Který zahradní bazén je pro vás ten pravý?

Když teploty stoupají, není nic jako skočit do studené, osvěžující vody v horkém letním dni. Pokud se to stane ve vaší vlastní zahradě, zní to jako splněný sen. Bazény však není snadné rozhodnutí, protože jsou nákladným doplňkem do domácnosti a vyžadují důslednou údržbu. Výzvou je také výběr a plánování. Který bazén na zahradu je pro vás ten pravý? To je jen jedna z důležitých otázek, které si položíte při plánování vlastního bazénu. Bazény jsou jako lidé – každý je jiný. Přicházejí v různých tvarech, provedeních a velikostech, a to může být matoucí. V tomto článku vám pomůžeme neztratit pozornost při výběru dokonalého bazénu a dáme vám užitečné tipy na to, který bazén je pro váš venkovní prostor nejlepší.

Který bazén na zahradu: Takto vypadá dokonalý bazén!

Který bazén na zahradu: Takto vypadá perfektní bazén!

„Který bazén na zahradu je ten pravý?“ – na tuto otázku existuje tolik odpovědí, kolik lidí. Jediným pravidlem je, že bazén dokonale zapadne do vašeho venkovního prostoru a stylově zapadne do celkového obrazu. Od luxusního bazénu pod střechou přes bazén zcela zabudovaný do země až po volně stojící bazén na zahradě – bazény lze navrhnout zcela podle osobních potřeb a představ. Máte také z čeho vybírat, pokud jde o tvar a design – moderní minimalistický design nebo klasický, řecký bazén nebo oválný tvar. Promysleli jsme každý detail a sestavili tipy pro každý typ bazénu.

Integrované nebo volně stojící bazény?

Který bazén na zahradu - integrované nebo volně stojící bazény?

Pokud máte ve svém venkovním prostoru dostatek prostoru, jsou bazény integrované do podlahy pro vás ideální volbou. Zcela vestavěné bazény nabízejí neporovnatelnou trvanlivost a jedinečný komfort. Jedná se o trvalou instalaci, která se perfektně vejde do vaší nemovitosti a ve srovnání s alternativami nabízí větší plavecký areál. Další výhoda – bazén si můžete navrhnout podle vlastního vkusu, pokud přidáte různé prvky. S ohledem na to vám doporučujeme objednat si přímo kompletní sadu bazénů, přičemž můžete těžit z individuální konfigurace, kompletní montáže a zakrytí bazénu. Kdo levný Kupte si bazén by rád našel to, co hledají, u Pool Systems. Na druhou stranu je plavání také možné, pokud hledáte levnou, prostorově úspornou a jednodušší alternativu ke klasickému bazénu. Jedná se o volně stojící bazény. I když jeho design není tak moderní a atraktivní, tato alternativa je flexibilní, nevyžaduje žádné speciální stavební povolení a je jednoduše nastavena. Ideální řešení pro lidi, kteří chtějí jen sezónní plavání.

3 důležité tipy pro nejdůležitější fáze po výběru typu – plánování, stavba a údržba

3 důležité tipy pro nejdůležitější fáze po výběru typu - plánování, stavba a údržba

Pokud jste se již rozhodli pro design a typ bazénu, pak následují další fáze na cestě za vaším snem o vlastním bazénu – plánování, výstavba a údržba. Zde jsme pro vás sestavili několik užitečných tipů:

  1. Nejlepší ve fázi plánování je najmout si profesionálního designéra nebo architekta, který vám pomůže navrhnout vaše nápady tak, aby je bylo možné snadno uvést do praxe. Stávající rozpočet, volně stojící prostor a rámec by měly být v souladu s vašimi potřebami a preferencemi pro design.
  2. Při stavbě musí být prvořadá kvalita, zejména u integrovaných bazénů, které jsou trvalými stavbami. Kvalita filtrů, odtoků a podpěr je velmi důležitá, takže je nikdy není třeba vyměňovat.
  3. Pro dlouhodobé potěšení z plavání by měla být kvalita vody pravidelně kontrolována. Pro zajištění čistoty je nejlepší najmout profesionální čističe bazénů. Filtrační, odtokové, osvětlovací a topné systémy také vyžadují pravidelné kontroly.

Plavání je zdraví

Který zahradní bazén je pro vás nejlepší?

Péče o vlastní tělo je nejdůležitější, protože je to jediné místo, kde musíte žít! Plavání je dobrý způsob sportu, který pečuje o vaše tělo, a také ideální způsob relaxace a péče o duši. Jen málo lidí má to štěstí, že může integrovat bazén do své vlastní zahrady. Pokud patříte mezi ty šťastlivce, investujte do kvality a do svých individuálních preferencí podle našich rad!

Který zahradní bazén je pro vás nejlepší?