domácí kancelář moderní kancelářské nábytkové stoly výkonné židle skříně police

Optimální ergonomie a dynamika v domácí kanceláři

Pokud pracujete doma, potřebujete klidný, ale také kreativní prostor, ve kterém převládá nezbytná pracovní atmosféra. Správný návrh domácí kanceláře je proto velmi důležitý, protože může být individuální, ale také by neměl rušit práci. Úkol, který často není pro mnoho pracovníků v domácí kanceláři tak snadno realizovatelný – se správným nábytkem, barvami a chytrým rozdělením však funguje, takže od nynějška se pozornost konečně soustředí na inspiraci.

Důležitý nábytek a zařízení

Pracovnu lze zařídit v mnoha různých podobách, ať už s několika kontrastními barvami, teplými hnědými tóny nebo v ušlechtilém stylu podkroví. Ale bez ohledu na to, který design je nakonec vybrán, některé důležité komponenty by v žádném případě neměly být opomíjeny. Nábytek je definován hlavně některými důležitými kusy nábytku a různými doplňky:

domácí kancelář moderní kancelářský nábytek lehká dřevěná dýha pokojová rostlina palma výkonná židle ergonomické kancelářské vybavení

Police pro složky, soubory a knihy jsou ve studii nepostradatelné. V místnosti by mělo být k dispozici mnoho úložného prostoru, ale není vždy snadné jej implementovat, protože většina studoven má zároveň omezený prostor. Z tohoto důvodu jsou ideální multifunkční desky, které jsou obvykle modulární a lze je kombinovat. Mohou být znovu a znovu přizpůsobeny nejrůznějším pokojovým situacím a jsou ideálně přizpůsobeny individuálním potřebám rezidenta. Po připevnění na zeď lze vytvořit spoustu úložného prostoru, přičemž takový systém může při umístění v místnosti sloužit jako stylový předěl místnosti. Police a skříně však nemusí být vždy ryze praktické: v mnoha kancelářích mají primárně reprezentativní účel, takže designu je věnována větší pozornost. Typickým příslušenstvím, které by v domácí kanceláři nemělo chybět, je také koš na papír a stolní lampa. V některých kancelářích jsou často také speciální stojany na časopisy. V současné době mají několik funkcí, protože nejenže připravují správné časopisy, ale také slouží jako dekorace na zeď, samostatně stojící umění nebo dokonce posezení.

Při této příležitosti také nesmíme zapomenout na rostliny. Článek o www.buerostuhl24.com vysvětluje, že práce v zeleném prostředí zvyšuje pohodu a je také zdravější. Zde je však důležitější použít rostliny z jihu, protože nereagují tak citlivě na roční období a zůstávají zelené a vitální i v chladnějších měsících. Doporučují se například subtropické rostliny jako odrůdy Ficus a Dracaena nebo palmy Kentia a Areca.

domácí kancelář pokojová rostlina palmové zelené rostliny

Správné barvy

Pokud ve studii čeká renovace, může a měla by být použita přímo k odpovídajícímu vybarvení kreativních místností. Některé barvy stěn jsou pro tento účel vhodnější než jiné, protože podporují pracovní postup a vytvářejí nejlepší podmínky pro produktivní práci. Hodí se například žlutá, červená nebo oranžová-mají nervově posilující, stimulační a výkon posilující účinek. Vhodné jsou také studené barvy stěn, jako je modrá, v místnostech s přímým slunečním zářením působí chladivě a uklidňujícím dojmem, ale zároveň zprostředkovávají funkčnost a objektivitu. Zde byste tedy měli předem zvážit: měla by být nálada klidnější a koncentrovanější nebo aktivizující a stimulující? Mimochodem, černobílé studovny jsou někdy méně vhodné, protože zářivě bílá kancelář namáhá oči. Na druhou stranu by černá neměla na desce převládat, zvláště pokud hodně pracujete s papírem – protože pak existují silné kontrasty, které jsou pro oko také obtížné.

domácí kancelář moderní kancelářský nábytek kancelářské vybavení barva stěny modrá

