Jak vlastně vypadá dokonalá výzdoba školky? Jaké téma by tam bylo vhodné? Mělo by vyvolat velmi pozitivní asociace a mělo by být přátelské k dětem a univerzální. A možná také něco na povzbuzení kreativity a kosmopolitismu těch nejmenších. V takovém prostředí vaše děti jistě vyrostou velmi zdravé a v dobré náladě. Téma „oblaků“ pravděpodobně odpovídá všem těmto kritériím. Může to však být příliš jednoduché nebo nudné. Nebo se může ukázat jako optimální a vzrušující volba. Ten druhý funguje, pokud budete postupovat podle našich tipů a vytěžit maximum z ukázaných příkladů.

Oblačné vzory v aktuálních barvách by byly perfektním nápadem pro výzdobu školky

cloud s dekorací školky zpráv

Mrak jako jediný motiv

Mrak je sám o sobě krásný a velmi silný symbol. Mnoho pohádek a dětských filmů vypráví o cestě mrakem na modrou oblohu. Cloud tedy můžete použít jako hlavní motiv dekorace na zeď. Pro silnější efekt můžete experimentovat s různými barvami.

Stín žlutozelené ve výše uvedeném příkladu není zrovna nejpřirozenější. Vypadá to však velmi pozitivně a moderně, zejména díky skvělému písmu na uvítanou nového dne.

Taková neutrální tapeta na zeď je přátelská k dětem a zároveň moderní

bílá a šedá výzdoba školky

Textil v podobě mraků

Přednostně by vše ve školce mělo mít velmi originální charakter. To by podpořilo kreativitu a příjemnou atmosféru. Na všem by mělo být něco neobvyklého – dokonce i na textilu a koberci. Zvláště koberce, protože ti nejmenší rádi sedí a hrají si na podlaze. Podívejte se na další obrázek a uvidíte, jak skvěle to vypadá. Zvláště pokud zvolíte tak útulnou a měkkou texturu jako v tomto příkladu.

Díky koberci ve tvaru obláčku jako dekorace do dětského pokoje si budou malí připadat jako v nebi

koberec ve tvaru dekorace cloudové školky

dekorace dětského pokoje mraky na koberci

Dekorativní polštáře v podobě mraků

Dekorační polštáře jsou pro výzdobu školky velmi důležité. Zvláště u těch moderních, kde můžete dosáhnout bezproblémového vzhledu díky neutrálním barvám a rovným liniím. Černobílý design interiéru nevypadá příliš dospěle, pokud do něj vložíte snové motivy vhodné pro děti. A to velmi dobře můžete udělat pomocí dekorativních polštářů nebo podobných doplňků. Na obrázku níže můžete vidět velmi úspěšné a jednoduché, ale účinné řešení – zavěšení dekorativního polštáře na zeď. Tato myšlenka dekorace je také praktická. Děti si s tímto polštářem mohou pěkně hrát nebo se nechat rozptýlit.

Cloudové polštáře pro dekoraci stěn je velmi univerzální nápad

stylový design dětského pokoje deco

Police ve formě mraků

Opakovaně jsme zdůrazňovali, že je velmi důležité přizpůsobit takzvané „dospělé“ trendy náladě v dětském pokoji. Tak využíváte inovace designu pro blaho vlastních dětí. Navíc si malí rozvíjejí současný smysl pro styl. Většina malých to využije dříve, než si myslíte. Multifunkčnost je dalším důležitým trendem. Poličky v podobě mraků tomu odpovídají.

Cloudové police učí ty nejmenší estetice a praktickému myšlení zároveň!

dekorace dětského pokoje malé mraky na zdi

Existují různé vhodné interpretace této skvělé dekorace dětského pokoje

školka výzdoba děti nápad

Tato polička s cloudovou dekorací je spíše pro dospělé

polička na knihy v dětském pokoji - skvělý nápad

Kreativně používejte známé motivy

Náš poslední tip je trochu obecnější: může se vztahovat nejen na mraky, ale na mnoho různých předmětů. Jde opět o vyhýbání se nudě, což jsme zmínili na začátku. Pokud vezmete tak známý symbol, jakým je cloud, musíte najít originální a vzrušující způsob, jak jej zavést do výzdoby školky. Jedině tak to lze ukázat z jeho dobré stránky. Výše uvedené myšlenky jsou typickými přístupy, které mohou ve skutečnosti vždy fungovat. A naše skvělé obrázky ukazují variace těchto a dalších nápadů.

Dekorace dětského pokoje s mraky by byla také ideální pro mobilní telefon

výzdoba školky visící mraky

Černý design je vhodný pro děti, když jsou mraky na ozdobu dětského pokoje

výzdoba školky v černobílém designu

ženské a neutrální zároveň ikea police

dekorační polštářek do dětského pokoje deco

Mraky lze úžasně kombinovat s jinými druhy dekorací ve školce

dekorace dětského pokoje modré pozadí

design modré stěny dětského pokoje deco

tapeta do dětského pokoje s mraky