Většina dnešních profesí je jen stěží spojena s fyzickou aktivitou. Ale naopak. Miliony lidí dnes pracují v kanceláři nebo ve své domácí kanceláři a vsedě tráví průměrně 8 hodin denně. Po své každodenní práci často sledují televizi, čtou knihu, hrají videohry nebo surfují po internetu – všichni zase seděli. Jen málo z těchto lidí věnuje pozornost svému držení těla a ergonomii na pracovišti.

Když jste zaplaveni úkoly, je snadné nemyslet na správnou polohu vsedě. Člověk na to často myslí jen tehdy, když se objeví bolesti zad nebo krku, ramen, paží, nohou a hlavy a křeče. Dnes vám připomeneme, jak důležité je pro naše zdraví a produktivitu správné sezení v práci i v každodenním životě. Ukážeme vám také, na co se zaměřit při výběru dokonalého stolu pro domácí kancelář.

Jak výškově nastavitelné a konfigurovatelné stoly zlepšují ergonomii v kanceláři

Ergonomie na pracovišti a proč je tak důležitá

Ergonomie nebo ergonomie je nezbytnou součástí našeho každodenního života. Jedná se o moderní vědu, která studuje interakci mezi lidským tělem a objekty v pracovním prostředí. Hlavním cílem ergonomie je zvýšit produktivitu práce pomocí uživatelsky přívětivých a pohodlných produktů.

Pokud vaše pracovní prostředí není individuálně a ergonomicky navrženo, křeče a bolest se časem vyvinou. Ty postupně poškozují vaše zdraví, kazí vám náladu a tím snižují produktivitu. Existuje však řada věcí, které můžete pro zlepšení ergonomie na pracovišti udělat:

Předpokládejte správnou polohu sezení: Úplně první a nejsnadnější věc, kterou můžete pro zlepšení ergonomie pracoviště udělat, je správně sedět. Ze začátku vám to může připadat obtížné, protože špatná poloha vsedě je špatný a tvrdohlavý zvyk. Zůstaňte motivovaní a stejně vytrvalí!

Upravte správně židli, stůl a monitor: Upravte výšku a úhel židle, stolu a monitoru podle způsobu práce a své individuální výšky. spropitné: Vzdálenost mezi očima a obrazovkou by obecně měla být mezi 50 a 100 cm. Pokud vzdálenost znesnadňuje čtení, zvyšte velikost písma svých programů pomocí nastavení počítače.

Správná organizace vašeho kancelářského stolu: Používejte stolní organizéry a mějte vše, co potřebujete pro svou práci, po ruce. Vyhněte se čistě dekorativním věcem, které vytvářejí nepořádek.

Dělejte si časté přestávky ve cvičení: Netrávte seděním déle než hodinu. Často vstávejte a zhruba 5 minut cvičte lehká cvičení. Zde jsou zvláště doporučována cvičení tabata.

Stejně jako výškově nastavitelné a konfigurovatelné stoly se ergonomie na pracovišti zlepšuje každou hodinu, kdy vstanete

Jak vybrat správný kancelářský stůl

Dobrý stůl pro domácí kancelář musí splňovat řadu požadavků, aby skutečně zlepšil ergonomii na pracovišti. Musí být stylový, pohodlný, funkční, odolný, robustní, snadno udržovatelný a v neposlední řadě šetrný k životnímu prostředí. Nejedná se o několik výběrových kritérií, ale všechna jsou nesmírně důležitá.

Zamyslete se také nad účelem vašeho kancelářského stolu. Pokud například pracujete hlavně s počítačem, notebookem, telefonem a dalšími elektronickými zařízeními, můžete si vybrat relativně menší kancelářský stůl. Pokud jej však používáte pro kreslení a skicování, měla by mít pracovní plocha alespoň 140 x 70 cm. Kancelářský stůl této velikosti samozřejmě také zabírá mnohem více místa. Mělo by tedy být sladěno s volným prostorem vaší domácí kanceláře.

Jak výškově nastavitelné a konfigurovatelné stoly zlepšují ergonomii na pracovišti

Ke zlepšení ergonomie na pracovišti nestačí vybrat stůl s velkou pracovní plochou. Jeho výška by také měla odpovídat vaší výšce a preferovanému způsobu práce. Stále oblíbenější je například práce ve stoje nebo kombinace sezení a stání.

Aby byl váš neustále se měnící způsob práce co nejpohodlnější, jsou elektricky výškově nastavitelné a konfigurovatelné stoly ideální volbou. Na internetu dnes najdete mnoho různých kalkulaček ergonomie, které vám pomohou přesně zjistit, jak vysoká by měla být vaše židle, stůl nebo obrazovka.

Pokud jde o materiály, ze kterých je stůl vyroben, vždy volte masivní dřevo s ocelovým rámem. I přes vyšší cenu jsou tyto modely velmi stylové, odolné, robustní a šetrné k životnímu prostředí. V tomto ohledu to můžeme udělat pouze my Stoly z masivního dřeva od ekomia doporučit.

Jak fungují výškově nastavitelné a konfigurovatelné stoly, které zlepšují ergonomii pracovního stojanu domácí kanceláře

Ergonomie na pracovišti není luxus, je to nutnost. Sedět nebo stát několik hodin je při moderní každodenní práci nevyhnutelné. Ale stále existuje několik věcí, které můžete udělat pro zlepšení svého zdraví a produktivity.

Jak výškově nastavitelné a konfigurovatelné stoly zlepšují ergonomii na pracovišti, ergonomické stoly a židle