Teplo tedy v létě zůstává venku – nejúčinnější tipy

Je dokázáno, že déšť, sníh a sluneční svit jsou tématem Small Talk číslo 1! Pokud v každodenním životě vedete „malý rozhovor“ mezi dveřmi a závěsem, například na autobusové zastávce, mluvíte téměř vždy o počasí – a to se jen málokdy projeví dobře.

Většina lidí nejhůře trpí extrémními vedry, když jsou doslova zasaženi vlhkým vzduchem, když ráno vstávají. Téměř každý si přeje, pokud je venku mokro a zima, aby bylo léto tady. Ale když už je konečně tam, lidé naříkají a naříkají kvůli vysokým teplotám. Zvlášť když se vaše vlastní čtyři stěny během dne promění v saunu a uvnitř je tepleji než venku.

Následujících pět tipů účinně pomáhá udržovat interiéry co nejchladnější, a to i ve dnech, kdy teploměr stoupá nad 30 stupňů.

Letošní pobyty v teple mimo nejúčinnější tipy

Izolujte, zatemněte a vyvětrejte – teplo tak zůstane venku

Všechno stojí nebo padá s dobrou izolací stěn a střechy, která chrání před chladem v zimě a před teplem v létě. To je třeba vzít v úvahu při stavbě nebo nákupu domu nebo bytu. Stejně tak, zda jsou před okny stromy, které v zimě propouštějí vzácné světlo, ale v létě poskytují příjemný stín. Důležitá je také pevná kamenná podlaha, která v teple příjemně chladí (v zimě se pokládají koberce).

Vše, co se z hlediska tepla vůbec nedostane dovnitř, nemusí být nákladně ani pracně znovu vynášeno.

Okna vytvářejí v obytných prostorech jakýsi skleníkový efekt. Když světlo prochází sklem, energie se přemění na teplo, které se hromadí uvnitř stěn. Stínění tabulí může snížit sluneční záření až o 75 procent.

Tepelná ochrana zvenčí i zevnitř je spojena pro obzvláště důmyslnou technologii blokování pro vysoké teploty.

– Externí tepelná ochrana: nechte namontovat žaluzie, rolety nebo markýzy. Pozor: Pro zásahy do stavební konstrukce je nutné získat souhlas pronajímatele.

– Tepelná ochrana zevnitř: žaluzie / rolety, záclony nebo zástěny, které také chrání část slunečního světla.

– Ochranné fólie proti slunci, které lze aplikovat venku nebo uvnitř, snižují teplo o 86 procent a propouštějí pouze jedno procento škodlivého UV záření. Chrání nábytek před vyblednutím, zlepšují vnitřní klima a vyhýbají se nenáviděnému oslnění na obrazovce TV nebo PC (fólie na ochranu před sluncem je k dispozici v dobře zásobeném železářství nebo online https://de.windowfilms-online.com/fensterfolien-aussen/).

Správné větrání je dalším užitečným opatřením pro boj s nadměrným teplem ve vaší domácnosti. To se děje brzy ráno, pozdě večer a / nebo v noci. Ideální je křížové větrání s dokořán otevřenými okny.

Velké zdroje tepla v domě, například počítače, plazmové televizory nebo jiná elektronická zařízení, by měly být používány pouze tehdy, když jsou v době vysokých venkovních teplot skutečně potřebné. Protože je boj proti teplu zcela nesmyslný, zároveň v místnosti vzniká zbytečné teplo.

Pokud je uvnitř opravdu horko, postavte před otevřená okna misky s vodou, malé pokojové fontány a / nebo vlhké plachty (můžete také namočit závěsy) – pomalé odpařování kapaliny postupně snižuje pokojovou teplotu. Navíc vzduch proudí zvenčí, již ochlazený.

Klimatizace a ventilátor – s plným výkonem proti horku

Aby se teplota v místnosti snížila na rozumně snesitelnou úroveň, používá mnoho lidí klimatizaci nebo ventilátory.

Na tom není v podstatě nic špatného. Je však třeba mít na paměti, že s klimatizačním systémem jsou kromě značné pořizovací ceny také vysoké provozní náklady v důsledku spotřeby energie. Neexistuje žádná stopa udržitelnosti ani šetrnosti k životnímu prostředí, protože i zařízení s třídou účinnosti A spotřebovávají hodně elektřiny.

Přestože ventilátory nechladí a při provozu také generují malé teplo, přesto zajišťují v místnosti příjemný průvan.

Co dalšího pomáhá proti „opičímu vedru“

Zde je několik dalších tipů, jak se trochu zchladit, když venku z oblohy svítí slunce a oběh je v suterénu:

– Noste „chladný“ oděv z přírodních vláken vzdušných střihů a světlých barev, používejte tenké peřiny a saténové povlečení. Venku si dejte volný slaměný klobouk.

– Nechte každou chvíli přejít studenou vodu po vašich zápěstích.

– Pijte vlažné a sprchujte se – studený způsobí, že tělo působí proti jeho zahřátí.

– Noční košili krátce vložte do mrazáku, než si ji obléknete.

– V lednici uchovávejte deodoranty a spreje na termální vodu na obličej a tělo.

– Vložte vložky do bot přes noc do lednice.

– Několikrát denně potírejte spánky a zápěstí mentolem.

– Přeměňte láhev s horkou vodou na studenou: naplňte ledovou vodou, vložte ji krátce do mrazicího oddílu a poté ji vložte mezi stehna.

– Několik kapek čajovníku nebo mentolu v šamponu několik hodin chladí pokožku hlavy.

– Když pot volně proudí, musíte tělu dodat důležité minerály: čaj lehce osolte a pijte vlažný.