Potvrdíte nebo vyvrátíte, faktem je, že psi jsou nejlepšími přáteli člověka! Pak je možná Deutscher Pinscher pro vás to pravé. Ale proč je logická otázka. Dnes jim chceme odpovědět. Pokud milujete psy, sami uvidíte, jak povahově a tělesně jsou tito psi přísní! Přitom v určitých situacích reagují velmi roztomile.

Německý pinč a jeho menší druhy – miniaturní pinč jsou v této zemi dobře známí. Jedná se o malého až středně velkého mazlíčka, jehož chov je poměrně snadný. Patří ke staršímu německému psímu plemeni, které se v minulosti používalo k lovu krys a myší nebo k hlídání. Někdy je německý pinč vnímán jako drobný mazlíček, ale má se čím pochlubit. V tomto článku vám nabízíme možnost shromáždit informace o tomto psím plemeni a sami se rozhodnout, zda doma potřebujete německého pinče nebo ne.

Miniaturní pinč se liší od německého pinče v závislosti na jeho menších rozměrech

Německý miniaturní pinč

Popis německého pinče

Německý pinč má odvážnou povahu, přestože je malé velikosti. Jeho tělo je silné a pevné. Srst pinčů je hladká a lesklá a snadno upravitelná, přičemž zbarvení se mění v černé, hnědé a zlatožluté. Hlavní barva je tmavá a na některých částech těla je skvrnitá světlejšími odstíny.

S jeho V-ušima, které se někdy stávají vztyčenými ušima s hroty, je sluch německého pinče silně vyvinutý. Jeho výška dosahuje až 50 cm a hmotnost – až 20 kg. Je chytrý a může žít až 15 let. Fena tohoto plemene psa může porodit až 6 malých.

Tělo německého pinče je silně vyvinuté

Německý pinč má silné tělo

Německý pinč má krátkou a hustou srst, která hladce leží a září na slunci

Pinčové mají hladké a lesklé kabáty

Vlastnosti

Německý pinč snadno se udržuje, pokud ho správně vychováváte od mladého věku. Jeho bdělost je na velmi vysoké úrovni – je vzhůru mazlíček a dokáže vás upozornit na změny v prostředí. Němečtí pinčové jsou temperamentní – obklopí vás láskou, pokud se o ně dobře staráte. Ale být dobrý neznamená rozmazlovat – musíte je vychovávat jako batolata. Právě zde je třeba zdůraznit, že pinčové zůstávají batolaty na věčnost. Proto s puberťáky nevycházejí dobře – tady jde o živočišnou žárlivost. Malý miniaturní pinč může dokonce vyzvat svého majitele, aby byli spolu v posteli. Pravdou je, že pinčové jsou dobrými sociálními přáteli aktivnějších dospělých. Chovají se poměrně snadno a dokážou se dobře přizpůsobit životu svých majitelů ve velkém městě i v zemi.

Svého pinče musíte vyndat každý den, má rád dlouhé procházky. Se svým novým věrným zvířecím přítelem se tedy nikdy nebudete nudit! Bude štěkat, dokud nepřekonáte lenost nočního běhání psa. Můžete si hrát venku se svým psem – pinčové si vždy rádi zahrají.

Doufáme, že jsme vás přesvědčili o koupi německého pinče. Přejeme vám mnoho krásných chvil s vaším novým přítelem.

Miluje dlouhé procházky

německý pinč venku

Německý pinč se rád mazlí

Němečtí pinčové jsou útulní

Německý pinč – věrný přítel

Pinč má tmavou srst se světlejšími skvrnami

Pinčové byli v minulosti využíváni jako lovci

Pinčové mohou být lovci

Pinschera musíte dělat každý den

Pinčové milují venku

Tito psi mají přátelský charakter

Pinčové milují dobrou společnost

Špičaté uši jsou zodpovědné za vynikající sluch

Pintscher má špičaté uši

Německý pinč může často projevovat náklonnost ke svému majiteli

Příloha německého pinče

Ve skutečnosti je věrný a loajální ke svému majiteli psa

Věrný přítel německého pinče

Fena může porodit až 6 malých

Německá rodina pinčů

Není líný, je podnikavý, nová dobrodružství a rád chodí ven, i když je zima

Německý pinč studený

Je odvážný a neustále hlídá svého majitele

Odvaha německého pinče

Německý pinč je zvědavý

Německá pinč zvědavost

Kohoutková výška u německého pinče dosahuje až 50 cm.

Německý strážce pinče

Pinčové jsou velmi agilní

Procházka německého pinče