Sbírky Louis Vuitton Cruise jsou často vystavovány na nádherných místech po celém světě. Fantastická představení už byla v Niterói Museum of Contemporary Art v Rio de Janeiru a v domě Boba Hope v Palm Springs, který navrhl slavný návrhář John Lautner. Letos ale máme zatím asi nejatraktivnější místo konání. To je ono Muzeum Miho v Japonsku, který se nachází nedaleko Kjóta. Architekt této působivé stavby se jmenuje I. M. Pei. Jako každý rok má místo tradičně co do činění s tématem sbírky. V letošním roce je v prezentovaném oblečení v popředí mnoho symbolů japonské kultury.

Lokalitu určovalo také téma ovládané Japonci

lokalita

Volba místa konání a myšlenka kolekce Louis Vuitton

Výběr ředitele značky Nicolas Ghesquière má letos hodně společného s japonskými tahy ve sbírce. Nicolas Ghesquière během dvou desetiletí pravidelně cestoval do Japonska. Jeho preference pro tuto zemi nelze přehlédnout.

Architektem projektu Muesum je Pei. To, co zde Pei chtěl reprezentovat, se v japonštině nazývá „Shangri-la“ a v němčině „Ráj na Zemi“. Snaha o harmonii a dokonalost v japonské kultuře je velmi evidentní v její architektuře. Totéž platí pro mezikulturní odkazy. V díle Pei najdeme repliku skleněné pyramidy v Louvru.

Tato struktura je ideální pro prezentaci kolekce oblečení: japonské prvky jsou v kolekci Louis Vuitton úspěšně kombinovány s moderními módními trendy a různými dalšími kulturními vlivy.

Objevujeme spojení japonských a globálních trendů jak ve sbírce, tak v architektuře

super architektura

Kansai Yamamotos a Louis Vuitton Resort 2018

Autorem kolekce je Kansai Yamamoto. To je pro jeho styl zarážející Oblečení pro Davida Bowieho, který japonský návrhář vytvořil pro velkého zpěváka. Ale v této kolekci jsou i kabelky s malebnými prvky kabuki.

Projekty Kansai Yamamoto sahají daleko za hranice Japonska. Charakter jeho země je silně zastoupen v jeho mistrovských dílech. Přitom dělá hodně pro to, aby se rozšířil po celém světě. Díky jeho popularizaci japonské kultury se na Západě proslavili i další japonští návrháři jako Kenzo Takada, Yohji Yamamoto a Rei Kawakubo.

Mnoho modelů je velmi ovlivněno japonskou tradicí

barevné japonské

Typické tradiční prvky

Počet typických prvků, které se ve sbírce objevují, ve skutečnosti není tak obrovský. Jejich interpretační stanice jsou rozmanitější. Očividně je cílem omezit to na to podstatné. Tyto prvky lze znovu a znovu nalézt ve všech modelech, které podle designéra odrážejí nejzásadnější stylistické rysy této kultury. Často vidíme make -up kabuki, tradiční prvky rybáře, některé typické barvy. Existuje mnoho odkazů na japonský film Toulavá kočičí skála z roku 1970.

Těžká a odvážná syntéza, nemyslíte? Ale právě díky tomu jsou módní a kulturní projekty Louis Vuitton tak geniální.

Široké střihy a silueta přesýpacích hodin – obojí objevujeme ve sbírce

blazer-lady-lv-resort-2018

Řádky kolekce

Nadměrné blejzry, které mají také řadu přesýpacích hodin, se ukázaly jako vhodné pro tuto kolekci Louis Vuitton. Vypadají velmi moderně, ale zároveň ukazují jasný vliv tradičních japonských stylů.

Na běžecké scéně byla stále řada kožených bund s krátkými rukávy a nápadnými liniemi ramen. Obecně převládá mladistvý styl. Toho bylo dosaženo zkrácenými řezy, díky nimž jsou ruce a nohy velmi málo zakryté.

Oblečení se vyznačuje vrstveným, někdy také kulturním vzhledem. Proto působí spořádaně a jednotně navzdory mnoha integrovaným prvkům. Dlouhé skluzné šaty, sukně nebo závoje z krajky, hranaté lemy na bílé tkanině a elastické barevné džíny jsou charakteristickými rysy této kolekce.

the-town-resort-2018

průhledné látky

elegance-resort-2018

úzké džíny

japonská harmonie v barvách

barvy japonského vzoru

džíny-vzor-lv-resort2018

mladistvý vzhled

klasika inspirovaná barvami

klasická japonsko-evropská fúze

krátký chlapecký

lv-japonsko-1

příroda a architektura

make-up-japonec

spirálové šaty

tradiční barevné kombinace

tradiční vzhled a líčení

místo konání-zajímavé

před vchodem