Malovat kuchyň vápnem na zeleno

Kromě obývacího pokoje a ložnice je kuchyně také místností, kde trávíte většinu času, takže by měla vypadat moderně, uklizeně a útulně. A protože jsou to právě barvy, které vytvářejí v každé místnosti určitou atmosféru, je zde několik skvělých nápadů na design stěn pro ty, kteří chtějí malovat kuchyň. Zjistěte, které barvy stěn jsou pro kuchyň nejlepší a inspirujte se našimi elegantními příklady interiérového designu! Doufáme, že vás čtení bude bavit!

Malování kuchyně – nápady pro útulné barevné schéma

Kuchyně je vymalována útulnou sluncem žlutou barvou

Kuchyňská barva zadní stěny růžová

Kuchyňský nátěr fuchsie zadní stěnu originálním způsobem

Kuchyně je lakovaná na kov s jasně oranžovými lampami

Kuchyňský nátěr neonově zeleným bílým nábytkem

Kuchyňská barva neonově žlutá původní vzhled

Kuchyně malují jasně červenou barvou

Kuchyň natřete pastelově zelenou fuchsiovou bílou

Kuchyňská barva originálně tmavě oranžová

Natřete kuchyň bílou, akcentní barvou červenou

Kuchyně je vymalována ve slunném žlutém venkovském stylu

Kuchyně vymalovala jídelní kout ve stylové tmavě žluté barvě

Natřete kuchyň tmavě oranžovou a bílou

Kuchyňská barva červená nasycená

Kuchyňská barva cihlově červená nasycená

Úspěšné barevné schéma může z kuchyně udělat velmi atraktivní místo – podívejte se na naše fotografie a přesvědčte se sami! Pokud však chcete malovat kuchyň, je někdy opravdu těžké najít nejlepší odstín – možnosti jsou opravdu obrovské! V tomto příspěvku vám poskytneme několik užitečných tipů a nápadů, které vám usnadní výběr. Nejprve si rozmyslete, jakou atmosféru v kuchyni chcete. Pokud je vaším cílem útulnost, sluneční žlutá, stejně jako ostatní teplé barvy, jako je červená a oranžová, je pro vás ideální volbou! Sluneční žlutá je optimistická barva, kterou si člověk spontánně spojuje s teplem, radostí a útulností. Je prostě ideální pro menší kuchyně, protože díky ní může každá místnost vypadat větší a jasnější. Zářící slunce a jemnou pastelově žlutou lze obzvláště dobře kombinovat s neutrálními tóny a jsou jednoduše ideální pro dřevěný nábytek a podlahy. Totéž platí pro ostatní teplé barvy. Pokud se v kuchyni rozhodnete pro výraznou červenou a oranžovou, měli byste je používat střídmě – příliš výrazné a intenzivní barvy vás mohou rychle znechutit. Mnohem lepším řešením jsou v tomto případě pastelové odstíny červené a oranžové, které dokážou vytvořit přesně hřejivou a přívětivou atmosféru, o kterou se určitě snažíte.

Malování kuchyně – neutrální a pastelové barvy jsou ve vzteku

Namalujte kuchyňský pastel zeleně a bíle

Kuchyně je vymalována útulnou pastelově žlutou barvou

Kuchyňská barva světle žlutého dřeva

Kuchyně je vymalována pastelově modrou barvou

Kuchyně je vymalována světle béžovou barvou v moderním, útulném stylu

Kuchyně pohodlně maluje béžovou barvou

Namalujte kuchyňskou perlu šedou bílou

Kuchyňská barva šedá pastelově zelená

Kuchyňská barva neutrální šedá a žlutá židle

Kuchyně jemně natírá pastelovou zelení

Kuchyňské barvy pastelově vesele

Kuchyňská barva krémová barva moderní

Neutrální tóny, jako je bílá, béžová, šedá, krémová a terakkota, jsou typické pro moderní minimalistický styl, který je dnes v kuchyni široce používán. Neutrálně vymalované stěny jsou perfektní kulisou pro poutavý, moderní kuchyňský nábytek a spotřebiče s vysoce lesklými povrchy. Kombinace bílé a jiných neutrálních barev, jako je perleťově šedá, vypadá opravdu harmonicky a vyváženě. Pokud se ale obáváte, že kuchyně, vymalovaná úplně na bílo, může vypadat příliš holá a neosobní, přidejte barevné akcenty – barevné polštáře, ručníky, obrázky a fotografie, zavěšené na stěnách, květináče a další dekorace udělají z místnosti originál a veselý Podívejte se. Kromě neutrálních barev jsou pastelové nuance také velmi moderní a mohou v kuchyni vytvořit velmi příjemné prostředí. Pastelové tóny vypadají jemně, jemně a svěže – proto jsou dobrou volbou doslova do všech obytných prostor. V kuchyni se můžete rozhodnout pro dva pastelové odstíny, které spolu ladí, například oranžovou a zelenou, modrou a žlutou – výsledek bude určitě vypadat skvěle. Pastelové tóny jsou navíc dobrou volbou pro každý styl interiéru – od moderního minimalistického po romantický vintage nebo útulný venkovský dům.

Malování kuchyně: Můžete také použít tmavé tóny?

Kuchyňská malba hořčice žlutá vintage vzhled

Malovat kuchyň vápnem na zeleno

Natřete kuchyň tmavě purpurově

Kuchyně natírá tmavě zelenou svěží a stylovou

V kuchyni se používá akcentní barva lilku

Natřete kuchyň bílou, tmavě zelenou

Kuchyňská barva originálně namaluje dva odstíny modré

Tmavší tóny se používají i v kuchyni, protože mohou vypadat opravdu stylově – příklady najdete na našich fotografiích. Tmavě modré, zelené, fialové, lilkové a dokonce i antracitové barvy jsou dobrou volbou pro lehčí kuchyňský nábytek a obzvlášť dobře ladí s lesklými kovovými nebo plastovými povrchy zařízení a zbytku kuchyňského náčiní. Zadní stěna kuchyně je často natřena tmavě, takže případné skvrny jsou obtížněji vidět (dlaždice nebo sklo však zůstávají nejlepší možností ochrany proti stříkající vodě v kuchyni). Pro tmavé barvy platí stejné pravidlo jako pro křiklavé nuance: „Nepřehánějte to!“ Můžete navrhnout akcentovanou zeď nebo jen jednotlivé tmavé akcenty, např. Vymalovat celou kuchyň antracitovou barvou, ale není to dobrý nápad – díky tomu bude interiér vypadat příliš zakalený a utlačující..