Mezi pokojovými rostlinami existuje jeden pro každý vkus a styl. Ne každá místnost v moderním bytě je dobře osvětlená, takže se tam mnoha rostlinám nedaří. Naštěstí mezi pokojovými rostlinami existuje velké množství exemplářů, které se obejdou bez velkého světla. Důvod: jejich přirozené umístění není dobře osvětlené. Hledáte také pokojové rostliny do tmavých zákoutí? Zůstaňte s námi, protože v následujícím textu vytvoříme krátký portrét 5 stínovaných rostlin, které vás rozhodně inspirují pro vaši zelenou domácí dekoraci.

Pokojové rostliny pro tmavé zákoutí – máte k dispozici mnohostrannou paletu stínových rostlin

pokojové rostliny pro temná zákoutí Stylové interiérové ​​dekorace Zamioculcas

Pokojové rostliny pro tmavé rohy – begonie

Tato subtropická rostlina má malý růst, a proto je vhodná i do malých bytů. Je známý svými krásnými listy a barevnými květy. Je nenáročný a má více než 1400 druhů. Některé z nich jsou vhodné na balkon, jiné také do interiéru.

Mezi nimi jsou visuté, vzpřímené, keřnaté a popínavé druhy begonií. Pokud ale chcete pro obytnou část begonii, měli byste se rozhodnout pro listovou begonii. Aby begonie správně prospívala, doporučuje se teplota 20 stupňů Celsia.

Nedostatek světla nemá krásnou begonii

pokojové rostliny pro tmavé rohy begónie krásné barevné květy

Panenská kapradina

Teploty kolem 22 stupňů Celsia jsou pro dívčí kapradí nejlepší. Vysoká vlhkost a teplo pro tuto stínovou rostlinu nepředstavují problém, a proto je také velmi vhodná jako koupelová rostlina. Koupelna je dokonce ideálním místem pro dívčí kapradí. Toto je nejlepší místo pro péči o rostlinu, protože opravdu nepotřebuje nic jiného než pravidelnou zálivku a hnojení. Jinak je péče o tuto pokojovou rostlinu trochu obtížná, protože je velmi citlivá na umístění, zálivku a půdu. Kapradinu dívčí byste nikdy neměli stříkat, protože její listy pak zhnědnou.

Kapradina dívčí má rozkošné drobné listy

pokojové rostliny pro tmavé zákoutí kapradiny Adiantum jinan

Kopřiva barevná

Kopřiva barevná je malá a obzvláště oblíbená pokojová rostlina. Nemá žádné květiny, ale fascinuje nádherně měkkými, sametovými a tenkými listy. Můžete jej tedy nazvat typickou okrasnou listovou rostlinou. Barevná kopřiva se velmi snadno udržuje. Tuto rostlinu byste měli místo zalévání ponořit jednou týdně do vodní lázně. To podporuje vývoj listů. Ale protože mnoho rostlin ztrácí ve druhém roce svoji krásu, i při dobré péči, je vhodné pěstovat kopřivu barevnou z řízků rok co rok.

Barevná kopřiva je krásná listová rostlina

pokojové rostliny pro tmavé rohy barevné kopřivy Coleus scutellarioides

Dieffenbachia

Ve svém domově, tropických deštných pralesích, Dieffenbachia roste pod velkými stromy, a proto se používá ke stínu. Jejich listy mají nádherný vzor v různých barvách a variacích, které připomínají půvabné kresby. Tato nádherná stínovaná rostlina je bohužel jedovatá a měla by s ní být věnována zvláštní péče. Nejlepší je vyhnout se Dieffenbachii, pokud máte děti nebo domácí zvířata.

Velké listy Dieffenbachie vyzařují jedinečný styl

pokojové rostliny pro tmavé zákoutí Dieffenbachia velké pokojové rostliny

Meč kapradina

Kapradina meče ve skutečnosti dává přednost částečně zastíněným místům, špatně snáší velmi tmavá místa. Kapradiny meče rostou jako trvalky. Tato stálezelená a vytrvalá závěsná rostlina má velmi dekorativní letáky. Listy různých odrůd jsou různé. Filigránové listy kapradin mečů pocházejí z oddenku rostoucího na Zemi. Kapradina meče ve většině případů tvoří dlouhé listy, což z ní činí perfektní závěsnou dekoraci. Rostlina má také velmi dobré vlastnosti osvěžování vzduchu. Tato tropická pokojová rostlina má ráda teploty nad 20 stupňů Celsia.

Šermíř je oblíbená závěsná rostlina, která vyzařuje hodně svěžesti

pokojové rostliny pro tmavé rohy Adiantum caudatum

Pokud tedy chcete do temného rohu na chodbě vnést trochu zeleně nebo vyzdobit koupelnu bez oken, musíte si vybrat vhodný odstín mezi stínovými rostlinami. Kromě pokojových rostlin popsaných výše patří mezi nejoblíbenější stínové rostliny šípový list, dračí strom, jednokřídlý ​​konopný luk, zelená lilie, břečťan, palma Kentia, břečťan a housle obr. To, co hledáte, můžete najít v následující galerii obrázků!

Pokojové rostliny do tmavých zákoutí – konopné luk fascinuje svou exotickou krásou

pokojové rostliny pro tmavé rohy konopného oblouku

Zelené pokojové rostliny vypadají skvěle v barevném květináči

pokojové rostliny pro tmavé zákoutí Zamioculcas neobvyklé rostliny pro domácnost

Vneste do svých čtyř stěn nový nádech pomocí dlaně Kentia

pokojové rostliny pro tmavé zákoutí palmy kentia

Jednotlivé listy různých velikostí vytvářejí v místnosti dynamiku

pokojové rostliny pro tmavé rohy v různých velikostech

pokojové rostliny pro tmavé rohy barevné kopřivy neobvyklé listy

pokojové rostliny pro tmavé rohy jednokřídlé krásné bílé květy

pokojové rostliny pro tmavé rohy závěsné rostliny závěsný koš kapradiny meče

pokojové rostliny nacházejí vhodné rostliny pro tmavé zákoutí

pokojové rostliny pro tmavá zákoutí Dieffenbachia velkokvěté pokojové rostliny

pokojové rostliny pro temná zákoutí klasická kapradina s mečem

pokojové rostliny pro tmavé rohy meč kapradina kapradiny pro domácnost