Pokud je váš domov uklizený, pravděpodobně jste chtěli ložnici do ložnice, kde si můžete pečlivě uspořádat oblečení, boty a bundy. Tyto typy skříní vyžadují hodně prostoru a to může být velký problém – zejména v malých místnostech nebo se šikmými stropy. Umístění šatny pod šikmým stropem není v žádném případě nemožným úkolem. V tomto příspěvku najdete několik užitečných nápadů a tipů pro plánování, které vám mohou pomoci. Příjemné čtení!

Šatna: výhody

šatna pod šikmým stropem lehká dřevěná

moderní šatna ze šikmého stropu z tmavého dřeva

atraktivní šatna se zrcadlovými čely

šatna pod šikmým stropem světle modrá

šatna pod šikmým stropem, klasický vzhled

Klasická šatna pod šikmým stropem

Šatní skříně s různým čelem a barvou

původní šatna se šikmým stropem

šatna pod šikmými stropy otevřené police

šatna pod variantami se šikmými stropy

Šatna je pro mnoho lidí stále luxusem, protože zabírá spoustu volného místa. Tento typ šatníku však nabízí řadu výhod – poskytne vám dostatek prostoru, abyste udrželi v pořádku všechny své kalhoty, sukně, šaty, halenky, trička, boty a bundy – skutečný sen každé ženy! Vypadají také obzvláště stylově, a pokud ladí se zbytkem nábytku, mohou vylepšit vzhled vaší ložnice. Není vůbec povinné kupovat drahý skříňový systém – v obchodech s nábytkem najdete obrovskou škálu různých modelů, které se hodí i do malých místností a pod šikmé stropy. Cena určitě nebude problém, jelikož si dnes takovou skříň může dovolit téměř každý.

Šatna jako dokonalé řešení pro místnosti se zkosenými stropy

moderní šatna se zrcadlovým šikmým stropem

hnědý šatník průchozí šikmý strop

bílá šatna se šikmým stropem

bílá šatna se šikmým stropem

šatna v černé barvě

šatna pod šikmým stropem se zrcadlem

Vestavěný šatník přístupný šikmý strop

šatna s vestavěnými světly pod šikmým stropem

velká šatna pod šikmým stropem

šatna se šikmým stropem

Šatna pod šikmým stropem může být dokonalým řešením pro váš byt. Pod šikmými stropy už opravdu mnoho místa nezbývá a stěhování dalšího nábytku je náročná práce – například položení postele pod sebe může každé ráno narazit do hlavy. Stejný problém existuje u pohovek a dalších sedacích prvků. Na druhou stranu šatna využije 100 procent dostupného prostoru. Jedinou obtížnou věcí je najít ten správný šatník pro váš šikmý strop.

Šatna pod šikmým stropem: možné varianty

Velká šatna se šikmým stropem

šatna pod šikmým stropem, originální design

šatna pod šikmým stropem dětského pokoje

Zkosený dětský pokoj, originální šatna

Šatna pod šikmým stropem

nízký šatník přístupný šikmý strop

Šatna vyrobená ze dřeva se šikmým stropem

Šatna, klasický šikmý strop

šatna v bílém šikmém stropu

šatna pod šikmým stropem původní bílé fronty dětský pokoj

Šatna pod šikmým stropem je funkční, nabízí mnoho pragmatických výhod a lze ji perfektně integrovat nejen do ložnice, ale také do chodby nebo obývacího pokoje. Buď si ho můžete postavit sami a ušetřit přitom spoustu peněz, nebo si můžete objednat speciální model od výrobce nábytku, který splňuje vaše individuální potřeby. V případě, že si neumíte představit, jak bude váš šatník vypadat, podívejte se na fotografie v naší galerii a nechte se jimi inspirovat!

Postavte si šatnu sami

Skříň do ložnice pod šikmým stropem v moderním designu

šatna pod šikmým stropem kreativní nápady

Šatní skříň z masivního dřeva se šikmým stropem

klasická šatna ze šikmého stropu ze světlého dřeva

Šatna pod šikmým stropem

Vestavěnou skříň do místností se šikmým stropem si ve skutečnosti velmi snadno postavíte sami – potřebujete pouze šatní tyč, jednoduché dřevěné police a závěs s krásným designem. Tato varianta je nejjednodušší, a také nejlevnější, a takovou šatní skříň můžete vyrobit nejen pod šikmým stropem, ale také kdekoli – stačí vám zbytečná plocha místnosti. Další možností je použít dvě staré skříňky různých výšek, které lze snadno umístit pod šikmý strop. Aby to vypadalo estetičtěji, můžete vyjmout dvířka skříněk a namalovat nebo tapetovat jejich zadní panely tak, aby odpovídaly barvě stěny. U druhé varianty lze místo skříněk použít i policové systémy.

Uvedení šatny do provozu – užitečné rady

šatna pod šikmým stropem v ložnici

šikmá stropní vestavba do původní šatny

vestavěná skříň pod šikmými skleněnými čely atraktivní design

šatna pod šikmým stropem originální designové nápady

šatna pod šikmým stropem, menší model

A na co byste si měli dát pozor při uvádění šatny do místnosti se šikmým stropem? Nejlepší je zvolit posuvné nebo skládací dveře, protože zabírají málo místa a jsou zvláště vhodné pro malé místnosti. Směr otevírání dveří je také velmi důležitý, protože klika by při otevření neměla narazit do zdi. Typ předních dveří a madel závisí na koncepci vybavení místnosti a ostatních kusů nábytku. Také byste si měli předem určit systémy organizace ve skříni, protože bude muset být rozdělena podle vašich potřeb. Nezapomeňte také na osvětlení – každé ráno vám mohou pomoci najít správné oblečení například speciální světla se senzory.