים, אדניות מעשיות אלה הן עוזרות מסוגננות ואלגנטיות בכל הנוגע לשתילה הפנימית והחיצונית שלך, כי צמחים ופרחים פשוט מרגישים בהם נפלא. אבל מה כדאי לקחת בחשבון בעת ​​רכישת העציץ הנכון? האם רק המראה נחשב כאן, או שיש משהו חשוב יותר? שאלה אחר שאלה … הישאר איתנו ולמד עוד על נושא זה!

אדניות, אדניות, פנים, בטון, אבן, קרמיקה, צמחים פנימיים

מה הופך את העציץ המושלם?

כמובן, אתה צריך לאהוב את מראה המטעים שלך ולהתאים את סגנון הריהוט שלך. כאן אתה גם צריך לבחור את הצבע והצורה בצורה חכמה כדי לתת לריהוט הפנימי או החיצוני את הטאץ ‘האחרון. בנוסף, ישנם עוד כמה גורמים בעלי חשיבות מהותית.

בהתאם לאזור היישום – מרפסת, מרפסת או גינה, סלון או חדר אמבטיה – העציץ המושלם אמור להיות בעל התכונות הבאות:

  • קַלוּת
  • אֲרִיכוּת יָמִים
  • עמידות לתנאי מזג האויר
  • ידידותיות לסביבה

האדניות צריכות להיות קלות כך שניתן יהיה להעביר אותן למקום הרבה יותר בקלות ובמהירות מבלי לפגוע בגבך. עמיד לאורך זמן, כך שגם הארנק שלך ייחסך. אתה לא רוצה להמשיך לקנות אדניות חדשות מדי שנה, נכון? במיוחד אם האדניות נמצאות בחוץ, הן צריכות להיות עמידות בפני מזג אוויר ולהתריס בצורה אופטימלית מקרני UV, לחות וכפור. וכן, אחרון חביב, קיימות היא היבט מכריע נוסף. בכל הנוגע לריהוט וגינון, בהחלט כדאי שתחשוב על הסביבה, כי במוקדם או במאוחר זה יודה לנו או יגיש תלונה.

אדנית אבן בטון במראה ריהוט פטיו מודרני

חומרים מתאימים לאדניות שלך: יתרונות וחסרונות

טרקוטה וקרמיקה, קש, פולי ראטן ועץ, מתכת או פלסטיק … רשימת החומרים בהם משתמשים לעתים קרובות מהאדניות ועציצי הפרחים ארוכה למדי..

יפים ורומנטיים כפי שחלקם נראים, לצערי הם לא עמידים במיוחד בפני מזג אוויר ולעתים קרובות די כבדים ולא מסוכנים. לדוגמה, עציצים צמחיים העשויים טרקוטה או קרמיקה מקבלים סדקים מכוערים, במיוחד בחורף, ואז לא נראים טוב במיוחד באביב. זה נובע בעיקר מהתכונה של החומר לספוג מים ולהחזיר אותם לצמחים … מה שעשוי להוות יתרון בקיץ, אך הוא בהחלט חיסרון בכפור.

עיצוב גינה עם אדנית קרמיקה טרקוטה פרגולה ריהוט גן

חידושים אלטרנטיביים מבחינת אדניות

אלטרנטיבה מוצלחת תהיה, למשל, אדניות העשויות מחומרים חדשים וחדשניים במיוחד כגון פיברגלס. חלק מהיצרנים אפילו הולכים צעד אחד קדימה ומציעים חומר איכותי שהוא תערובת של אבן, פיברגלס ומגנזיה. לאדניות כאלה יש לא רק מראה טבעי ומתוחכם ופרופיל מודרני, אלא שהן עמידות הרבה יותר מאשר עצי טרקוטה טהורים או סיבי פיברגלס. כמובן שגם ידידותיות לסביבה וקיימות חשובות מאוד. (להשיג ב- Pflanzwerk.de)

אדנית שיחי בוקס גבוהה

כמה טיפים חשובים לשתילה והעתקה מחדש

למרות שנראה שלא קשה להשלים את שתי הפעילויות הללו, לעתים קרובות הן ממעיטות בערכו של כמה אנשים. כמו כמעט בכל דבר בחיים, יש כמה דקויות שכדאי שתכירו. לדוגמא: הקפידו על ניקוז טוב והימנעו מכבישת מים כך ששורשי הצמחים לא יירקבו. יותר מדי ז’רגון טכני? אתה צוחק עלי אתה רציני כשאתה אומר את זה! ניתן אפילו ליצור ניקוז הולם לחלוטין בעזרת שבר חרס פשוט שאתה פשוט מניח מעל חור הניקוז של האדנית. קצת חצץ עליו, ואז אדמת העציצים והדשן הנכונים … בוצע! כעת תוכל להעתיק מחדש את הצמחים והפרחים שלך או לשתול אותם מחדש. אני מאחל לך הצלחה!

ואם הדברים צריכים להיות קצת יותר מקצועיים, זה יהיה מאוד שימושי בשבילך לצפות בסרטון שלהלן: