Aktuální trendy v zařizování vaší kuchyně

Mnoho kuchyní obsahuje ve svém designu klasické i moderní prvky. Důvody mohou být různé. Možná je to historický dům, jehož estetika musí být zachována, aniž by byla obětována moderní funkčnost. Nebo možná jsou členové rodiny různého věku a vy chcete něco pro každého?

Jak přinést klasiku a moderní pod jednu střechu a přitom dosáhnout bezproblémového vzhledu? Ve skutečnosti existuje několik strategií, které fungují dobře. Nyní chceme jednomu z nich věnovat zvláštní pozornost. Jde o kombinaci skla, dřeva a kovu v kuchyni. Tyto tři materiály se navzájem skvěle doplňují a skutečně zvýrazňují jejich vlastnosti. Současně jsou vzhledově rovnoměrně rozděleny mezi klasický a moderní design kuchyně.

Kombinujte kov, sklo a dřevo

Vybavení kuchyně dřevěné skříňky dřevěné detaily

Ať už jsou použity jako akcenty nebo hlavní prvky v kuchyni, můžete dosáhnout požadovaného efektu: Máte bezproblémovou kuchyň, která vzdává hold moderně i tradici.

Dřevěné skříně a doplňky z kovu                       

Světlá skandinávská kuchyně může také vypadat velmi klasicky, pokud je vybavena dřevěnými skříňkami.

Aby jejich vzhled vypadal trochu moderněji, měli byste je kombinovat s kovovými doplňky. Velká okna by zavedla sklo do hry. Vytvářejí zdravou atmosféru, ve které tradiční a klasická nádherně spolupracují současně.

Dřevěné skříně a kovové doplňky vytvářejí zdravou atmosféru

Kuchyňské vybavení ostrov dřevo a kov

Kuchyňský nábytek z kovu a detaily ze dřeva

Nábytek je dalším způsobem, jak zavést kov do interiéru. V místnosti můžete také distribuovat některé funkční předměty s dekorativním efektem. To by byl další způsob kombinace obou materiálů. V tomto případě hrají roli detailů. Přesto můžete vzhled spojit v kuchyňský dekor, který kombinuje tradiční a moderní prvky. Co si myslíte o lustru ze dřeva nebo skla??

Příklad dřevěných lustrů

Dřevěný lustr se změnou velikosti kuchyňského nábytku

Kuchyňský nábytek vyrobený ze dřeva hodně přispívá ke krásnému designu interiéru

Vybavení kuchyně dřevěné detaily kovové doplňky

Kovové a dřevěné rámy, skleněné povrchy

Když do kuchyně přichází více světla a máte pocit, že žijete v širší místnosti. Díky tomu je atmosféra útulnější a sklo je v mnoha ohledech také velmi praktické. Můžete se rozhodnout pro dřevěné nebo kovové rámy, aby skleněné povrchy harmonicky ladily s klasickými prvky v designu.

Skleněné povrchy vytvářejí v kuchyni harmonickou atmosféru

Kuchyňské vybavení skleněné povrchy

Vestavěné police ze dřeva

Chtěli byste trochu více tepla ve velmi moderní kuchyni? Pak toho můžete báječně dosáhnout s funkčním vestavěným nábytkem. Například police od podlahy ke stropu by byly skvělou volbou. Skvěle by vypadaly i v té nejmodernější minimalistické kuchyni. Jedná se o velmi praktické řešení pro každý městský byt, kde je vždy omezený úložný prostor.

Police od podlahy ke stropu jsou perfektní volbou

Kuchyňské vybavení vestavěné police ze dřeva

Kuchyňský ostrůvek nebo jídelní stůl ze dřeva

Můžete zachovat vše minimalistické, v kuchyni použít hodně skla a kovu a přesto doprostřed dát rustikální styl jídelní stůl nebo kuchyňský ostrůvek. Tato kombinace se vyskytuje také v mnoha designových kuchyních. Dům na venkově by byl vhodným kontextem pro takové vybavení kuchyně. Můžete si dopřát moderní luxus, ale zároveň rustikální nábytek odkazuje na vnější atmosféru.

Dopřejte si luxus s moderním dřevěným jídelním stolem

Vybavení kuchyně dřevěné detaily jídelního stolu

Ze všech těchto příkladů vidíme, že sklo, kov a dřevo se mohou v moderním interiérovém designu snadno vzájemně sladit. První materiál se používá zcela přirozeně samotnými okny. Kov je běžnou volbou příslušenství. Současně má zrcadlový efekt, který pomáhá učinit místnost otevřenější a útulnější. V tomto moderním kontextu vytváří dřevo útulnou atmosféru. Současně, když jsou tyto tři materiály smíchány, vytvářejí se přirozené kontrasty a nastavují se skvělé vizuální akcenty.

Příklad dřevěného kuchyňského ostrůvku

Kuchyňské vybavení vestavěné police z dřevěného ostrůvku

Typický a klasický dřevěný jídelní stůl

Vybavení kuchyně jídelní stůl ze dřeva

Skleněné povrchy jsou v mnoha ohledech velmi praktické

Kuchyňské vybavení detaily skleněných ploch ostrůvků

Klasická a moderní kuchyně ze dřeva

Vybavení kuchyně dřevěné skříňky dřevěné detaily kovové doplňky

Kov je běžnou volbou pro příslušenství

Kuchyňské vybavení ostrov skleněné povrchy

Velmi praktický kuchyňský ostrůvek ze dřeva

Vybavení kuchyně Kuchyňský ostrůvek ze dřeva a kovu

Vybavení kuchyně Kuchyňský ostrůvek ze dřeva