מקום הולדתו של הרנסנס

בירת טוסקנה מושכת יותר משמונה אלף מבקרים מדי שנה ומקסים את המטיילים עם הבניינים המרשימים שלה, קתדרלות, ארמונות, גלריות ענק, אנדרטאות עצומות … פלורנס חוותה את תקופת הזוהר שלה בתחום האמנות, התרבות והמסחר הבינלאומי בקוואטרוצנטו ( המאה ה -15). המאה) תחת שלטון משפחת מדיצ’י. הסגנון האדריכלי הניאו -קלאסי צץ במקום הולדתו של הרנסנס, הבנקאות התפתחה במהירות לאורך מאות שנים, בנקאים פלורנטינים מימנו רבות מהמשלחות הפורטוגזיות והספרדיות בעידן של תגליות גיאוגרפיות גדולות. אופרה נולדה בפירנצה! לאונרדו דה וינצ’י, אמריגו וספוצ’י, דנטה אליגיירי, ג’ובאני בוקצ’צ’ו ושאר גאונים טיילו ברחובות פירנצה בחיפוש אחר השראה ליצירותיהם העתידיות ויצירות המופת שלהם. מרתק או …?! לאחר מכן ארזו וגלו את העיר המסתורית פירנצה!

סנטה מריה דל פיורה / איל דואומו

טיול בפירנצה סנטה מריה דל פיורה

הדואומו של פירנצה היא הקתדרלה השלישית והאחרונה בעיר שנבנתה לסגוד לסנטה מריה דל פיורה – הקדוש הוא התגלמות טהורה ואלגוריה של סמל העיר, כלומר השושן. ארנולפו די קמביו יצר את הקתדרלה השלישית בגודלה בעולם (הראשונה והשנייה ברשימה צולמות בזיליקת פטרוס הקדוש בוותיקן ברומא וקתדרלת סנט..

פול בלונדון). האדריכל עבד על יצירת המופת שלו משנת 1296 עד 1302, ובשנת 1586 נעשתה חזית חדשה בסדר גודל של פרנצ’סקו דה מדיצ’י – סגנונות אדריכלות שונים שזורים זה בזה, מה שעדיין מספק עדות למהירות הטעמים והמגמות משתנים לאורך זמן רב פרק הזמן השתנה מתחילת עבודות הבנייה ועד לסיומן. בשנת 1418 תושבי העיר הבחינו לבסוף כי כיפת הקתדרלה “חסרה” וערכו תחרות על העיצוב הטוב ביותר והיישום היעיל ביותר שלה – המנצח פיליפו ברונלסקי העלה רעיון ייחודי, בניית הכיפה נמשכה יותר מדי זמן 15 שנה. פעם בפירנצה, בהחלט צריך לבקר במגדל הפעמונים של ג’וטו, טבילת סן ג’ובאני ובקריפטה של ​​סנטה רפרטה..

 אתרי פירנצה – Galleria degli Uffizi

סיור בפלורנס גלריה דגלי אופיצי

בשנת 1559, קוסימו דה מדיצ’י החל להגשים את חלומו המיוחל להכיל את כל הרשויות המנהליות החשובות בעיר בבניין אחד – קוסימו הזמין את ג’ורג’יו וסארי ליצור מבנה לכל המנגנון הניהולי (אופיסיו פירושו משרד באיטלקית). . צאצא של קוסימו, פרנצ’סקו הראשון דה מדיצ’י, הפך את הבניין לגלריה ופתח אותו לקהל הרחב – אוצר האמנות של כל משפחת מדיצ’י, שנאסף במשך שנים רבות, הוצג כאן. כיום הגלריה שומרת על אלפי יצירות מופת של גדולי האמנים בהיסטוריה, כולל ג’וטו, בוטיצ’לי, לאונרדו, רפאל, ג’ורג’ונה, טיציאן, קאראוואג’ו וכו ‘.. גלריה אופיצי הוא אחד ממוזיאוני האמנות המפורסמים והוותיקים בעולם, יצירות האמנות נהנות מרמת עניין כה גבוהה עד שלפעמים צריך לחכות שעות ואפילו ימים בכניסה.

