Inspirace pro design obývacího pokoje v černé barvě

Každý, kdo se již zabýval tématem „černé“ v oblasti módy nebo designu, zná její rozmanitost. Díky tomu vše vypadá mnohem moderněji. Černá ale také skrývá mnohá nebezpečí, a sice to, že by věci mohly vypadat ponuré, pesimistické a bez vlastního „charakteru“. To se stává, když se s tím těžko vyrovnáváte. V obývacím pokoji by to bylo fatální. Abychom se vyhnuli špatným výsledkům, připravili jsme několik pokynů pro integraci černé.

Pokud se jich budete držet, můžete v této místnosti získat rozkošný a odvážný design. Má to cenu! S „černou“ můžete nechat i ne tak drahý design obývacího pokoje vypadat plný charakteru.

Zkombinujte černou barvu s ušlechtilými materiály

nápady na design obývacího pokoje v černé barvě

Ušlechtilé materiály

Ušlechtilé a dramatické materiály v černé barvě – to je náš první návrh. Můžete jím zamaskovat zdi. Černě natřené dřevo dodává místnosti texturu a teplo. Tady nutně potřebujete pár světlých, dokonce zářivých „skvrn“.

U nábytku zvolte mnohem světlejší odstín – například modrý.

Akcentní kusy z mramoru by výrazně oživily atmosféru. Totéž platí pro zajímavé textury čalounění, které můžete představit prostřednictvím uměleckých děl nebo akcentních povrchů z jiného materiálu.

Pro ještě větší pohodlí můžete použít světelné závěsy a třeba hodit polštáře.

Oblasti stěn na různých úrovních a vestavěné osvětlení

nápady zařizování a barevná schémata pro obývací pokoj

Design černé stěny vytváří velmi zajímavou dynamiku. Díky chytrému hraní s nuancemi a používání zapuštěných světel na správných místech to dokonce vypadá velkolepě.

Celé zacházení se světlem a stínem musí být velmi zručné. To by rozhodně mělo zahrnovat jak okolní, tak akcentní osvětlení. Experimentujte s různými nápady, dokud nenajdete nejlepší možnou kombinaci.

Televizní stěna, která se rozpouští v pozadí

nápady na barevný design a design obývacího pokoje

Černý nábytek do obývacího pokoje má velmi praktickou stránku. Odkazuje na bezproblémovou integraci médií. Černá televize by úplně zmizela z dohledu ve zdi se stejnými barvami, jakmile by byla vypnutá. To vytváří skvělou atmosféru pro ty večery, kdy dáváte přednost komunikaci s přáteli a rodinou. Možná můžete na obrazovce zapnout video s hořícím dřevem v zimě nebo obrázky přírody v létě?

Zajistěte dostatek přirozeného světla a zrcadlových ploch

černý design obývacího pokoje se spoustou přirozeného světla

Velké světlé plochy

Černý design obývacího pokoje se obecně doporučuje, pokud máte opravdu dostatečný přístup k přirozenému světlu. V ideálním případě by dokonce měla být stěna oken, která otevírá obývací pokoj do zahrady nebo nádherný výhled. Může však být v místnosti s malým nebo malým oknem skvělé vybavení obývacího pokoje? To může fungovat, ale musíte kompenzovat nedostatek přirozeného světla. Umělé osvětlení by se mělo nejlépe stát ústředním tématem takového designu obývacího pokoje. Vyberte okolní osvětlení, které nejen dobře osvětlí místnost, ale také bude mít silnou uměleckou přítomnost. Povrchy by v ideálním případě měly mít velké množství zrcadlových povrchů. Některé z nich by v ideálním případě měly být také bílé nebo velmi světlé. Možná můžete představit některá abstraktnější umělecká díla na téma „světlo“. To je jen několik z mnoha nápadů, které vám zde dáváme. Jak jsem řekl, jde obecně o to, aby se z toho stalo téma.

Vytváření pocitu luxusu

Navrhněte obývací pokoj v černé barvě

Téma černé a přírody

Zejména v kontextu černého nábytku do obývacího pokoje vytváří příroda hodně optimismu, nemyslíte? Dekorace a materiály na toto téma místnost oživí a osvěží. Tmavě zelené bonsaje se zajímavým sochařským vzhledem jsou symbolem ultramoderního chápání pohodlí.

Černý nábytek do obývacího pokoje a geometrické tvary

design obývacího pokoje se zdí z přírodního kamene

Pojďme o krok dále za ultramoderní! V černé barvě můžete snadno vytvořit futuristický domácí interiér. Stačí se spolehnout na geometrické tvary. Složitější formy by v ideálním případě měly udávat tón v designu místnosti. K vyrovnání pak potřebujete spoustu jasných čar. Takové futuristické koncepty fungují nejlépe s lesklými povrchy. Moderní efekt je umocněn vestavěným osvětlením.

S černou můžete nechat i ne tak drahý design obývacího pokoje vypadat plný charakteru

tmavý interiér obývacího pokoje se závěsnými světly

Design černé stěny vytváří velmi zajímavou dynamiku

nápady na design obývacího pokoje v černé barvě

Zde absolutně potřebujete několik jasných, dokonce zářivých „skvrn“

nápady pro design stěn v obývacím pokoji

Černá televize by zcela zmizela z dohledu ve zdi se stejnými barvami

nápady pro design obývacího pokoje s černou

Design obývacího pokoje – Osvětlení a přístup k přirozenému světlu jsou velmi důležité

černá barva pro výzdobu obývacího pokoje

U nábytku zvolte mnohem světlejší odstín

design černé stěny pro obývací pokoj

Umělecká díla a polštáře mohou přidat nějakou barvu

bytový design s tmavými barvami a nástěnným designem

Černě natřené dřevo dodává místnosti texturu a teplo

Vybavte obývací pokoj černou pohovkou