Brýle zdobí nápady a inspirace

Rádi trávíte svůj volný čas smysluplnými DIY projekty? V tom případě jste na správném místě, protože v tomto příspěvku vám ukážeme, jak ozdobit brýle! Níže se dozvíte, jaké různé techniky můžete použít k malování skla, a najdete také několik inspirativních nápadů, které můžete použít jako příklad. Určitě stojí za to náš návrh vyzkoušet, protože i zdobené brýle vypadají jedinečně a jsou skvělým nápadem na dárek pro přátele a známé. Doufáme, že se vám náš návrh líbí a doufáme, že se vám vaše ruční práce budou líbit!

Zdobení sklenic barvami na sklo – kreativní volnočasová aktivita

Brýle zdobí ozdobné abstraktní vzory

Brýle zdobí družičky

Brýle zdobí kobaltově modrou imitaci drahokamu

Brýle zdobí třpytivé zlaté šumivé víno

Brýle zdobí svatební kreativní nápady

Brýle zdobí námořní svatbu

Sklenice zdobí velikonoční držáky na čajovou svíčku

Brýle zdobí stříbrné tečky skvělý vzhled

Brýle zdobí třpytivý zlatý tečkovaný vzor

Brýle zdobí květinové vzory originálním způsobem

Uměle zdobené sklenice na víno, whisky, vodu nebo džus jsou opravdovým poutačem pozornosti – určitě s nimi zapůsobíte na své hosty. Nejjednodušší způsob, jak ozdobit brýle, je namalovat je a tady vám ukážeme, jak to vlastně udělat. Nepotřebujete k tomu mnoho materiálů, výsledek je trvalý a na výběr je spousta kreativních nápadů na řemesla – zní to fascinující, že? A technikami, které vám ukážeme níže, můžete okořenit nejen skleničky, ale také staré nádobí a mnoho dalších předmětů ze skla. Ve skutečnosti je zdobení skla podobné malování porcelánových kelímků, ale nebojte se, pokud s ním nemáte žádné zkušenosti – jak je pěkně uvedeno, úkol je snadný i pro začátečníky.

Zdobení sklenic: potřebné materiály

Ozdobte brýle barvami na sklo

Brýle stylově zdobí květiny modře

Ozdobte brýle Ozdobte základnu kamínky

Brýle zdobí zvonové džbány japonské motivy

Ozdobte brýle DIY držáky na čajovou svíčku na Halloween

Brýle zdobí barevné tečky

Pokud chcete zdobit brýle, potřebujete nejprve speciální barvy na sklo, které jsou k dostání ve specializovaných obchodech. Existují hlavně dva typy: na vodní a akrylové bázi. Barvy na sklo mají hustou konzistenci a nestékají – to umožňuje jejich aplikaci i na svislé povrchy. Existují jak průsvitné, tak neprůhledné barvy. Při zdobení brýlí je také velmi důležitý výběr štětců. Ty by měly mít správnou šířku čáry; K šablonování se používají také speciální štětce nebo houbičky. Některé barvy na sklo by měly být v troubě upevněny tak, aby je bylo možné mýt v myčce, jiné ne – proto si pečlivě přečtěte pokyny výrobce na obalu. Doba a teplota pečení se u jednotlivých produktů také liší. Také byste se měli předem ujistit, že jsou brýle tepelně odolné. Vložte je do studené trouby a po ohni je nechte vychladnout také tam.

Zdobení brýlí – jak na to?

Ozdobte brýle pomocí šablony

Ozdobte brýle, namalujte kontury

Jak ozdobit sklenice barvami z barevného skla Návod

Sklenice ozdobte a vložte do trouby

Ozdobte brýle jmény

Brýle zdobí šablonu ptáčku

Brýle zdobí šablonu zamilovaného ptáka

Brýle zdobí zamilované kočky šablony

Šablona zdobí srdce brýle

Brýle zdobí šablonu sovy

První věc, kterou byste měli při zdobení brýlí udělat, je udělat kontury – obvykle se k tomu používá kontrastní barva, aby byl hotový obraz jasně patrný. Za tímto účelem byste měli na sklo umístit šablonu s požadovaným motivem, přichytit ji zevnitř nějakou lepicí páskou a poté snadno obkreslit kontury. Barva se nanáší přímo z tuby – jak již bylo zmíněno, kvůli její husté konzistenci nehrozí zatékání. Při malování byste měli dbát pouze na to, aby okraj skla, tj. Místo na pití, nebyl natřen obrysovou pastou nebo barvou na sklo – motiv by měl být nejméně 1,5-2 cm níže. Až budete s obrysy hotovi, nechte barvu trochu zaschnout a opatrně pokračujte v malování.

Zdobení brýlí – další fascinující nápady

Pomocí šablony ozdobte brýle

Brýle zdobí šablony šablony

Brýle zdobící Edding fixka Vánoce

Zdobení skleniček jak na to

Ozdobte brýle fixy

Brýle zdobí značkovací pero

Brýle zdobí efekt polevy

Existuje také další velmi snadný způsob malování brýlí, ale bez kreslení obrysů předem – tomu se říká „šablonování“. Jak již název napovídá, slouží k tomu samolepicí šablony (dostupné v hobby obchodech), které jsou nalepeny na vnější stranu skla. Poté se barva setře houbou a když zaschne, šablona se opatrně odstraní. Kompletní! Pokud chcete něco napsat na sklo nebo nakreslit jednoduchou postavu, použijte fixu – barva je odolná vůči světlu, vodě a teplu. Velmi atraktivní jsou také barvy na sklo s efektem mrazu, které jsou poloprůhledné a vytvářejí fascinující ledový efekt na skleněných plochách.

Ozdobte brýle na Vánoce

Brýle zdobí hroznový šeřík

Sklenice zdobí hostinu držáku čajové svíčky

Ozdobte brýle vzorem srdce na lak na nehty

Brýle zdobí sektu námořní svatbu