banán zdravé banánové vitamíny jsou zdravé banány

 Banán zdravý! Co si většina lidí myslí?

Banány jsou nejlepší ovoce na světě a také by vám mohly okamžitě zlepšit náladu? To by mělo být pro mnoho čtenářů překvapivé, že? Protože to je asi příliš dobré na to, aby to byla pravda. Mnozí z nás milují banány. Zprávy, že jste zdraví, mohou být jen velmi prospěšné.

Původ a distribuce

zdravé banány jsou zdravé banány

Lidé jedí banány velmi dlouho. Přesně 4000 let. Byli známí a milovaní ve Středomoří již 3 století před Kristem. Dováželi je z Afriky Arabové. Portugalci byli zodpovědní za jejich přesun do Severní a Jižní Ameriky po 15. století. V současné době se tato rostlina dokáže rozšířit do více než 100 zemí.

Většina z nich je v Latinské Americe, následuje Asie a Afrika.

Zajímavosti

banán přísady banán zdravé kalorie banán

Kromě toho, že banány jsou velmi zdravé, existuje mnoho dalších zajímavých faktů o těchto plodech. Je to pátý nejoblíbenější produkt na celém světě, vedle pšenice, kukuřice a rýže. V Ugandě každý občan sní více než 220 kilo za rok. Můžete jej použít k přípravě předkrmů, hlavních chodů a dezertů.

V arabštině současné slovo pro banán znamená země.

V zemích Indie, Malajsie a Číny se věří, že se jedná o božské ovoce. Banány přinášejí zpět sílu mysli a ducha.

Banánovník

nutriční hodnoty banánů zdravé banány jsou zdravé banány

Banánovníky jsou někdy zaměňovány s palmami. Banánovník je velká tráva. Může dosáhnout až 12 metrů. Je to největší bylina na světě.

Existuje více než 100 druhů banánů. Téměř všechny jsou zdravé, ale nemusí nutně chutnat dobře. Nebo spíše nemohou být všichni dobře najedeni v drsném stavu. Mnozí jsou smaženi.

Banánové živiny – banán zdravý!

kalorie banánové živiny z banánů jsou zdravé pro banány a banány

Pouze samičí květy získávají ovoce. Obvykle mají protáhlý, válcovitý a trojúhelníkový tvar. Délka se pohybuje mezi 3 a 40 cm. Tloušťka je kolem 8 cm. Barva je světle žlutá, ale některé odrůdy mohou být načervenalé nebo zelené. Ovoce uvnitř může být bílé, žluté nebo oranžové. Na rozdíl od kultivovaných druhů jsou divoké druhy plné kulatých, pevných semen.

Všechny banány mají část izotopu draslíku 40. Je to ve skutečnosti radioaktivní. Banány získávají polovinu živin z brambor.

Proč jsou banány zdravé??

jsou banány zdravý banán zdravé kalorie banán

Začněme sportem a fitness. Obsahují spoustu kalorií, které ale během cvičení dodají spoustu energie a dají se rychle spotřebovat. Dva kusy stačí před tréninkem, abyste mohli hodinu a půl efektivně cvičit. Pokud se chcete zasytit, ale nechcete riskovat, že přiberete, pak jsou banány také velmi dobrým nápadem.

Banán je také velmi dobrý pro zdraví, protože obsahuje komplexní sacharidy. V organismu se rozkládají velmi pomalu, a proto se vyhnou příliš rychlému vzestupu krevního cukru. Sotva existuje jiné ovoce, které by obsahovalo více draslíku. Banán je super účinný jako profylaxe kardiovaskulárních chorob.

Lepší nálada

banán přísady kalorie banán banán zdravý

Pokud hledáte přírodní látky na pomoc s depresí, jsou banány také skvělou volbou. Mají vysoký obsah vitaminu B a to velmi přirozeným způsobem uklidňuje nervový systém. Tryptofan je tam také obsažen, a proto je také skvělý pro stejný účel. Kyselina asparagová má také toto ovoce. Je zásadní pro naše správné psychologické fungování.

Neutralizují kyseliny v žaludku a mají příznivý účinek proti rozvoji rakoviny tlustého střeva. Velmi pozitivně jsou ovlivněny také ledviny.

V některých ohledech však banán není zdravý

banánové vitamíny zdravé banány jsou zdravé banány

Banány jsou těžké jídlo. Měli by se jíst pomalu a ne více než dva za sebou. Rovněž byste neměli pít vodu bezprostředně poté. Musíte počkat alespoň hodinu.

Banány zahušťují krev, takže byste se neměli přejídat, pokud jste náchylní k příznakům tohoto typu. Suché banány mají 5krát více kalorií než ostatní. Pokud chcete více pektinu, banány by měly být nejprve tepelně zpracovány.

Banány jsou nejen zdravé, když jsou konzumovány

banán zdravé banánové přísady jsou zdravé banány

Banány jsou také zdravé, pokud jsou použity jako součást přírodních masek na obličej, pokožku a vlasy. Jsou velmi dobré na suchou i mastnou pleť. Obklady ze slupek pomáhají při bolestech hlavy.

Velmi dobré využití má také infuze ze slupek zeleného banánu. Můžete jej použít ke snížení krevního tlaku.

Zdravé sladké jídlo

recepty s banány banán zdravé banánové přísady

Máte rádi sladké a hledáte zdravou alternativu? Banány jsou rozhodně skvělým východiskem ze situace. Dalo by se s nimi udělat tolik zdravých sladkostí. Hledejte skvělé recepty hned teď.

Zdravé a chutné muffiny s banánem

banán zdravé recepty s banány jsou banány zdravé

Banán zdravý – přidejte k snídani banány

recepty na nutriční hodnoty banánů s banány zdravé banány

Čokoládovo-banánový mléčný koktejl

banán vitamíny recepty s banány banán zdravé

Vyzkoušejte domácí pleťovou masku s banány

jak zdravé jsou nano kalorie banán banán zdravý

Banán zdravý – celozrnné palačinky s banány k snídani

recepty s banány banánové přísady jsou banány zdravé banány zdravé

Chia semínko-banánový pudink

recepty s banány banán nutriční hodnoty banán zdravý