Trvalé odstranění chloupků je možné i doma

Každá žena sní o tom, že se už nikdy nebude muset holit, epilovat nebo voskovat. To se stává velmi důležitým problémem, zejména v létě, protože holení každý den není jen na obtíž, ale může také dráždit pokožku a způsobit pupínky. Návštěva kosmetického studia není zrovna levná a zabírá drahocenný čas. Budeme proto hledat interní metody, které umožní trvalé odstranění chloupků bez nákladných ošetření a potíží s pravidelnou epilací nebo voskováním. K odstranění chloupků se používají různé metody, některé bolestivé. Mnoho lidí si již může dovolit nejnovější zařízení IPL na trhu. Nabízejí trvalé odstranění chloupků bez bolesti a podráždění pokožky, na jakékoli části těla a doma, kdykoli máte čas a chuť.

Trvalé odstranění chloupků s epilací – levné, ale ne pro každého

Epilátory a zastřihovače pro ženy

Klasické metody odstraňování chloupků, jako je holení, voskování nebo epilace, stále používá mnoho žen a mužů. Výsledky jsou dobré, ale nejsou dlouhodobé a vlasy rychle rostou. Léčba určitých částí těla je často únavná a dokonce bolestivá. Epilátor koupíte v každém obchodě s elektronikou za zhruba 25 eur. Celá sada s různými nástavci a dalším příslušenstvím stojí 90 až 100 eur. Ve srovnání s profesionálním voskováním v kosmetickém studiu máte tyto peníze venku na 2 měsíce. Jakkoli to zní levně, epilace není pro každého. Někdy je to bolestivé a je vhodnější pro necitlivé části těla. Pokud jde o linii bikin a podpaží, musíte být nebojácní a necitliví na bolest. Nevýhodou je, že krátké vlasy často nelze zachytit a kůže trpí červenými skvrnami nebo zarostlými chloupky.

Voskování – doma i v kosmetickém studiu

Voskovat doma může každý

Voskování může být teplé – zahříváním v tekutém stavu nebo za studena na proužky. Studený vosk na proužky koupíte v každé drogerii a proužek je třeba před použitím krátce ohřát mezi rukama. Nejlepší pro menší oblasti pokožky, ale také pro nohy. Teplé voskování lze provést i doma. Po zahřátí se teplý vosk změní na viskózní hmotu, která se nanáší na kůži špachtlí. Poté se přitiskne proužky rouna a poté se odloupne proti směru růstu. Metoda je také bolestivá, ale zaručuje bezsrstou pokožku po dobu minimálně 3 týdnů. Nevýhodou jsou záněty kůže a vznik pupínků. Cukrování je alternativou k vosku. Funguje to přesně jako voskování, ale místo vosku se zde používá speciální cukrová pasta.

Depilační krém a břitva – rychlé, ale ne trvalé

Depilační krémy a holicí strojky může používat kdokoli doma. To lze provést rychle, ale v žádném případě trvale. Doporučuje se pouze v extrémních případech. Při pravidelném holení vlasy posilují a velmi rychle rostou. Kůže nohou se navíc cítí jako vousy muže.

Trvalé odstranění chloupků laseremLaserové odstranění chloupků pro trvalé výsledky

Léčba laserem je považována za zvláště účinnou a trvalou. Měli by je však provádět pouze odborníci nebo dermatologové. Po některých postupech lze pozorovat viditelné výsledky. Finančně je tato metoda velmi stresující a není vhodná pro domácí použití. Pro domácnost existují laserová zařízení, ale ta jsou mnohem slabší než ta lékařská. Tento typ laserového ošetření by však měl být používán s opatrností. Po laserovém ošetření je slunce, solárium a sauna na několik dní tabu.

Permanentní odstranění chloupků světlem (IPL – Intenzivní pulzní světlo) – bezbolestné a trvalé

IPL ošetření pro trvalé odstranění chloupků

Během léčby IPL zařízení vyzařuje krátké intenzivní světelné impulsy, které ničí vlasové folikuly a postupem času vlasy samy vypadávají. Metoda je podobná laserové metodě a na rozdíl od laseru je ošetřeno několik vlasů současně. Depilaci pomocí zařízení IPL lze opravdu nazvat spolehlivou. Nejlepší a nejmodernější metodou pro trvalé odstranění chloupků doma je ošetření IPL. Probíhá bezbolestně, bez podráždění pokožky a šetří čas. Nyní jsou na trhu pro domácí použití relativně levná zařízení IPL, která mají samozřejmě mnohem slabší účinek než v kosmetickém studiu, ale přinejmenším dělají to nejlepší s dobrým výsledkem. Před úpravou IPL je důležité si oholit vlasy, protože tímto způsobem světelné impulsy nerušeně pronikají do hloubky vlasového folikulu.

Pro lepší výsledek věnujte pozornost době léčby

Permanentní depilace celého těla

IPL pro ošetření celého těla

Dokonalé nohy navždy

Ošetření horního rtu laserem

IPL zařízení pro domácnost

Laserové ošetření pro dokonalé nohy

Nechte se ošetřit profesionálem

Nejnovější zařízení IPL na trhu  Voskování - stále relevantní