Barva stěny šedá stylové prostředí obývacího pokoje

Šedá je jako barva stěny nevhodná, protože vypadá spíše depresivně a neosobně? V tomto článku se vás snažíme přesvědčit o opaku! Šedá barva stěn je dnes extrémně moderní a má mnoho výhod, které žádný jiný odstín nabídnout nemůže. Níže zjistíte, se kterými tóny šedé lze nejlépe kombinovat a do kterých místností se nejlépe hodí. Fotografie v tomto příspěvku jsou také vynikajícím příkladem jednoduché elegance této barvy na zeď. Doufáme, že vás čtení baví a doufáme, že vám náš článek poskytne inspirativní nápady pro váš vlastní domov!

Nápady na nástěnné barvy: odstíny šedé pro stylové prostředí

Obývací pokoj šedá stěna design

Obývací pokoj šedý červený gauč jako přízvuk

Odstíny šedé v moderních nápadech obývacího pokoje

Barva stěny šedá, elegantní vzhled obývacího pokoje

Obývací pokoj šedá domácí atmosféra

šedá stěna obývací pokoj moderní vzhled

Chtěli byste v příštím roce zrekonstruovat svůj byt? Pak by pro vás mohla být nejlepší volbou šedá barva na zeď! V posledních letech se etablovala v oblasti designu stěn a postupem času je stále oblíbenější. Příčiny: navzdory rozšířenému názoru, že šedá je spíše zakalená a nepohodlná, tato barva ve skutečnosti působí uklidňujícím dojmem a v každé místnosti dokáže vytvořit harmonickou atmosféru. Asi největší výhodou šedé je její neutralita – tento odstín lze doslova kombinovat se všemi ostatními barvami a perfektně se hodí k jakémukoli stylu interiéru! Zdi můžete natřít na šedo, i když nemáte ani tušení, jak by interiér vypadal! Kromě toho má tato barva také mnoho různých nuancí, mezi nimiž si můžete vybrat v závislosti na okolnostech místnosti. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jaká jsou jejich další pozitiva a jaké barevné kombinace jsou právě trendy! Níže je také několik praktických tipů, které vám mohou pomoci, pokud se rozhodnete namalovat stěny také na šedo.

Barva stěny šedá – perfektní zázemí pro nápadité vybavení

šedá stěna posetá výhodami a nevýhodami obývacího pokoje

Kuchyňská šedá moderní nuance perleťově šedá

Barvy stěn nápady tmavě šedý obývací pokoj

Úspěšné barevné kombinace designu stěn v šedých tónech

Barva stěny šedá ložnice skvělé barevné kombinace

Šedé tóny designu stěn v obývacím pokoji

Kuchyňský šedý moderní interiér

Nápady na barvy šedé zdi v kuchyni

V zásadě jsou neutrální nuance dokonalým pozadím pro poutavý a atraktivní interiér, který nejlépe odráží vaše osobní preference. V obývacím pokoji šedá vytváří příjemné a útulné prostředí, v ložnici působí uklidňujícím dojmem a v kuchyni by tato barva stěn nejlépe vyvedla moderní zařízení. Abyste získali požadovaný efekt, je nejdůležitější, abyste zvolili správný odstín šedé a úspěšně ho zkombinovali s jinými barvami, aby interiér nepůsobil neosobně. Světelné podmínky v místnosti jsou ve skutečnosti nejdůležitější – pokud je místnost otočena na východ nebo na sever, je nejlepší zvolit světle šedé tóny. Pro místnosti orientované na jih a západ můžete také zvolit tmavší odstíny a dokonce namalovat přízvuk na zeď v antracitové barvě.

Šedá barva stěny ložnice – moderní nápady

Barva stěny ložnice světle šedá moderní nádherný vzhled

Barva stěny v ložnici šedá útulná

šedá stěna ložnice barevné akcenty žlutá oranžová

Nápady na barvy stěn šedá školka

Barvy stěn nápady šedé tóny stylový vzhled ložnice

Barva stěny ložnice je perleťově šedá

Barva stěny ložnice moderní světle šedá

Obývací stěna barva šedá moderní obrázky

Jak jsem již řekl, šedou lze kombinovat prakticky s jakoukoli barvou. Zde je však opět důležité, zda je místnost přes den světlá nebo spíše tmavá. Velmi oblíbené jsou kombinace šedé s různými teplými nuancemi, jako je sluneční žlutá, růžová a světle oranžová, stejně jako všechny pastelové odstíny. Do každé místnosti můžete vnést více světla a působit mnohem útulněji. A když se zkombinuje s tmavšími tóny, jako je sytě modrá a tmavě zelená, vytvoří se vzrušující kontrasty – ale tato varianta se samozřejmě lépe hodí do světlejší místnosti. U místností s rohy a výklenky je skvělé navrhnout stěny a strop v různých odstínech šedé – tím získáte zajímavé odstíny.

Šedý obývací pokoj: tipy a triky pro navrhování stěn

Zkombinujte šedý obývací pokoj s jinými barvami

Barvy stěn nápady šedá zeď obývací pokoj

Barva stěny šedá stylové prostředí obývacího pokoje

Pokud chcete stěny natřít na šedo, hraje důležitou roli také velikost místnosti. Pokud máte například malou místnost, můžete navrhnout stěny šedě a strop bíle – díky tomu bude vypadat vyšší. A pokud je podle vás místnost příliš prostorná, zvolte tmavý odstín pro strop a pro stěny – barvu, která je o jeden nebo dva světlejší. Takže byste vizuálně zmenšili prostor.