Pro začínající řidiče a mladistvé, kteří nedávno získali řidičský průkaz, existuje v životě jen málo věcí, které jsou vzrušující než získání prvního auta. Rodiče jsou z toho často stejně nadšení, ale zároveň se také starají o nalezení přesně toho správného vozidla pro svého mladého řidiče. Existuje řada faktorů, které je třeba zvážit, včetně bezpečnosti, pohodlí, ceny a v neposlední řadě stylu. Abychom vám pomohli s výběrem, uvedli jsme a stručně představili 5 nejlepších aut pro začínající řidiče.

První auto je pro vaše dítě dalším krokem k dospělosti

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče nejlepší auta pro mládež

Základní faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru prvního vozu pro začínající řidiče

Váš dospívající vás možná žádá o nový lesklý sportovní vůz, ale pro začínajícího řidiče to rozhodně není nejlepší volba. Může být například moudré uvažovat o automobilu s nízkým výkonem a méně výkonným motorem.

Nejenže to může zabránit vašemu dospívajícímu ve snaze překročit rychlostní limity, ale je to také obvykle nákladově efektivnější.

Při nákupu je třeba vzít v úvahu také velikost vozidla. Větší a těžší vozidla s integrovanou elektronickou kontrolou stability se obvykle lépe hodí pro nové řidiče než lehké a rychlé modely. Ty také nabízejí dostatek prostoru, pokud se vaše dospívající chce s klikou setkávat častěji.

Mnoho teenagerů chce být jako závodní jezdec Sophia Flörsch

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče ovladač sophia flörsch Formula 3

Nakonec při výběru auta pro dospívajícího chlapce samozřejmě musíte také zvážit cenu. Nákup ojetého auta je asi nejrozumnější způsob, jak se sem vydat. Ve srovnání s novým vozem není nižší jen pořizovací cena, ale také provozní náklady, jako je havarijní pojištění a daně. Také s levnějším vozidlem se nemusíte příliš starat, pokud dospívající škrábe lak při parkování. Takové poškození je u prvního auta prostě nevyhnutelné.

Kolik můžete utratit za první auto

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče Kolik utratit za první auto

5 nejlepších aut pro začínající řidiče: Volkswagen Golf

Poprvé představen v roce 1982 Volkswagen Golf je stále nejprodávanějším autem v Evropě. Nabízí zábavu z jízdy, spolehlivost a funkčnost za dostupnou cenu. Volkswagen Golf je velmi výkonný univerzál. Bez ohledu na to, zda potřebujete vozidlo místní dopravy do města nebo pohodlný dálniční křižník, VW Golf zvládne vše.

VW Golf je pravděpodobně nejznámější a nejlepší německý vůz na trhu

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče volkswagen golf auto v červené barvě

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče Volkswagen Golf

5 nejlepších aut pro začátečníky: Toyota Corolla

Malý, levný a spolehlivý – tak se popisuje největší konkurent Volkswagenu. Japonská automobilová společnost prodala 40 milionů Corollas od svého uvedení na trh v roce 1966. Díky tomu je jedním z nejprodávanějších modelů v historii. Začínající řidiče přitahuje jak díky atraktivnímu exteriéru, tak díky pohodlnému interiéru, vysoké spolehlivosti, spotřebě paliva a moderní technologie na.

Nejprodávanějším autem na světě je však Toyota Corolla

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče toyota corolla v modré barvě

V dnešní době mají téměř všechna auta dotykové systémy

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče interiér toyota corolla

5 nejlepších aut pro začátečníky: Ford Fiesta

Ford Fiesta je praktické a dostupné auto, které bylo nedávno na prestižní soutěži Motor Trader Awards 2018 vyhlášeno „Ojetým autem roku“. Jeho bezpečnostní prvky, technologie, prostornost, pohodlí a celková kvalita jsou bezkonkurenční. S nedávno zavedeným systémem MyKey mohou rodiče používat různé Funkce Ve Fiestě můžete ovládat nebo omezovat rychlostní limity, požadavky na bezpečnostní pásy a dokonce i hlasitost rádia.

Brzy budou přidány nové funkce rodičovské kontroly

5 nejlepších aut pro začínající řidiče ford fiesta ve stříbrné barvě

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče ford fiesta interieur

5 nejlepších aut pro začínající řidiče: Renault Clio

Clio zůstává dodnes jedním z nejstylovějších začátečníků na trhu. Díky měkkému odpružení je toto francouzské auto snadno ovladatelné a velmi pohodlné. Díky mírnému cenovému rozpětí a nízké spotřebě paliva je Renault Clio ideální pro ty, kteří si mohou dovolit utratit trochu víc.

Stylové a spolehlivé v červené barvě

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče Renault Clio v červené barvě

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče Interiér Renault Clio

5 nejlepších aut pro začátečníky: Mazda 3

Mazda 3 je vrcholným vrcholem, pokud jde o celkovou kvalitu a pokročilé bezpečnostní funkce. Je to skvělý příklad kompaktního vozu známého jak svou bezpečností, tak spolehlivostí. Díky atraktivnímu exteriéru rozhodně obdržíte pečeť souhlasu od svých teenagerů. I přes poněkud užší zadní sedadlo je interiér pohodlný a ovladatelnost je svižná.

Sedm různých barevných variací pro maximální přizpůsobení

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče Mazda 3 v oranžové barvě

Moderní interiér s bílou kůží

5 nejlepších aut pro začínající řidiče Mazda 3 Interieur

Výběr nejlepšího auta pro začínající řidiče lze zpočátku považovat za skličující úkol. Není to tak jednoduché, jako to bylo, když jste si vybrali první kolo s tréninkovými kolečky. Může být také velmi lákavé provést celý proces nákupu auta a překvapit teenagera. Ale je mnohem lepší, když z toho uděláte zkušenost s učením. Zapojení začínajícího řidiče do dosud největšího nákupu jeho života ho naučí hodně o financích a odpovědnosti.

Top 5 nejlepších aut pro začínající řidiče Začínající řidiči dospívající první auto