Naše tělo ztrácí kolem 2 až 2,5 litru tekutin denně. V horkých dnech ztrácíme ještě více, až 4 litry za 24 hodin. Cítíme žízeň s prvním ztraceným litrem vody a s druhým ztrácíme funkci mozku. Pokud ztráta tělních tekutin pokračuje, mohou se objevit závratě a dokonce můžete omdlít. 30% nedostatku tekutin lze kompenzovat polévkami, ovocem a zeleninou, ale dalších 70% musí přidat tekutiny. Proto bychom dnes rádi hovořili o dobrých hasicích prostředcích žízně, které můžeme také použít ke kompenzaci ztráty vody v našem těle.

Dobré žízeň na svěží léto

uhasit žízeň osvěžujícími nápady na nápoje

Voda je nejlepší na uhasení žízně

voda hasí myšlenky na žízeň

Dobré hasicí prostředky na žízeň

 • Nejlepší hasicí prostředek na žízeň je a zůstává voda. Ať už perlivá nebo nesycená minerální voda, i když bez ní je mnohem lepší, nebo prostě neperlivá voda z vodovodu. To je nejlepší způsob, jak uhasit žízeň. Vodu lze pro změnu lépe ochutnat s pár kousky ovoce.
 • Nealkoholické nápoje také slouží tomuto účelu velmi dobře, ale pouze pokud nejsou příliš sladké, kyselé a intenzivní a obsahují málo kalorií. Nejlepší je připravit si lahodnou limonádu sami nebo smíchat čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu s vodou.
 • Čaje také docela dobře uhasí žízeň. Můžete míchat různé druhy dohromady, například bylinné a ovocné čaje, černé a zelené čaje. Necháme trochu vychladnout a přidáme čerstvou mátu nebo meduňku. Malé kousky zázvoru také poskytují větší svěžest. Pokud však chcete čaj mírně osladit, můžete použít sirup z černého bezu, rebarbory ​​nebo bobulí.

Spropitné: Na uhasení žízně dětí připravte ovocné nanuky, například ve formě kostek ledu. K tomu můžete použít různé kousky ovoce nebo pyré. Studená jídla bohatá na vodu, jako např B. Rajčata, okurky, melouny a jahody dokonale uhasí žízeň.

Grapefruitová limonáda s rozmarýnem

nápady na zhášení žízně z grapefruitové rosnarinové limonády

Hasiče žízně nesmí být příliš studené ani příliš horké

pijte čaj žízeň studené nápoje

Pijte pravidelně a při správné teplotě

Zpravidla byste měli vypít až dva litry tekutin denně. Ale v horkých dnech a při větší fyzické námaze se potřeba tekutin může zvýšit až čtyřikrát. Chcete -li nahradit minerály vylučované potem, měli byste pravidelně pít tekutiny, ještě než pocítíte žízeň nebo se vám vyschne v ústech. Pravidelný příjem tekutin předchází oběhovým problémům, bolestem hlavy a závratím.

Nealkoholické nápoje nesmí být příliš studené ani horké. Ledově studené nápoje na krátkou dobu uhasí žízeň, ale mohou způsobit žaludeční potíže. Na druhou stranu horké nápoje zvyšují pocení, a tak ztrácíte více tělesné vody.

Rádi bychom vám poskytli další dva recepty na uhašení žízně!

Nápoj z jablek, mrkve a pomeranče

studené nápoje nápady na potlačení žízně

Ingredience:

 • 100 ml pomerančového džusu
 • 100 ml jablečného džusu
 • 140 g nízkotučného jogurtu
 • 100 ml mrkvové šťávy
 • 1 čajová lžička dýňového oleje

Příprava

Všechny přísady dobře promíchejte tyčovým mixérem nebo mixérem. Nápoj můžete na krátkou dobu odložit do lednice nebo rovnou podávat.

Limonáda s melounem a mátou

melounové limonády nápady na potlačení žízně

Potřebné ingredience:

 • 1/2 středního melounu
 • 4 střední limety
 • 1 šálek minerální vody
 • 1 šálek listů čerstvé máty
 • Ledové kostky

Příprava

Melounovou kůru vyjměte a dužinu nakrájejte na kousky. Vymačkejte šťávu z limetek a mixujte všechny ingredience 30 až 60 sekund na vysoké úrovni v mixéru. Rozdělte do sklenic, přidejte kostky ledu a voilá! Váš nealkoholický nápoj je připraven!

Další inspiraci na potlačení žízně můžete získat z našich obrázků níže. Přejeme vám, abyste zůstali zdraví a užívali si drinky!

Zdravé osvěžení s avokádem a limetkami

  léto uhasí zdravé nápoje

Cool jahodovo-kiwi limonáda

jahodová kiwi limonáda způsobí, že uhasíte žízeň

Přidejte své oblíbené ovoce do sklenice vody

nápady na pití žízně letní nápady na pití

Nápoj z okurek a ananasu na horké léto

okurka ananas žízeň studené nápoje

Jahodová soda s kapkou limetkové šťávy

hasicí žízeň jahody meloun limonáda

Medový meloun a marocká máta

medový meloun marocký mátový čaj žízeň

Smíchejte různé druhy čaje a nechte vychladnout

čaj v létě potlačuje žízeň

Pijte pravidelně tekutiny

pijte vodu nápady na potlačení žízně

Broskvová limonáda jako letní nápoj

letní broskvová limonáda recept na potlačení žízně