Když přijde řeč na školku, nechtěně si vybavíme nějaké stereotypy o dívčích a chlapeckých pokojích. Dívčí pokoj je například o něco uspořádanější, zatímco chlapecký je víceméně naruby. Pro výběr barev pro nábytek platí také některá nepsaná pravidla: růžové tóny by byly vhodnější do dívčího pokoje a modré tóny by našly své správné místo v chlapeckém pokoji. Pokud jde ale o zařizování dětského pokoje, dospělí by v první řadě měli pamatovat na to, že se děti v této místnosti cítí dobře. A to bez správného osvětlení prostě nejde! Proto v následujících řádcích věnujeme osvětlení dětského pokoje velkou pozornost. A přesněji, dětská lampa. Které zdroje světla jsou nejlepší pro pokoj vaší dcery? Doufáme, že v následujících řádcích najdete odpověď na tuto otázku!

Lampa do dětského pokoje – Kombinujte přímé a nepřímé osvětlení v dívčím pokoji 

lampa do dětského pokoje dívky nepřímé osvětlení lampy dívčí pokoj

Jak nejlépe osvětlit dívčí pokoj?

Jak jsme již často říkali, interiérový design je šikovnou směsí nábytku, pokojových podmínek a osobního vkusu. Společné vlákno najdete v každém interiéru. Teprve potom lze mluvit o krásném celkovém obrazu. Dívčí pokoj není výjimkou z pravidla.

Vybavit dětský pokoj prakticky a zároveň jej proměnit v oázu pohody pro vašeho drobečka není snadný úkol. Pokud se ale budete řídit hlavními body v interiérovém designu, určitě to bude fungovat. Jeden z těchto bodů si probereme podrobněji, konkrétně osvětlení.

Zvažte podrobně osvětlení dětského pokoje a vytvořte atmosféru pohody

lampa do dětského pokoje dívčí lampa dívčí pokoj

Pokud jde o zařizování dětského pokoje, je tu něco konkrétního: musíte navrhnout pokoj, kde dítě bude moci provádět celou řadu činností, které se od sebe jasně liší: spát, hrát si, učit se a odpočívat. Dívčí pokoj je zpravidla rozdělen na jednotlivé oblasti. V pokoji každé dívky je prostor na spaní s postelí a skříní, útulný koutek a studovna s psacím stolem a kancelářskou židlí. Pokud jde o pokoj pro mládež, můžete také počítat s líčením.

Jak tedy dosáhnout harmonického prostředí?

lampa do dětského pokoje dívčí stůl osvětlují osvětlení dětského pokoje

Místnost musí být stále harmonicky navržena, aby měla dívka příležitost podle situace relaxovat nebo se kreativně rozvíjet. Tajemství spočívá v tom, že každá jednotlivá oblast je dostatečně osvětlena, takže nakonec vznikne dokonalé a velmi útulné prostředí. To znamená, že hrají roli nejen nejvhodnější kusy nábytku pro oddělené oblasti, ale také instalační objekty v okolí.

Lampy do dětského pokoje se často jeví jako krásné akcenty v místnosti

závěsná lampa pro děti do dětského pokoje

Míchání nepřímého a přímého osvětlení má za následek osvětlení celého dětského pokoje. Lampy do dětského pokoje nejsou jen o samotném designu lamp, ale také o světelných vlastnostech. Při výběru lampy byste proto měli vzít v úvahu barvu světla a podání barev. Také byste měli předem získat informace o jasu světel.

Které bytové doplňky lze ještě najít v této konkrétní místnosti??

Dobrým výchozím bodem je zeptat se dítěte na jeho preference. Nakonec je dětský pokoj jejich říší, kde tráví spoustu času. Existuje však několik věcí, kterým musíte věnovat pozornost: Jak je místnost osvětlena, má obrovský vliv na to, jak se v této místnosti vůbec cítíte. To znamená, že světlo by mělo být v místnosti správně distribuováno. V závislosti na příslušných aktivitách si vyberete správný světelný zdroj. V tomto smyslu by lampa uprostřed místnosti nevrhala dostatek světla do celého prostředí. V tomto případě byste měli očekávat stíny. Tuto funkci by pak lépe plnilo víceplamenové stropní světlo.

Vybírat musíte z nekonečného množství lamp do dětského pokoje

lampa do dětského pokoje dívčí osvětlení dětského pokoje šikmá střecha kulatý koberec

V místnosti by měla být zvážena i jiná světla. Například stůl by měl být rozhodně extra osvětlen. A přes jasné světlo, protože tady lidé čtou, malují a dělají ruční práce a dělají se tu i domácí úkoly. Tady by se pěkně hodilo místo. Dospělí by také mohli uvažovat o odděleném osvětlení relaxační a spací části. V tomto případě by bylo lepší použít tlumené osvětlení. Musíte se zde cítit pohodlně a klidně. K tomuto účelu je zvláště vhodná teplá bílá barva světla 2 700 Kelvinů.

Vytvořte si romantickou náladu pomocí pohádkových světel

Dívčí lampa do dětského pokoje zvýrazní osvětlení dětského pokoje

A v neposlední řadě tip od nás: Věnujte pozornost materiálu, ze kterého je lampa do dětského pokoje vyrobena. Často se stává, že děti při hře převrhnou nebo dokonce rozbijí různé předměty. Dávejte pozor, abyste se s lampou vyhnuli takovým nehodám!

Nový vzhled dívčího pokoje je pronásledováním všech dospělých. Měli byste proto zajistit, aby byl interiér vhodný pro děti zvážením vhodného osvětlení.

Pěkně rozjasněte jednotlivé oblasti

školka lampa dívka školka osvětlení kulatý koberec

Vylepšete dívčin pokoj krásným lustrem

dětský pokojový lustr dívčí lustr růžové akcenty lampa dívčí pokoj

Nástěnná lampa je nejlepším řešením, pokud chcete stůl osvětlit navíc 

lampa do dětského pokoje, lampa na stůl, nástěnná lampa, dívčí pokoj

Ujistěte se, že je prostředí dobře osvětlené.

lampa do dětského pokoje lustr bílý dekor osvětlení dětského pokoje

Denní světlo také hraje roli při výběru lamp do dětského pokoje

lampa do dětského pokoje dívky místnosti pro dívky

lampa do dětského pokoje dívka noční lampička krásná tapeta

lampa do dětského pokoje dívka stolní světlo lampa dívka pokoj

lampa do dětského pokoje dívčí stropní osvětlení osvětlení dětského pokoje