ציוני דרך בפירנצה – פאלאצו וקיו

מראות פלורנס המרשימים בניינים

בית המגורים לשעבר של מדיצ’י פאלאצו וקיו (הארמון הישן) שוכן בית העירייה של פירנצה מאז 1872. במקור קראו לארמון Palazzo della Signoria (סיגנוריה נקראה ממשלת הרפובליקה) והיה מקום מושבו של הפרלמנט בעיר וסמל לכוח פוליטי. האולם המפורסם והנפלא ביותר הוא אולם חמשת המאה, שנבנה בשנת 1494, שם קיימה מועצת הרפובליקה עם 500 חבריה את ישיבותיה וקיבלה את ההחלטות החשובות ביותר. אורכו של האולם 54 מטר, רוחבו 23 מטרים וגובהו 10 מטרים, הציורים הענקיים והפסלים המרשימים כאן מציעים לכם מסע בזמן ומשכרים אתכם בו זמנית!

גשר ייחודי – פונטה וקיו

גשר פונטה וקיו פלורנס

במאה ה -15 נמכרו כל החנויות בפונטה וקיו לאנשים פרטיים, שבמשך שתי המאות הבאות היו להם טרסות, רצפות וחדרים נוספים רבים שנבנו ישירות מעל המים. במקום הקצבים וחנויות הדגים שהיו כאן במקור, כיום ניתן למצוא רק חנויות תכשיטים, אולפני אמנות וחנויות מזכרות. בסך הכל ישנם שישה גשרים על נהר ארנו, אך פונטה וקיו הוא היחיד שעבורו המעבר אסור לחלוטין..

ציוני דרך בפירנצה – פאלאצו פיטי ואיל ג’ארדינו די בובולי

מקומות מפורסמים בארמון פלורנס

ארמון פיטי היא הטירה הגדולה ביותר בפירנצה – בסוף המאה ה -15 בנה הבנקאי לוקה פיטי את הארמון כדי לעלות על מקום מגוריה של משפחת מדיצ’י השלטת מבחינת ממדים ותהילה. זמן קצר לאחר מכן, משפחת פיטי פשטה את הרגל ומכרה את הטירה לאשתו של קוסימו הראשון – אלונורה. רק שנה לאחר מכן, עברו המדיצ’ים לפלאצו וקיו, אך לבקשתו של קוסימו יצר האדריכל ג’ורג’יו וסארי מנהרה נסתרת וסודית המשמשת עדיין כקשר בין הגלריה דגלי אופיצי, פאלאצו וקיו ו פאלאצו פיטי..

גן בובולי עם הפסלים היפים שלו

גן בובולי מקומות מעניינים

גן בובולי המרהיב מציע למבקרים חוויה ייחודית – האמפיתיאטרון, הפסלים המביאים לחיים מיתוסים ואגדות רומיות שונות, המזרקות המרהיבות ויצירות אמנות רבות יעיפו את נשימתכם! היסטוריונים רבים טענו כי דנטה פגש את ביאטריס בפעם השנייה והאחרונה בחייו בגן זה ממש!

אינספור פעילויות יומיומיות הופכות לחוויה בלתי נשכחת בפירנצה – שתו קפה או פשוט טיילו באווירה האגדית והוואליה – פתאום אולי תוכלו לפתח גאונות משלכם! לא, אתה לא חולם, אתה נמצא במקום אמיתי בחיים האמיתיים!

צא לדרך עכשיו! אוצר האמנות הגדול בעולם מחכה לכם בפירנצה!

המראות של פירנצה – אווירה מהאגדות

פלורנס מקומות מפורסמים מעניינים רנסנס היסטוריה

הכיפה המלכותית של ברונלסקי

כיפת brunelleschi מראות פלורנס

אתרי פירנצה – מגדל הפעמונים של ג’וטו

אתרי פלורנס מגדל ג'וטו

Galleria degli Uffizi שומר על מורשת האמנות הגדולה ביותר שלנו

אתרי עניין בפלורנס

אתרי פירנצה – אולם חמשת המאות בפלאצו וקיו

פלורנס סיור בארמון מקומות מעניינים

כיום תוכלו למצוא חנויות תכשיטים רבות בפונטה וקיו

חנות תיירות של פונטה ווצ'יו פלורנס

אתרי פירנצה – מספיק רומנטיים או …?

גן סיור בפירנצה