V dnešním moderním světě jsme obklopeni novými technologiemi a stále více novými technickými pojmy. Mnoho z nich bude se slovem "Chytrý" kombinované, což však samo o sobě znamená málo. Nejnovější v této oblasti je takzvaná chytrá domácnost.

Inteligentní dům je celkově multifunkční, poloautomatický obytný prostor, který je připojen k takzvanému internetu věcí (IoT) a je řízen pomocí mobilních technologií. K tomuto účelu se obvykle používá smartphone, tablet, chytré hodinky nebo hlasový asistent, které jsou vybaveny příslušnými mobilními aplikacemi. Pokud potřebujete moderní a kompatibilní zařízení, můžete si ho pořídit zde Kupte si tablet. V dnešní době pokročila technologie chytré domácnosti tak daleko, že se stále více přibližuje vědeckofantastickému světu knih, filmů a videoher. V dnešním článku vám prozradíme nejdůležitější výhody, které chytrá domácnost majitelům domů přináší.

Použití tabletu v inteligentní domácnosti - jaké jsou výhody myšlenky inteligentní domácnosti

Pohodlí

Je těžké uvěřit, že první tablet, takzvaný GriDPad, byl vynalezen v roce 1989. První smartphone se dostal na trh až v roce 1992. Od té doby se chytré technologie dramaticky změnily a zlepšily. Dnes je téměř plně automatizovaný. To je také jedna z největších výhod chytré domácnosti. Dobře sladěný a naprogramovaný systém zařízení může fungovat poloautomaticky na pozadí vašeho každodenního života, zatímco vy věnujete pozornost důležitějším věcem.

Například si můžete do svého domova nainstalovat pohybové senzory, které dají vaší chytré domácnosti vědět, když jste doma. Můžete naprogramovat inteligentní osvětlení na chodbě a klimatizaci v obývacím pokoji, aby se automaticky zapnula, když systém detekuje vaši přítomnost. Jakmile si sundáte boty a vejdete do obývacího pokoje, světla na chodbě se sama vypnou. Každou z těchto kombinací aktivit lze ovládat a upravovat ze smartphonu nebo tabletu.

Chytrá domácnost se stává obzvláště praktickou, když je několik zařízení kombinováno také s hlasovým asistentem. Můžete například nastavit příkaz „Movie Night“, který zapne televizní a audio systémy a postupně změní osvětlení ve vašem obývacím pokoji na předem nakonfigurovanou úroveň osvětlení.

Použití tabletu v inteligentní domácnosti - jaké jsou výhody inteligentní automatické domácnosti

Zde je několik dalších úžasných příkladů, které vám inteligentní dům může poskytnout:

  • Chytrá lednička, která skenuje zakoupené produkty, sleduje jejich minimální trvanlivost a vytváří si osobní nákupní seznam.
  • Kávovar, který automaticky vaří vaši ranní kávu v předem nastavenou dobu, například včas pro váš budík nebo jakmile vstanete z postele.
  • Robotický vysavač, který automaticky čistí, jakmile něco spadne na podlahu, a vrátí se do své stanice, aby vyprázdnil svůj kontejner nebo dobil baterii.
  • Automatické krmné stanice, které dodávají krmivo pouze v určitých předem stanovených časech.
  • Automatický zahradní postřikovač, který monitoruje vlhkost půdy a zavlažuje zelenou plochu pouze tehdy, jsou -li hodnoty nízké.
  • Robotická sekačka, která sleduje délku trávníku a automaticky ho seká, když tráva dosáhne určité výšky.

Použití tabletu v chytré domácnosti - jaké jsou výhody ozvěny hlasového asistenta

Energetická účinnost

Na první pohled instalace více zařízení doma nevypadá nijak zvlášť energeticky efektivně. Vždyť také potřebují elektřinu. Statistiky však ukazují, že inteligentní dům může být ve skutečnosti až o 40% energeticky účinnější než běžný dům. Jak je to možné??

Odpověď na tuto otázku spočívá v detailech. Na jedné straně jsou žárovky kompatibilní s inteligentní domácností výhradně LED diody. Jak většina z nás již roky ví, šetří mnoho elektřiny a jsou také velmi odolné.

Hlavním způsobem, jak může inteligentní dům ušetřit tolik energie, je použití moderního inteligentního termostatu. To je často také kombinováno se snímačem pohybu. Chytrý termostat se dokáže rychle přizpůsobit vašemu chování a dokonce znát předvolby pokojové teploty pro určité místnosti. Například většina z nás spí lépe, když je ložnice o několik stupňů chladnější než obývací pokoj. Topení nebo klimatizace se zapne, jakmile vstoupíte do určité místnosti. Po opuštění místnosti se sníží nebo vypne, v závislosti na vašich preferencích.

Použití tabletu v chytré domácnosti - Jaké jsou výhody používání tabletu pro chytré nápady doma

bezpečnost

Sledovací kamery nejsou žádnou novinkou. Možnost jejich integrace do automatizace chytré domácnosti však rozhodně je. Váš záznam lze kdykoli sledovat živě a vzdáleně ze smartphonu nebo tabletu.

Kromě pohybových senzorů můžete investovat také do inteligentního senzoru pro vodu, kouř, plyn a další domácí nebezpečí. To vás informuje v případě poruchy pomocí mobilního upozornění nebo alarmu. Poté můžete zastavit vodní potrubí a zavolat hasiče hlasovým povelem.

V neposlední řadě je instalace chytrého zámku předních dveří dalším oblíbeným způsobem, jak zlepšit zabezpečení domova. U tohoto zařízení lze přední dveře otevřít pouze pomocí kódu PIN, otisku prstu nebo mobilního telefonu. Nejnovější modely jsou dokonce schopné rozpoznávat tváře.

Použití tabletu v chytré domácnosti - jaké jsou výhody inteligentního zámku předních dveří

Chytré domácí systémy jsou bezpochyby budoucností moderních technologií. Stále více lidí má doma nejen klasická chytrá zařízení jako tablet, smartphone nebo hodinky, ale také hlasové asistenty a další téměř futuristické věci. Další krok směřuje k chytrým městům a my můžeme jen stěží čekat!

Používání tabletů v chytré domácnosti - jaké jsou výhody inteligentních měst