טווח המנורות ומקורות האור הולך וגדל ומגוון מדי שנה. אבל זה לא בהכרח הופך את בחירת התאורה הנכונה לבית שלך לקלה יותר. כי בנוסף לעיצוב, גודל וצבע, היבטים כמו נוחות ורווחה ממלאים תפקיד חשוב. על מנת לעמוד בדרישות אלה, עליך להכיר את תכנון התאורה. לכן, היום יש לנו כמה טיפים בסיסיים עבורך שאמורים לתת לך את הבסיס של קונספט תאורה מוצלח לארבעת הקירות שלך.

LED ספוטים תאורה נכונה סלון

התערובת המושלמת עושה את זה

כבר לא מספיק לתלות מנורה אחת באמצע התקרה. כדי ליצור אווירה נעימה, עליך להסתמך על התמהיל הנכון של אור ישיר ועקיף. זה לא רק משיג נוחות חזותית, אלא גם מאפשר משחק הרמוני בין אור וצל. יש לזה השפעה מאוזנת ומנחמת במיוחד על הנפש ומזמינה אתכם להירגע. על מנת ליישם את עיצוב התאורה האופטימלי לכל חדר, חשוב להשתמש במספר מקורות אור. לכן מומחי תאורה ממליצים לצייד חדרים בינוניים עד גדולים עם לפחות 3-5 גופי תאורה.

עליך תמיד לשים לב לתאורת רקע עקיפה נעימה, אורות מבטא ואור פונקציונאלי, המכונה גם תאורת עבודה. זה יוצר איים שונים של אור שלא רק נראים ביתית ויזואלית, אלא גם נותנים לחדר פונקציונליות רבה יותר. מעל לכל, אזורי מגורים פתוחים עם אזורי בישול, אוכל ומנוחה יכולים להרוויח בצורה מיטבית מתפיסת תאורה כזו. בתוך ה משרד ביתי או חדר אמבטיה, אך השילוב בין אור כיווני לאור הסביבה חשוב לא פחות בחדר השינה.

טיפים מתאימים לתאורה

סמך על נוריות חסכוניות באנרגיה

בנוסף לרווחה ורב פונקציונאליות, צריך לחשוב גם על יעילות אנרגטית וקיימות בבחירת מקורות אור. זה לא רק טוב לתקציב שלך, אלא גם לסביבה. בניגוד לנורות הישנות ולצינורות הניאון, נוריות LED מודרניות נחשבות למקורות אור מצוינים. אלה יעילים, עמידים ורבגוניים. הם גם פותחו בהמשך בשנים האחרונות וכבר ניתן למצוא אותם בגרסאות שונות, עוצמות וצבעים בהירים. אז אתה יכול, למשל, באמצעות איכות גבוהה פסי לד לא רק להגדיר מבטאי תאורה בחלונות הראווה או על הרהיטים, אלא גם למקם אותם כאור פונקציונלי מתחת לתקרות תלויות או מעל משטח העבודה במטבח, אם תרצה בכך.

פסים מובילים אווירה מרגישה טוב בסלון

הם גם מאוד פרקטיים וחסכוניים באנרגיה LED זרקור שקוע, אשר נקראים לעתים קרובות כתמי LED. אלה מונחים בצורה אלגנטית מאוד על התקרה ויכולים לשמש הן כאור רקע עשיר והן כאור מבטא כיווני. הזרקורים השקועים מתאימים כמעט לכל חדר. אתה יכול למצוא אותם בצורה עגולה, מרובעת או מלבנית ולשלב אותם במיומנות בתוך הפנים שלך. זרקורים LED שקועים LED, החוסכים אפילו יותר אנרגיה ומבטיחים אווירת מגורים נוחה עוד יותר, הם אידיאליים.

סלון נעים תאורה נכונה

בחר את צבע האור הנכון

הוכח כי אור ממלא תפקיד חשוב ביותר במצבנו הפיזי והנפשי. ולא רק עוצמת האור היא המכריעה, אלא גם מה שנקרא צבע האור או טמפרטורת הצבע. כשמדובר במקורות אור, מדברים על אור לבן חם, לבן ניטרלי ולבן קר. הצבע הבהיר תמיד מסומן על כל אריזה בקלווין. ככל שהמספר קטן יותר, כך האור חם יותר. לדוגמה, גוף תאורה עם 2500 K הוא לבן חם ואחד עם 6000 K הוא לבן קר. במילים אחרות, המשמעות היא כי שיעור האור הכחול עולה. עבור אזורי מגורים כגון חדרי שינה או סלונים, טמפרטורת צבע בין 2700 ל -3000 קלווין מומלצת אפוא מכיוון שיש לה אפקט מרגיע ומחמם. המטבח, חדר האמבטיה והמשרד הביתי, לעומת זאת, מסופקים טוב יותר עם צבע בהיר מעל 3500 קלווין. זה גורם ליותר ערנות וריכוז.

אנו מקווים כי עצות חשובות אלה נתנו לנו בהירות רבה יותר לגבי תאורה נכונה. כך שתוכלו לבנות על זה ולקבל עוד חוות דעת מומחים וליהנות מהידע שלהם בעיצוב תאורה בבית. החליטו על קונספט התאורה הטוב ביותר עבורכם ותהנו!

תאורה נכונה לחדר האוכל