Kovové postele, jídelní stůl z masivního dřeva a oceli, robustní závěsné lampy, pohovka Chesterfield … Ve všech těchto interiérových prvcích je snadno rozpoznatelný styl průmyslového zařizování. Na to se dnes zaměřujeme. Obývací pokoje nebo ložnice v průmyslovém designu mají kouzlo starých dílen a pracovních hal a fascinují svým vlastním charisma. Každý, kdo usiluje o interiérový design v industriálním stylu, by měl prostě věnovat pozornost typickým rysům tohoto živého trendu. Sdílíme s vámi několik návrhů interiérového designu, jak můžete vnést styl průmyslového vybavení do svých čtyř stěn.

Nápady na interiérový design – Průmyslový design se stal skutečným životním trendem

nápady na výzdobu interiéru velká okna prostorný obývací pokoj

Nápady na interiérový design v industriálním stylu – co je pro tento styl bydlení typické?

Průmyslový styl života ve skutečnosti vznikl takříkajíc náhodou. Barevné sály z doby industrializace byly zdrojem inspirace pro tento živý trend. Zpočátku z čistě praktických důvodů využívaly dílny sochaři a malíři pro ateliéry a obytné prostory. Postupně se staly vzorem pro moderní interiérový design. Průmyslový design je tedy trendem interiérového designu, který je inspirován soupisem továren. Má své charakteristické rysy, takže jej nelze zaměňovat.

Pro tento životní trend je typická struktura otevřeného pokoje s malým nábytkem. Vnáší do místnosti pocit prostoru. Styl průmyslového zařizování je souhrou jednotlivých interiérových prvků. Viditelné nosné trámy a staré okenní rámy, robustní tovární lampy nebo elegantní závěsná světla, tmavě lakovaná ocel. Všechny mají své vlastní kouzlo, ale ve vzájemné kombinaci utvářejí zvláštní charakter industriálního stylu bydlení.

Průmyslový design je typický zejména pro prostorné a vzdušné lofty. Ale každý pokoj by mohl dostat loftový charakter s několika prvky, které jsou typické pro styl bydlení. Nedokončená a nedokonalá jsou bezpochyby klíčová slova, která správně popisují tento styl života.

Pro průmyslový design jsou charakteristické například holé stěny. Ve skutečnosti existuje několik možností pro návrh stěny v tomto stylu. Beton, kámen a cihla jsou vždy vhodnými alternativami. Člověk se spoléhá na holé a opotřebované zdi. Dekorace stěn je ve většině případů zbytečná.

Pokud jde o materiály, dřevo, kov a kůže tvoří krásný celek v průmyslovém obývacím pokoji. Skvělými prvky jsou ušlechtilá měď, nenatřená ocel a tmavé čalounění ve stylu Chesterfield.

Spolehněte se na holé stěny a podlahy, ale stále se nevzdávejte útulnosti

nápady interiérového designu obývací pokoj průmyslový design šedé tóny interiér

Šedá, černá a hnědá jsou běžné barvy v průmyslových interiérech. Antracit je další typickou barvou, která tento styl zařizování krásně nastavuje ve scéně. Atmosféru však bylo možné okořenit okrově žlutými, cihlově červenými nebo modrými a zelenými tóny. Místnost tak nepůsobí nijak zvlášť chladně a zbavíte se jakýchkoli efektů zakalené místnosti.

Abyste se vyhnuli nepříjemné atmosféře místnosti, osvěžte design interiéru několika vhodnými dekorativními prvky. Pěkné lampy, několik dekorativních polštářů, ovčí kůže nebo hovězí kůže jsou skvělými způsoby, jak vnést do průmyslového designu dynamiku.

Nábytek průmyslového designu má typický vzhled

nápady interiérového designu průmyslový design pohodlí moderní vzhled

Nábytek pro průmyslový design – co ho charakterizuje?

Místnost mohla být navržena zcela v industriálním stylu nebo zvýrazněna pouze samostatnými prvky. Rustikální interiér nebo interiérový design ve stylu venkovského domu má skvělé akcenty vkládáním jednotlivých kusů nábytku. Co ale definuje nábytek v průmyslovém designu?

the Nábytek průmyslového designu jsou stavby s charakteristickým designem. Průmyslový nábytek má drsný vintage vzhled. Především jsou funkční. Ty se vyznačují jasnými liniemi a kombinací materiálů. Masivní jídelní stoly, kovové jídelní židle, kožená křesla s kovovými konstrukcemi a samozřejmě charakteristická pohovka Chesterfield odrážejí jedinečnou atmosféru starých továren a dílen.

Nábytek v průmyslovém designu si můžete také postavit sami. Opětovné použití je proto ústředním aspektem tohoto stylu života. Takové kusy nábytku jsou také výrazem vaší vlastní kreativity. Originální poličku nebo útulnou sedací soupravu lze pohladit starými protějšky a dodá vašemu domovu pěkný nádech. Staré palety a boxy na jídlo jsou pro tento účel perfektní.

Nábytek v průmyslovém designu přináší kouzlo starých dílen a továrních hal do vašeho domova

nápady interiérového designu moderní útulný obývací pokoj odstíny šedé

Závěr: Moderní design interiéru je obvykle charakterizován snahou o dokonalost. Průmyslový design představuje zvláštní změnu v tom, že přikládá velký význam nedokončeným a nedokonalým. Tento trendový zařizovací styl tvoří průmyslový nábytek, spousta kovových, příhradových oken a robustní podlahy. Vyzařuje své kouzlo jak ve větších obytných prostorách, tak v omezených oblastech. Můžete si tedy také užít estetiku nedokonalosti ve svém domě!

Průmyslový design používá chladné materiály. Kov, cihla a kůže jsou dovedně kombinovány

nápady na design interiéru stylový obývací pokoj průmyslový životní styl