Stůl a psací židle

Pokud chcete jen zrekonstruovat svou pracovnu, obvykle již máte stůl a správnou židli. Přesto je vhodné se přesně zeptat, zda je současný nábytek opravdu vhodný a dokáže ergonomicky přesvědčit. Na stole je nejdůležitější to, že je výškově nastavitelný, jinak byste měli věnovat pozornost tomu, jak a kde se používá. Prostor pro nohy, pohodlný odpočinek paží a vzpřímená poloha sezení jsou důležité, ale zároveň by měly nabídnout dostatek prostoru pro všechny dokumenty, zapadnout do místnosti a snadno se nastavit. Schoener-wohnen.de vytvořil komplexní průvodce, který vám pomůže vybrat správný stůl.

Stolní židle je minimálně stejně důležitá. Nyní existuje řada ergonomických modelů, které jsou snadné pro záda a páteř. Je třeba věnovat pozornost celé řadě důležitých základních funkcí, jako je nastavitelnost výšky sedadla, dobrý houpací mechanismus, nastavitelné opěradlo a nastavitelné loketní opěrky. Podrobnější test s mnoha tipy je k dispozici na Eko test.

domácí kancelář moderní kancelářský nábytek kancelářské vybavení stůl židle stůl ergonomický

Tomu by se mělo ve studii lépe vyhnout

Přestože existují některá praktická a důležitá opatření, která zefektivňují a usnadňují domácí kancelář nebo zajišťují atraktivní design, existuje také řada typických no-go, kterých by se studie měla vyvarovat. Ve skutečnosti jsou stále často zastoupeni a zajišťují, aby práce někdy nešla tak rychle nebo byla dokonce vyloženě omezována. Je proto třeba se vyvarovat následujících „vylepšení k horšímu“:

  • Zamotané kabely

Čím více elektronických zařízení existuje, tím obtížnější je správně uložit všechny kabely. Zde může pomoci takzvaná kabelová chobotnice, pomocí které lze rychle eliminovat nebezpečí zakopnutí. Připevnění kabelových kanálů se také preventivně vyplatí a nyní existuje řada stolů, které již mají vhodná zařízení pro vedení kabelů. Další praktické tipy proti nepořádku kabelů doma odhalí heim.de.

  • Najděte klid, vyhněte se chaosu

Není vždy snadné izolovat domácí kancelář od spolubydlících a soustředit se v klidu na svou práci. Z psychologického hlediska je ale také vhodné umístit pracoviště tak, aby se daly zavřít alespoň dveře, abyste mohli v klidu přemýšlet. Jinak by výhody domácí kanceláře rychle zastaraly.

domácí kancelář moderní kancelářský nábytek kancelářské vybavení výkonná židle kožené černé nástěnné police kancelářský nábytek

  • Vstávejte pravidelně

Práce v domácí kanceláři může vyžadovat dobré sezení, ale zároveň je také důležité, abyste si pravidelně protahovali nohy. V ideálním případě se tělo trochu uvolní po každé hodině – protože takové mobilní pracovní chování brání fyzickému poškození, ať už jde o cukrovku nebo onemocnění koronárních tepen.

  • Žádné sklo

Při výběru stolu je třeba hodně zvažovat, ale často je rozhodující také vzhled. Přestože skleněné stoly vypadají stylově a moderně, ve studii se zatím neosvědčily. Protože je sklo studené a domácí pracovník se proto vždy automaticky pokusí nepřijít do kontaktu se skleněnou deskou. To znamená, že paže se neustále zvedají a může dojít k tendinitidě.

  • Obejděte se bez notebooku

Notebook by neměl být používán delší dobu, protože nevyhovuje pracovním právním předpisům VDU. Místo toho by měla být obrazovka nejméně 50 centimetrů od vašeho obličeje a umístěna v úrovni očí. Držení těla také není díky notebooku ideální. Pokud doma nemáte počítač, můžete k nápravě použít připojenou klávesnici, přídavnou obrazovku a myš.

domácí kancelář moderní kancelářský nábytek ergonomický stůl židle míč domácí kancelář moderní kancelářský nábytek kancelářské vybavení přenosný počítač zdravá práce ergonomický domácí kancelář moderní kancelářský nábytek stůl židle ergonomický notebook